Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden embernek vannak ilyen...

Minden embernek vannak ilyen téveszméi?

Figyelt kérdés

Elég összetett kérdés lesz.

Az első: Szóval mindenki azt hiszi magáról, hogy érinthetetlen? Mármint hogy vele semmi nem történhet, őt nem érheti baleset, őneki fontos dolga van az életben, ő fontos az "égieknek" "univerzumnak" nevezzük akárhogy. Mert pl én sokáig így éreztem kicsit, meg hogy én mindent le tudok győzni, rám nem hat semmi... Csak aztán koppanásként éri az embert amikor sorozatos csapások érik, betegség meg ilyesmi.

A második: Miért rettegünk annyira a haláltól? Mikor onnan jöttünk, oda is tartunk. Sehogyan nem lehet kikerülni. Egy pillanat alatt bárki fűbe haraphat, mégis mindenki úgy fél tőle mint valami nem is tudom. Persze becsüljük meg az életet, de most nem erről beszélek.

Vélemény?


2018. jan. 4. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy általános pszichológiai jelenség, de akiknek nagyon pl. akinek nagyon alacsony az önbecsülése, az nem érzi magát így.


Ahhoz, hogy félj valamitől csak az kel hogy intenzíven vagy következetesen elutasítsd, "senki nem akar meghalni", tehát a haláltól való félelem általános.

2018. jan. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Szia, azzal nincs baj ha gondolkodsz, mert jo hogyha az emberek tudnak, es nem vagy atlag, bar ezek nem eppen vilagot megvalto kerdesek, nekem ezek mar alapnak szamitanak.

Hany eves vagy most?

Leirod nekem az egesz szuletesi datumod? Akar privatban is.


En nem felek a halaltol, az hogy sokan masok igen vagy nem az is egy szemelyes dontes, amit mi hozunk meg, ha negativan szemleljuk a halalt felni fogunk tole, de megis miert? Olyan jo eletunk lenne, hogy felteni kellene? Ez csak felvetes, valojaban a halal egy uj dolog kezdete es nem a vege. Aki maskepp fogja fel az pedig meg nem latja tisztan a dolgokat.


Lehet flegmanak es bunkonak tunok, de egyebkent kedves megerto ember vagyok, kiskorom ota ilyen jellegu kerdeseim voltak, es az intelligenciam is eleg magas.


Az ember el van a sajat vilagaban, az illuziokepeben, hogyha felkell mindennap ugyanaz lesz, megissza a kavejat reggel, beul a kocsiba es elmegy a munkahelyere stb, de ez nem mindig van igy, barmikor tortenhet velunk akarmi, mert emberek vagyunk es szamitanunk kell ra, de nem kell felnunk tole, mert mindennek a sors a resze.az utade, es igy van megirva, hiszel a veletlenekben? Ne higyj mert nem letezik.


Ugy mondom ezt, hogy szkeptikus voltam miota eltem, es ok talaltak meg es nem oket, tudom, hogy velunk van egy ero, es tudom, hogy letezik a sors, talalkoztam vele, minden elore megvan irva, az almaim elmondjak, a deja vu, es voltam mar a tulvilagon is ketszer.


Egyebent bocs az ekezetert, megha valamit elirtam csak gyorsan gepeltem es nincs kedvem ilyenekkel foglalkozni.

2018. jan. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Rendszerint a kamaszok, tinik olyanok hogy semmiféle alázat nincs bennük az életet illetően. Én is ilyennek hittem magam, szaros 19 évesen. Mint mindenki más életében, úgy az enyémben is, búcsút kellett vennem szeretett családtagtól, és onnantól fordult meg bennem a mindennapokhoz való hozzáállás.


Más magánkívül issza magát, ráadásul fiatal nőként, mert neki így sikerült, ellenben én Szilveszterkor ittam pár pohárral, még sem keltem ki magamból.



Rendszerint minden kis idióta előbb utóbb megváltozik, ha problémái adódnak, mert akkor fog rájönni hogy létezik más oldala is az életnek.



Aki mer a halálról elmélkedni, tisztában van vele hogy okkal félünk, mert nem mindenkinek adatik meg az életében hogy ágyban, nyugodtan, fájdalom nélkül sóhajtson egy utolsót.


Ki szeretne hosszadalmas, fájdalmas lefolyású betegséggel küzdeni, bármely életszakaszban, szerintem erre egyértelmű a válasz.


