Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem találom ebben a...

Miért nem találom ebben a világban a helyem?

Figyelt kérdés

A mai fiataloktól annyira távol állok, nehezen találom meg a közös hangot és képtelen vagyok elviselni őket. Nagyon gyerekes osztalytársaim voltak gimnáziumban, tucat lányok és pávák, én pedig sosem voltam ilyen. Annyira kirekesztettnek éreztem, érzem magam mindig is a kortársaim között. A fiatalabb generációról ne is beszéljünk. Bennem van a hiba? Mélyen érint, mert alig találok hozzám hasonló embereket, akik nem akarnak megfelelni a társdalami elvárásoknak és külön személyiségük van, nem csak mennek a többi után.

Sokszor gondoltam arra, hogy az én hibám, amiért fekete báránynak érzem magam. Nincs bennem semmi különlegesebb, mint bennük, nem nagyképűségről van szó, csak a felfogási, hozzáállási és gondolkodási különbségekről. Annyira nehéznek érzem a súlyát, kicsit magányos is vagyok emiatt, nincs túl sok barátom. Elszomorít, hogy bárhova nézek mindenki egyforma. Vagy csak nem veszem észre, ha valaki szintén más? A negatív és elveszett látásmódok az oka? Nem tudom, olyan furcsa ez az egész. Másképp kellene viselkednem? Hogy változtathatok a helyzeten? Magamban látom a hibát, tudom hogy nekem kellene változnom, de hogy tudnám kivitelezni?


2017. dec. 9. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert szar a társadalom. A normális embereket nem fogadja el, csak az unalmas, felszíneseket. Mindenkire rá akarja erőltetni ugyanazokat az életcélokat (legyen párkapcsolatod, aztán gyereked, dolgozzál, tartsd el a családodat). Utálom a mai társadalmat.
2017. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok sajnos bár nem is annyira bánom.
2017. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, hála a jó égnek, hogy nem tartozom a sok millió "birka" közé. Unalmas is lenne az életem. :)
2017. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mansour ***** válasza:
Hát, vagyunk egy páran...
2017. dec. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is így érzek. Szerencsére nem pont ebben a korban nőttem fel, mert most vagyok 25, de egyszerűen szánalmas, ahogy a mai tizenévesek kinéznek, gondolkoznak, élnek stb. Tehát teljes mértékben megértelek. Fiú vagy, vagy lány?

ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan

2017. dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne magadban keresd a hibát.
2017. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Figyelj, én ugyanígy vagyok. Ez nem hibád. Egyszerűen csak más vagy. És épp ezért vagy különleges. Ne változtass magadon! Az írásod alapján nagyon intelligensnek tűnsz ezért szerintem éretebb a gondolkodásod, mint az osztálytársaidnak.
2017. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!