Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ENTJ lány és egy INTJ fiú...

Egy ENTJ lány és egy INTJ fiú mekkora eséllyel jönne ki egymással hosszútávon, hogyan működne a párosuk, mennyire alkotnának jó csapatot?

Figyelt kérdés

Mielőtt érkeznek a szokásos ökörségek azoktól, akik csak unatkoznak, de segíteni nem tudnak, olyanoknak a válasza érdekelne, akik értenek valamennyire az MBTI elmélethez és nem azon állnak le rugózni, hogy mik is akarnak lenni ezek a bűvös betűjelek... ._.


Plusz, mielőtt pedig berobbannának a képbe azok, akik azt fogják ecsetelni, ez a teszt mekkora humbug és, hogy nem egészen vagyok normális, ha ez alapján akarom eldönteni, a kapcsolatomnak van-e jövője, itt nem rólam és még csak nem is húsvér emberekről van szó, hanem színtiszta elméletről.


Hobbiból történeteket írok és az éppen folyamatban lévőbe a fentebb említett személyiség/nem leosztással képzeltem el a főszereplőket és kíváncsi vagyok, mennyire maradnának meg reálisan egymás közelében és, hogy ha esetleg a másik agyára mennének... annak milyen okai lennének, miből fakadnának a konfliktusaik- akad egy pár elméletem, amiket a pártatlanság fenntartása végett egyelőre nem osztok meg, kíváncsi vagyok, mennyire találtam el a létre jöhető szituációkat. :)


INTJ lány



2017. nov. 28. 03:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

# 9/10 - Rosszul/túl felületesen fejeztem ki magamat. A korábbi tapasztalataim alapján nem tartom megbízhatónak ezeket az oldalakat, mert annyira nevetségesen be akarnak látni a már regisztráció során is kötelező jelleggel megadandó kérdésekkel, hogy röhejesen fog hangzani vagy nem, az nekem pofátlanul nagy tolakodás. Persze ki lehet kerülni azzal, hogy nem valós válaszokat adunk, de nem tudom, azóta hogyan működik a regisztráció, például ismerőseimtől hallottam, hogy régen nem kértek a Twitter regisztrációnál telefonszámot, míg most már kötelező, mert automatice összekötik vele a fiókot, ha akarja az a szerencsétlen, aki felregisztrál, ha nem. Ha pedig a telefonszámom már része a rendszernek, - amit értelemszerűen a saját nevemen vásároltam meg- akkor felesleges a körítés, mert úgymond így is, úgy is nyomon követhető lehetek. Plusz bevallott gyengeség a részemről, hogy igyekszek, de nem vagyok egy nagy technikai zseni, a legutóbbi próbálkozó hadművelet alatt is befurakodtak olyan funkciók az alapbeállításokon és a gép védő rendszereken, amikkel nem tudtam mit kezdeni. Beszéltem valakivel, akit ismertem, erre bekapcsolt a kamera és befurakodott a képbe egy harmadik személy is, vagy beszélgetés közben az én vonalamból közbe-közbe röhögött egy pasas, akinek még soha életemben nem hallottam a hangját. Ezek miatt mondtam, hogy "jobb kifejezés híján megundorodtam" a hasonló oldalaktól, nem tartom megbízhatónak a rendszerüket az eddigi tapasztalataim alapján. Persze ezt vissza lehet arra is vezetni, hogy nem elég fontos a cél és, ha annyira életbevágóan, más oldalról megoldhatatlannak találnám a kérdést, akkor előbb-utóbb beadnám ennek az alternatívának is a derekamat, de addig is próbálkozok más megoldást keresni :)


# 10/10 - Köszönöm ^^ Hellyel-közzel én is hasonlóra gondoltam. Mivel egyik típus se az a fajta, ami annyira magától értetődően hangolódik rá mások érzéseire, valószínűleg érzelmi, párkapcsolati szempontból se lenne akkora nagy különbség az alapverő működési elvben.

2017. dec. 6. 20:09
 12/13 anonim ***** válasza:

[link]

A weblap jó párosításnak tartja, de eddig godolom te is eljutottál. Többet sajna nem tudok.

Amúgy önismeret terén szerintem nagyon hasznosak a tesztek, mert a jellemzések megfogalmaznak olyan dolgokat, amiket észleltél ugyan magaddal kapcsolatban, de nem biztos, hogy te magad szavakba tudtad volna önteni, illetve talán hibának tartod, pedig nem az (introvertált típusok magányigénye pl.). Viszont az olyan dolgok, mint a karrier, párkapcsolat tényleg több mindenen múlik, mint amiket mérnek. Édesanyám pl. ENTP-két szociális munkás, pedig a típus karriertanácsa kb. annyi, hogy bármit, csak ne szociális munkást :D Sőt, most megnéztem, elvileg én is el vagyok tévedve INTP egészségügyisként. Szóval többek vagyunk ezeknél a betűsoroknál, ennek ellenére nagyon sokat segített a módszer, hogy tisztábban lássam önmagam.

2018. jan. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

# 12/12

Köszönöm :) Ezt a weboldalt gyakran szoktam böngészni, és a munka résznél én is láttam pár érdekességet... INTJ-knél például azt írják, hogy a műszaki területek és a matekos vonal az ajánlottabb, pedig világéletemben kínlódtam a matekkal és a műszaki rajzokkal :D

2018. jan. 22. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!