Tehát egyrészről a bizonytalanság, másrészről ennek a megélésére nem vagyunk felkészülve.

25F

2018. jan. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem mondani, hogy az ember sokszor fel egyedul, fel meghalni egyedul, fel itthagyni azt amihez gorcsosen ragaszkodik, pl a szerettei, az ertekei, a haza stb stb.

Raadasul a halalrol senki sem tud semmi konkretat, tehat uj dolog kezdete, es minden ember fel az ujtol, gondolj csak bele, uj munkahely, uj iskola, felelmetes nem? Vajon mi lesz ott? Mit fognak szolni? Minden rendben lesz velem? Altalanos kerdesek.


A targyakba ragaszkodni nem jo dolog, sot ha nagy igenyu vagy az sem, ezert nem szabad felhalmozni dolgokat, es targyak irant szeretetet taplalni. Azok csak targyak.


Szeretteid, ha meghalnak, faj igaz? En elvesztettem egyik legszeretetebb csaladtagom, es tudom, hogy jo helyen van, hisz mondta nekem es megmutatta. Sokszor ereztem, hogy meg velem van. De neki mar mas feladata van.

Szeretteid elvesztese mindg faj, de ha tudod hogy a halal nem rossz dolog, nem felsz tole.


Az elet pedig becsulendo dolog, mert amit kaptunk, a gyonyoru Foldet, eszmeletlen szep, kar hogy az emberek pusztitjak onfejuen, a penz miatt , a kapzsisag miatt, nincs egyenloseg szegenyek es gazdagok kozott. Ez szomoru. De az eletnek vannak szep reszei, amit pedig csunyanak latunk azt mind emberek alkottak, tehat ha valamit utalnunk kellene az az ember kellene, hogy legyen.


Szuletesunket mi hataroltuk be, mi akartunk leszuletni a foldre , es okkal, talald meg az okot, ami neked a celod, amit meg gyerekkent tudtal.


De javareszt majdnem mindenkinek a spiritualis fejlodes, es Atapasztalatok, erzelmek szerzese a lenyeg.

Csak ezt az emberek kezdik elfelejteni, es probalnak elni magunkban, bezarva, elve mindennapjaikat mig a halal oraja le nem csap es kezdheti elorol az egeszet.:)

2018. jan. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azért félek, mert nem akarok nem létezni. Tudom, hogy ez hülyeség. Bármi, amitől félek, bekövetkezhet, és közben is tudok félni, a halált kivéve. Felesleges, én is szeretnék nem félni, de nehéz.
2018. jan. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ha valaki hisz valamiben nem feltétlen rossz. Erőt, lendületet, lelkesedést tud meríteni belőle a céljai megvalósításához. Ott a legnagyobb és legjobb példa. Albert Einstein.
2018. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tehát mindenki jövőbe látó képességekkel kéne rendelkezzen? Szerintem teljesen természetes, hogy az emberrel, amíg nem történik semmi baj, úgy érzi, nincs mitől félnie. Majd akkor fél, amikor eljön az “ideje”. Illetve talán ő is “fél” a magamódján. Pl. én minden alkalommal, amikor valami balesetet látok, vagy filmet/híreket nézek rossz sorsokról, elrettent, arra gondolok, hogy velem is történhetne, bizonyos esetekben óvatosságra is int, a környezetemnél is jobban szoktam aggódni a problémákért, ez arra késztet, hogy mindinkább törekedjek arra, hogy kikerüljem azt, amit csak tudok. Bár tisztában vagyok azzal is, hogy léteznek olyan sorscsapások is, amit nem lehet kikerülni, de látok olyan embereket is, akik szinte minden esetben azt hiszik, hogy az ember tehetetlen lény, és nem tudja kézben tartani az életét, ÉS azokban az esetekben sem tesznek semmit, amikor tehettek volna. Az ilyent nagyon megkeseredettnek tartom. Léteznek olyan betegségek, amikre szinte nincs gyógyír, és ismeretlen az eredete, megelőzése, az ilyen nagyon szomorú. De még szomorúbb, amikor akkor sem vigyáz az ember magára, amikor megtehette volna, nem teszi meg a magától telhetőt, de panaszkodik a rossz sorsra. Tehát ez két oldalú számomra, felismerem, hogy miben felelek az életemért, rálátok arra, hogy van amiben csak külső tényezők felelnek.
2018. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!