Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Még 30 évesen sem tudtam...

Még 30 évesen sem tudtam kitalálni, mit akarok kezdeni az életemmel. Ez mennyire "normális"?

Figyelt kérdés

18 évesen pályát kellett választani, egyetemre menni. Fogalmam sem volt, mi akarok lenni. Tudtam, milyen tantárgyat szeretek, hát olyan szakot választottam, amihez az kellett a felvételihez. Bár fogalmam sem volt, mit akarok lenni, és azt sem, mire is lesz jó nekem ez a diploma. De elvárás volt, hogy egyetemre menjek, mert én voltam az első a családban, aki idáig eljutott.

Szépen el is kezdtem a BA-t. Az első 1-2 évben még szerettem, de továbbra sem tudtam, mihez fogok vele kezdeni, főleg, mert mondogatták, hogy ez amúgyis csak büfé szak, és a diplománk semmire se lesz jó. Mire a végére értem, már én is láttam, hogy ez igaz, és hogy amúgy sem érdekel már igazán a dolog. Azért még befejeztem a maradék fél évet, mert úgy éreztem, így a végére nem kéne félbehagyni.

Aztán jött 1 év hánykolódás, amikor továbbra sem tudtam, mit kezdjek magammal. 24 évesen elkezdtem dolgozni a vendéglátásban. Jelenleg is azon a munkahelyen vagyok, ahol akkor elkezdtem. Most már 6. éve.

A munkámat nem utálom, de nem is szeretem. A mai napig nem tudom, mit csinálnék szívesen. Nekem a munka nem szenvedély, hanem csak egy szükséges eszköz a megélhetéshez.

Sokáig piszkáltak vele rokonok, hogy találjam meg, mi az, ami örömet szerez, és próbáljak abból pénzt csinálni. Ezerszer körbejártam a témát, az egyetlen dolog, ami örömet okozna, legfeljebb csak elviszi a pénzt, de keresni nem lehet vele.

Mikor megkérdezték tőlem régen is és most is, hogy mi akarok lenni, akkor mindig úgy éreztem, hogy az tenne leginkább boldoggá, ha otthon lehetnék, vezetném a háztartást, és nevelgetném a gyerkőcöket.

Tudom, ehhez rossz korba születtem, mert manapság az az elfogadott, ha a nő is ugyanúgy dolgozik, sőt! Manapság már meg sem él normálisan a család egy fizetésből. Vagy csak ritka esetekben.


Mi a véleményetek erről? Nagyon egyedül vagyok ezzel a probémával?


2017. dec. 4. 11:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos ez nem minden "hobbira" igaz :)
2017. dec. 5. 09:51
 12/12 anonim ***** válasza:
en azt mondom neked ,ha haztartasbeli szeretnel lenni,a vilag legjobb otlete ,a csaladot gyereket tanitani,veluk lenni joban rosszban,en ugy notem fel edesanyam velunk volt,minden idoben mindig lehetett ra szamitani,en ugy fogal maznak nekem volt gyerekkorom ,kiskoromban nem a bolcsi ovoda nevelt,hanem edesanyam,o sok mindenre megtanitott,nem volt olyan mint most ,hogy sok gyerek unatkozik ,nem tud magavalmit kezdeni,es ez a kesobiekben kihat az eletre,en nem unatkoztam soha,az eletet szeretem ,mindig tudtam mit csinaljak es ezeket koszonhetem edesanyamnak aki sok mindenre,megtanitott
2019. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!