Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szándék áll amögött,...

Milyen szándék áll amögött, amikor valaki vádaskodik és szórja a szitkokat?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy két ember között kialakul valamiféle ismeretség, kapcsolat. Ez lehet munkakapcsolat, lehet barátság, lehet ffi-női érdeklődés, bármi. A két ember folytat egyfajta kommunikációt, minden különösebb bunkózási előzmény nélkül egyszer csak az egyik elkezdi a másikat szidni, mint a bokrot, mondjuk olyasmiért, ami nem felel meg az illető elvárásainak, a másikra kivetített képnek.

Azt nem értem csak, hogy akkor miért nem hagyja a csudába? Miért nem határolódik el? Miért kezdi a hibákat keresni mindenáron és mindenbe belekötni? De tényleg mindenbe és csak jelképesen szólva "ütni ütni ütni a másik fejét"? Sosem értettem, hogyha valaki nem olyan, mint amilyennek szeretnénk, akkor miért nem lehet inkább elhatárolódni, lezárni a kapcsolatot, befejezni a kommunikációt? Minek szitkozódni és csak úgy dőlnie a sok negatívkodásnak?


Mondjuk én úgy vagyok, akár barátságban, akár úgymond kapcsolatban, hogy elfogadom, vagy inkább úgymond TUDOMÁSUL VESZEM a másik ember tulajdonságait. Ha kibékíthetetlen ellentétek vannak, akkor nem viaskodom, nem acsarkodom, hanem inkább eltávolodom az illetőtől vagy megszakítok vele minden kapcsolatot. MIvel tisztában vagyok vele, hogy senkit nem gyúrhatok a saját képemre, nem fog megváltozni senki és ha nekem nem felel meg, tehát képtelen vagyok ezt vagy azt elfogadni tőle, akkor inkább nem teszem ki magam (és a másikat sem) efféle stressznek és értelmetlen konfliktusnak.



2017. dec. 16. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mi a szituáció. De engem pl visszautasított valaki, akinek szerelmet vallottam, azelőtt barátok voltunk. Most ritkán dumálunk, de ha hozzám szól, általában kötekedően, szidalmazóan válaszolok. Ezekkel elrejtem a fájdalmam, illetve fenntartom a távolságot, nem akarom ismét kialakuljon a baráti kapcsolat, mert csak fájdalmat okozna. Ha ugyanúgy kedvesen reagálnék, folytatná hogy minden nap rám ír csak úgy csevegni, és sose lennék túl rajta. Valszeg nem ilyen témában írod a kérdést, de ezek alapján azt válaszol ám hogy az okozott sérelmek elrejtése, illetve az, hogy nem tudja kezelni a saját érzéseit. Nem feltétlen a visszavágni akarás, legalábbis nem tudatosan
2017. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
"Mivel tisztában vagyok vele, hogy senkit nem gyúrhatok a saját képemre..." Látod, ez az, amivel nincs mindenki tisztában.
2017. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1: Nem azt mondom, hogy érthetetlen a viselkedésed, de azért kötekedés és szidalmazás nélkül is lehet "távolságot tartani" valakitől.
2017. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Tudom, csak nehezemre esik mert szeretem, és könnyebb ha visszavág, megsért.


Máskülönben folyton mellém ülne ugyanúgy, folyton rám írna 0-24 és szinte lehetetlen elkerülni, mert igazán jó barátjának tart/tartott.

2017. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!