Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valami, amihez nagyon jól...

Van valami, amihez nagyon jól értesz, de nincs lehetőséged kamatoztatni a tudásod?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

lehetőség mindig van ha van tudásod tleg. Max kis időbe telik mire eléred.


konkrétan mire gondolsz?

2009. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk profi vagy a szakmádban, és nem találsz állást.

Vagy van egy szuper ötleted, de nincs pénzed kivitelezni.

Hiába van meg a tudásod, vagy a szakértelmed, a 21. század, vagy a gazdasági helyzet nem hagy érvényesülni.

2009. dec. 4. 13:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy szuper ötletem, de egyelőre nincs pénzem kivitelezni, valóban, én pont ilyen cipőben járok, plusz van még valami, Magyarországon ez a terület technikailag és ötletileg lemaradt a fejlődésben, ötletem lenne, a technikához viszont külföldre megyek tanulni, oda, ahol tényleg profin alkalmazzák (persze úgy, hogy dolgozni is fogok mellette, hogy tudjak tőkét is szerezni).

Sokan próbálnak eltántorítani külföldtől, különféle ürügyekkel, nem igazán érdekel, úgy érzem, sokakból ilyenkor, ha erről beszélek, az irigység és gyávaság beszél (nekem konkrét terveim vannak, hogyan tudom megvalósítani, sokan enélkül vágnak bele), én meg fogom valósítani.

2009. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

jó vagyok a szakmámban és találtam/találok is állást, kapok elismerést, stb.

ha van sütnivalód, akkor megvalósítható minden.


persze most nem arra gondolok, hogy "van egy ötletem, csak kellene hozzá 10millió forint" lépésenként kell haladni, lépésenként.

2009. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Profi módon át tudnám aludni a délelőttöket, de senki nem akar fizetni érte.
2009. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12-04 22:05-kor írt válaszomhoz annyit még hozzátennék, hogy amiben nekem jó ötleteim vannak, az a terület hazánkban sajnos egy "elit sznob klub", akárkit nem engednek érvényesülni, ez is egy oka, hogy külföldre megyek miatta, mert én nem rendelkezem olyan kapcsolatokkal, akármilyen jók az ötleteim, hogy áttörjem ennek az elit sznob klubnak a falát (pedig mostanában nem is minőségiek, amiket létrehoznak, nekem meg minőségjavító ötletem is van hozzá).
2009. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem nagyon érdekel a pszichológia! Főleg a problémás emberek lélektana. Szívesen kutatnám, hogy a gyermekkori élményeknek, traumáknak milyen hatásai lehetnek személyíség kialakulásában. Szerintem van hozzá tehetségem, szívesen képezném magam, de nincs pénzem rá :-(( Így nem leszek ebben szakember sajna, maradok betanított munkás :-(
2009. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ahoz, hogy valaki jó pszichológus vagy pszichiáter legyen, több kell, minthogy ennyi érdekelje. Jó tanulmányi eredmények se ártanak, akkor kevesebb pénzbe kerülne a suli is. A másik meg, hogy ha betanított munkás vagy, akkor azt jelenti, hogy már nem 20év alatt vagy, vagyis későn gondolkozol el ilyenen.


Ha viszont 20 év alatt vagy, sőt 23 alatt, és nincs szakmád, akkor még szerezhetsz ingyenesen OKJ-set, van vmi pszichológus asszisztensi is ebben asszem, az közel sem pszichológus, de talán egy lépéssel közelebb lennél.


Mellesleg nem csak sulival lehet tanulni, ha csak érdekel a dolog, akkor kezdetben utánaolvasni, kutatni is tudnál, hogy minél többet tanulj meg, azt idővel talán még suliba is eljutsz, akkor jól jönne. de könnyű álmodozni meg kínlódni, hogy mit szeretnék és miért nem lehet.

2009. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

22:34 vagyok

Nincs lehetőségem kamatoztatni a tudásom, hiába voltam mindig jó tanuló, abba kellett hagynom a sulit, mert anyám már nem tudott eltartani. Egészségügyi sulit kezdtem, tanultam lélektant, nagyon érdekelt!! Azóta sokat olvasgattam a témában, nem csökkent az érdeklődésem, de semmit nem tudok kezdeni magammal, 26 éves vagyok, senki nem finanszírozná a tanulmányaimat. De nyugi, nem "kínlódok", csak álmodozom, azt meg lehet nem?!

2009. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én nyugodt vagyok, nem mondtam, hogy nem álmodozhatsz. Csak azt, hogy meg lehet valósítani mindent, csak idő kérdése.
2009. dec. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!