Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem értem, hogy miért ilyenek...

Nem értem, hogy miért ilyenek az emberek!?!

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Roma vagyok, nem lopok, tisztességes életet élek, vagyis próbálok.. Az emberek miért nem fogadnak el úgy ahogy vagyok? Nem vagyok rossz ember, én úgy gondolom.. Akár hogy próbálok megfelelni, megalázkodni, mindig ott van az a dolog, hogy roma vagyok.. Barátnőm sincs, nem is volt még, de úgy érzem nem is lessz.. El vagyok keseredve, nem tudom mit tegyek, mit csináljak, hogy változtassak az életemen, hogy jobb legyen?? A lányok nem vesznek figyelembe, dolgozok egész nap mint egy rabszolga, nem járok bulikba, az nem az én világom.. Elegem van mindenből, úgy élek mint egy rabszolga.. Dolgozok, hazaérek, alszok.. És ez minden nap.. Barátnőm nem tudom hogy lesz-e, már nem hiszek benne.. Találok valaha barátnőt? Mit tegyek?
2017. nov. 30. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hogy azt hidd, hogy amiatt mert roma vagy.

Én fehér vagyok 22 éves és egyszer sem volt még barátnőm...

2017. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Ne viccelj, a romák nemzik a legtöbb gyereket, kizárt, hogy ez problémát jelentsen csajozásnál!
2017. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát szerencsétlen helyzetben vagy és ha nem próbálkozol, valószínű nem lesz barátnőd, de nem is úgy tűnik mintha lenne rá időd. Ne add fel, vagy ne végleg, próbálkozni kell, ha nem buliban, akkor máshol, akár neten, mert nem valószínű, hogy csak úgy az öledbe esik valaki.
2017. nov. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos nem tudok erre mást mondani, az emberek tele vannak előítéletekkel. Nekem is van több roma ismerősöm teljesen tisztességesek, a szakmájukban jók, normálisak, borzasztó, hogy mennyirehajlamosak vagyunk ítélkezni mégis első ránézés alapján.

Esetleg ezt tudom javasolni, hogy koncentrálj a szakmádra, arra amiben jó vagy, legyél abban lelkiismeretes és a környezeted ezt észre fogja venni és szélesebb körben is jókat fognak mondani rólad. Így a párkeresés is könnyebb lesz szerintem.

2017. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak úgy itt hagyom: "Akár hogy próbálok megfelelni, megalázkodni"
2017. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos fogsz találni egy lányt aki tetszik, és akinek Te is tetszel! Maradj mindig ilyen rendes.

"Az emberek miért nem fogadnak el úgy ahogy vagyok"

Talán minden embernek ez a szíve-vágya, hogy fogadják el amint van. A gyerekeken mindenképp látszik ez.

De felnőve sokan nem teszik, rengeteg az előítélet, a bántás, a sértegetés.


A rosszak miatt a jók szenvednek a legtöbbet, sajnos.

És mégis. Hosszútávon csak az lesz jó: ha minden nehézség ellenére törekszünk jónak lenni.


Én is így érzem, hogy bármilyen a világ, az emberek, jó akarok lenni, mindig a lehető legjobbat akarom tenni, ami képességeimből telik, mint ahogy József Attila írja:


Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.

2017. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak a te problémád, hidd el, sok nem roma fiatalnak is ez a gondja. Nincsenek barátaid, akikkel kicsit ki tudnál kapcsolódni? Esetleg kereshetsz valami hobbit, pl fényképezés, kirándulás, edzés, vagy akár tánc... Ha eljársz ilyen tanfolyamokra, összejövetelekre, ott hasonló érdeklődésű emberekkel tudsz találkozni (lányokkal is), és úgy talán könnyebb ismerkedni.
2017. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy csak próbálsz tisztességes életet élni?


Egyébként leírás alapján értelmes vagy, az előítéletet azoknak köszönd, akik nem olyanok mint te. Fehér lányoknál jelentősen csökkennek az esélyeid, ezt el kell ismerni, de ez ugyanígy van fordított esetben, mi, fehérek sem vagyunk a szíve csücskei a roma lányoknak (szerencsére).

Viszont hozzád hasonlóan, roma nők is vannak a tisztességes rétegből, velük kellene próbálkoznod, ha görcsösen barátnőt szeretnél.

2017. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, eddig akár hol voltam, iskolába, gyakotlaton, minden hil megkaptam ezt hogy roma vagyok.. Pedkg nem tettem azért semmit hogy ezt kapjam.. Sajnos vannak olyanok, akiket én szégyenlek.. És ezek a semmitérő emberek miatt nézik le a romákat.. Hiába dolgozok 2x jobban, 2x többet, akkor is csak egy roma maradok.. Szeretnék kitörni ebből a helyzetből/közegből.. Barátnők terén,nem látok bármi esélyt arra hogy találok.. Az meg hogy a tizenéves kisgyerekek kézenfogva sétálnak, a facebookon is mindenki kapcsolatban van.. Én meg dolgozok, mint az állat, rendes életet élek, ezalatt azt értem, hogy nem iszok, nem drogozok, nem cigizek és mégsem vesz észre senki.. Nem tudom meddig lesz ez, kezdek beletörődni hogy kb. 40 évig dolgozok mint a rabszolga.. Barátnőről ne is beszéljünk.. Ha egy olyan lány lenne, aki szeret, és elfogad, akkor feltenném a két kezem.. De lehet hogy ez csak egy "álom" marad..
2017. nov. 30. 20:13
 10/18 A kérdező kommentje:
Barátaim nincsenek akikkel el tudnék járni kikapcsolódni.. Egyedül vagyok ilyen téren.. Egyedül meg nem lehet kikapcsolódni, meg bulizni..
2017. nov. 30. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!