Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem önigazolásnak,...

Csak én érzem önigazolásnak, amikor sokan leírják, hogy nincs tévéjük?

Figyelt kérdés

Bármilyen filmes vagy televíziós témánál jön valaki, aki odaírja, hogy nincs tv-je, vagy na, pont ezért nincs tv-je. Mindig az az érzésem, hogy ezzel csak dicsekszik, főleg, ha nem is tett hozzá egyéb megjegyzést, nem válaszolt az eredeti témára.


Ráadásul ők sokszor még tudják is, ki az a VV anyámkínja. Nekem van tv-m, e percben is megy, mégse tudom, ki az a VV tökömtudjaki. Mindig az az érzésem, hogy akinek ki kell dobnia a tv-jét ahhoz, hogy ne nézzen benne baromságot, az jobban függője a készüléknek, mint az, akinek van. Annak idején gimiben a rajztanárunk is egy órát papolt róla, miért ne nézzünk Győzikét, és közben el is mesélte az összes epizódot, amit ő ezek szerint látott, én meg addig nem is tudtam, mi van benne, pedig már tizenévesen is saját tv-m volt. És ha valakinek saját tv-je volt, mindenki azt hiszi, csak butaságokat nézhetett benne. Persze ilyenkor jön a másik véglet, aki azzal menőzik, hogy ő csak a NatGeót nézi.



Félreértés ne essék, nem azokra vonatkozik a kérdés, akiknek nincs tévéjük, hanem azokra, akik késztetést éreznek, hogy ezt mindenhova odaírják, akkor is, ha nem tudnak semmihez hozzászólni. (Várom az első trollt, aki ide is ezt kommenteli.)


2017. dec. 28. 19:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nekem nincs TV-m, de én is tudom mi az a Való Világ. Nem azért, mert nézem, hanem mert még híroldalakon is a pofámba nyomják. Elég idegesítő, de hát ez van. Egyébként nem azért nincs tévém, mert így nem nézek ilyeneket, hanem azért mert válogatós vagyok mit nézek. Utálom a magyar szinkront, illetve a rossz minőséget. Torrenten/netflixen kívül nem igazán tudok eredeti nyelven, FULL HD minőségben filmet nézni. Vettem egy nagy monitort, ami rá van kötve a laptopra és kész. Nekem ez a TV :) Bevallom, 10 éve néztem utoljára igazi Tv-t, és a discovery/natgeo hiányzik, de csak ezért nem fizetnék elő kábelre. Szerencsére hasonló tartalmak vannak youtube-on.
2017. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
18-assal nagyon egyetértek, de köszönöm mindenki válaszát. Nem akartam senkit bántani, és nem arról van szó, hogy ne érteném az internet előnyeit, én is nézek netes sorozatokat. de pl. takarításhoz háttérnek kiváló a tv, számítógépen ezt nem csinálom, mert ott rendesen le is ülök, meg is nézem, amit bekapcsolok. Vannak azért érdekes műsorok is, és nekem néha jól esik bekapcsolni, hogy na, most mi van benne. Igazából én is arra akartam kilyukadni, amit jól összefglalt helyettem, hogy a tv hiányától nem lesz senki műveltebb, de sokan úgy adják elő, mintha ettől értelmesebbek lennének, pedig, ahogy más is írta, ugyanarról olvasnak a neten. És hát a Mónika show is fent van youtube-on... Egész nap valami baromságot nézni a számítógépen pedig valóban nem nagyobb műveltség. Én se hiszem, hogy a vv elbutít (ismerek olyat, aki nyelvészeti tanulmányt írt a szereplők nyelvhasználatából), de azért bizonyos szint fölött szerintem nem is szórakoztató.
2017. dec. 29. 10:05
 23/23 A kérdező kommentje:
Egyébként még egy dolog "zavar" ebben, hogy sokaknak azért nincs tévéjük,mert nincs rá pénzük. Ez főleg az első lakásukba költöző fiatalokra igaz. Nem probléma persze, attól senki nem jobb vagy rosszabb, hogy nincs rá pénze, de szerintem sok ember van, aki szíve szerint venne tv-t, ha mindenre telne neki, amit akar. Ezzel szemben kioktat másokat, pedig neki i csak azért nincs,mert nem jutott.
2017. dec. 29. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!