Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan segitenétek depressz...

Ti hogyan segitenétek depressziós ismerősnek?

Figyelt kérdés
Mit tanácsos mondani illetve mit nem tanácsos mondani ilyenkor?

2017. nov. 24. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát nekem konkrétan nem depresszióm hanem más mentális zavaraim vannak, és az idegesít legjobban ha ilyenekkel jönnek: minden fejben dől el, ne legyél gyenge, foglald le magad.

Ja, mintha nem ezt próbálnám már 10éve, és mégis itt tartok. Jó lenne ha felfognák hogy a mentális BETEGSÉGEKet is ugyanúgy kezelni kell mint a testi bajokat. Egy daganatosnak se mondják hogy húzzál ki futni attól elmúlik...

Szerintem legjobb ha meghallgatod és tapintatos vagy vele. Többet nem tudsz tenni.

2017. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, tehát nem arra kell törekedni,hogy tanácsokkal lássam el,megpróbáljak megoldást nyújtani a gondjaira.
2017. nov. 24. 14:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én feladtam. Próbáltam beszélgetni vele mindenféléről, programokat javasolni, menjünk ide-oda, tévézzünk, mozizzunk, sétáljunk, kiránduljunk, várost nézzünk....kibeszéltem a lelkem, de csak falakba ütköztem. Mindenre volt valami negatív replika.

Nem nézem meg azt a filmet mert....nem megyek arra sétálni mert.... nem járok ilyen helyekre mert... Semmi nem jó. Aki nem akarja, azon végképp nem lehet segíteni. Állítom van, aki így érzi jól magát.

2017. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen,ilyet én is tapasztaltam vagy az utolsó pillanatban lemondja a programokat.Meg mindenre kontra véleményt mond vagy erről-arról nem akar beszélni, és az kicsit idegesítő tud lenni.Az illető elküldött egy blogot,amiben elég negativ dolgokat irt le,mintha segitségért kiáltana.Hivtam előadásra,közösségbe úgy látszik hajlik eljönni.De ha nem jönne nem könyörgök,senkinek nem szoktam, meg annyira közeliek se vagyunk.
2017. nov. 24. 14:46
 5/12 anonim ***** válasza:

3as vagyok.


Igen ez ismerős, és nekem ez elég dühítő. Szerintem egy csomó olyan ember van aki örülne ha programokra hívnák annak ellenére, hogy nem depis.

Pl én sem vagyok az, de a korosztályomból mindenki elrohant szülni, úgyhogy már moziba menni sem annyira egyszerű dolog :D

A depiseknek (ha mázlijuk van és figyel rájuk valaki) akkor tálcán kínálják ezeket a dolgokat, de ők egy mozdulattal a falhoz kenik a tálcát.

2017. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,jól írod falhoz kenik a tálcát.És még elvárják,hogy körbetáncold őket.Pl.az emlitett személlyel van közös társaságunk és az egyik lány akinél lett volna a találka lemondta.A depis ismerősöm benne volt hogy találkozzunk.Beutaztam ezért a közeli városba és fél óra volt a találka,mert ment egy másik összejövetelre.Utána 1,5 órát várhattam a buszra.Igaz kérdezte a neten elindultam-e akkor irtam készülődök a buszra.Nem irta egy szóval sem,hogy nem nagyon fog ráérni.Pedig még nem lett volna késő.
2017. nov. 24. 15:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor ő még nem annyira nehéz eset, ha így kimozdul. Mondjuk nem lett volna őszinte a mosolyom ha másfél órát kell utaznom egy fél órás találkozás miatt.

Amúgy miből gondolod, hogy depis? Mert most ezt sokakra ráhúzzák, rám is mondják páran és meg vannak róla győződve, hogy így van.

Ez most ilyen divatnyavalya lett, sokan örülnek is ha sajnálják őket. Itt is vannak ilyen emberek akik előadják a nagyhalált, hogy "meg akarok halni, mit tegyek?" Hát akkor meg kell halni...most erre mit lehet mondani :D

2017. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom biztos forrásból tőle:gyógyszereket is kell szednie,meg pszichológushoz is jár.Tavaly nyáron a pszichiátrián is volt egy hetet.
2017. nov. 24. 15:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahh, értem, akkor ott tényleg van valami gond. Pszichológushoz én is jártam...jártam....voltam pár alkalommal. Jó volt mélyebben átbeszélni a dolgokat és egy teljesen kívülálló objektív véleményét meghallgatni saját magadról. Persze ő mondta, hogy menjek hozzá beszélni erről meg arról, én meg mondtam neki, hogy ez mind szép és jó de nem tudom finanszírozni a havi 40 ezret ilyesmire hosszútávon.

Sokan amúgy azért mennek, mert vannak olyan dolgok vagy élethelyzetek amiket nincs kivel megbeszélni.

Most pl szívesen mennék mert eléggé a fejemre nőtt egy dolog, amire nem tudok jó megoldást, de hát inkább megtankolom az autót és elmegyek fodrászhoz :D

2017. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jártam én is mentálhigiénés szakemberhez kb.egy évig mert sok minden összejött az életemben és jó volt átbeszélni a dolgokat abban más nem tudott volna segiteni.Nem lenne rossz tovabbra sem járni beszelgetesekre,életvezetési tanácsadásra csak sokba kerülne.
2017. nov. 24. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!