Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az amihez TE értesz és...

Mi az amihez TE értesz és mások nem?

Figyelt kérdés

Rájöttem néhány éve,hogy én semmihez sem ertek.Jartam iskolakba,van szakmám,amiben sosem dolgoztam,de mégsincsen olyan dolog,amit más ne tudna megcsinálni,csak én.


Te értesz olyanhoz,amit egy átlagember nem tudna megcsinalni?

Kis dolgok is jók,pl autószerelő,aki ért egy autó megjavitásához..


2017. dec. 22. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Most elgondolkodtam és rájöttem, én sem értek nagyon semmihez...Talán jobb a nyelvérzékem, mint másoknak, meg nagyon jó vagyok matekból...Plusz talán ide lehetne sorolni azt is, hogy könnyen be tudok vágódni úgymond embereknél, tudom, mit kell mondanom nekik és hogyan, hogy szimpatikusnak találjanak.
2017. dec. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Az ismerőseim közül, vagy hogy érted, hogy senki? Amúgy mindegy, mert nem, nincs olyan, de igazából nem is törekszem ilyesmire.
2017. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem egészen érthető, hogy olyan, kifejezetten egyetlen személyre jellemző képességre gondolsz, vagy arra, hogy az adott személy környezetében (családjában, rokonságában, munkahelyén stb.) más ne értene hozzá ??
2017. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmiben sem vagyok kiemelkedő, de ez nem is zavar.
2017. dec. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs. De miért is kéne érteni olyasmihez, amihez más nem ért? Eleve miből gondolod, hogy mindenki ért ahhoz, amihez te is? Most nem csak szakmai tudásra gondolok. Honnan tudod, hogy te nem tudnád-e esetleg hatékonyabban elvégezni egy munkát, mint az emberek 99%-a? Lehet, hogy világszintű tehetséged van valamihez, csak még nem tudod, mihez.

Ha van szakmád, akkor biztos, hogy értesz valamihez, amihez sok-sok másik ember nem ért.

2017. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akár becsukott szemmel is tudok dobolni, hobbiból számszeríjakat, és láncingeket csináltam, tudok egyszerre 2 tűvel varrni. Egy átlag ember ezeket nem tudja, de a Földön több ezren.
2017. dec. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

:D Ez jó kérdés.


Tudok visszafelé írni. Ha tükröt tartok elé, akkor tökéletesen el lehet olvasni.

Bár lehet, hogy rajtam kívül többszázezren tudják ugyanezt, de a környezetemben senki. :)

2017. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmihez nem értek, kész katasztrófa vagyok.
2017. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem sem volt elsőre világos a kérdés, és azt akartam írni, hogy nagy valószínűséggel nincs olyan dolog, amihez a bolygón csupán egy ember ért – vagy ha van is, honnan lehetne ezt tudni? :)


A(z újraértelmezett) kérdésedről azt gondolom, szülőként érzem, mennyire fontos lenne azt tudatosítani a gyerekekben, hogy mindenkinek van olyan dolga, amiben jó, és az a legfontosabb, hogy ezt megtalálja. (Jó, finomítok: az én értékrendem, világképem szerint ez a legfontosabb, mert nagyon rossz lehet, ha valaki egész életében olyan munkát végez, ami nem érdekli, nincs benne sikerélménye.)

Ebben pedig az iskola jelenleg nemhogy nem segít, de még gátol is, mert egyforma képességeket vár el mindenkitől, a csöndben ülő, kitűnő tanuló kislányokat idealizálja (amilyen egyébként én is voltam), holott ez egy totál fals kép, hiszen nincs olyan ember, aki világon mindenben kiváló volna.

Persze tudjuk, hogy alapszintű iskolarenszerünk egy viktoriánus csökevény, és akkori viszonyokra épül, magyarul biorobotokat akar gyártani, csak hát az elmúlt több mint 100 évben elég nagyon változott a világ, és az akkori „egyenhivatalnokok” helyett már számítógépek végzik a munkát…

A lényeg, hogy segíteni kéne a gyerekeket abban, hogy megtalálják azt, amiben jók, tehát az önismeretüket kellene fejleszteni.


És konkrétan a kérdésedre válaszolva: igen, nekem sikerült úgy 30 éves korom táján rájönnöm, miben vagyok jó, és az a vicc, hogy ez pont azzal van kapcsolatban, amiről már gyerekként is azt gondoltam, hogy a legjobban szeretem csinálni: az olvasással. Csak hát ugye gyerekként el sem tudtam képzelni, hogy 1) ebben nem mindenki jó, 2) létezik olyan szakma, amiben ezt hasznosíthatom.

2017. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)

Klassz hogy ennyien irtatok,meg amiket!

A kerdest en csak egyfelekeppen ertettem,még pedig ugy hogy van e olyan TUDAS a birtokodban,amivel te meg tudsz olyat csinalni,olyat oldani amit olyan, aki nem tanulta ezt,nem.

Tehat van e olyan tanult de inkabb BIRTOKOLT tudasod,amivel tobbet tudsz mint egy atlag erettsegivel rendelkezo ember.

Tehat peldaul ha egy kihalt varosba ledobnak ejtoernyovel,akkor tudsz e vmit kezdeni magaddal?

Jaj egyre melyebbre megyek ebben a tulmagyarazasban :)

Pl egy autoszerelo.

Egy autoszerelo egy elromlott kocsit meg tud javitani.En nem tudok.

Egy villanyszerelo be tud vezetekezni egy hazat,En nem tudok.Egy sebesz meg tud operalni valakit.En nem tudok.Egy CT operator el tud kesziteni egy vizsgalatot egy betegrol.En nem tudok.

Lenyegeben en nem tudok semmit,ergo ertektelen vagyok.

Nem ertek semmihez,ergo nincsen hova fejlodnom,nincsen miben fejlodnom.

Elem az erettsegizettek potolhato es betanitott robot eletet.


Ti?

2018. jan. 12. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!