Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le az okoskodás...

Hogyan szokjak le az okoskodásról?

Figyelt kérdés

Tudom, nem szép dolog, de néha annyira idegesít, mikor valaki hülyeségeket beszél, annyira zavarnak a buta emberek, hogy ha kérdezik a véleményem (meg ha tudok segíteni a témában) akkor szeretek értelmesen válaszolmi és felhívni az illető figyelmét pár dologra. Lehet, hogy nincs mindenben igazam, de többségében úgy gondolom, hogy van és van létjogosultsága annak, amit írok. Viszont ez sokaknak nem tetszik és sokaknak okoskodás meg idegesítő.


Nem akarok bezárkózni, szeretnék másokhoz kapcsolódni és nem akarok csak kukán bólogatni, de akár tréfásan, akár finoman fogalmazok, az a vége, hogy "túl tudálékos" vagyok, meg "nagyképű" (pedig sosem szoktam hencegni, csak a tapasztalataimra hivatkozom). Emellett pedig még a korom miatt is lenéznek, mert egy húszéves fiatal ugyan mit tud a világról...


Szerintem tudom, mikor kell hallgatni és mihez nem kell hozzászólnom, mert érdemben nem tudok, de ezek sosem olyan témák...:( Nem tudom, mit tehetnék, hogy jobb legyen rólam a vélemény, de ne is zárkózzak be teljesen... Sokszor annyira sok gondolat van a fejemben, amit kimondanék és valakivel megbeszélnék az adott témáról, de már lassan nem merek egyet sem, mert félek, hogy valaki ezt okoskodásnak veszi, vagy megmondásnak...


2018. jan. 4. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen maradj csenben és figyelj.
2018. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem akarok, mert akkor meg ki leszek rekesztve és mindenki le fog szarni. Régen pont ezt csináltam, senki sem szólt hozzám.
2018. jan. 4. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Amíg meg akarsz felelni bárkinek vagy mindenkinek, addig ezt fogod reakcióként tapasztalni, mert nem önmagad vagy, és ezért nem is önmagadért fognak kedvelni vagy nem kedvelni. Szép és jó dolog az, ha értelmesen meg tudsz nyilatkozni, de tudomásul kell venni néha, hogy mindenkinél van okosabb, van viccesebb stb. Sőt, azt is el kell "hordozni", hogy vannak kevésbé intelligens, önmagukat és életüket nem tisztán látó, vagy kevésbé gondolkodó típusú emberek. Szükséges az empátia, és ehhez tényleg csend és figyelem szükséges.

Ne akard, hogy "jobb legyen rólad a vélemény", mert ezt kicsit mennyiségre menő hozzáállás, inkább minőségében találd meg azokat, akik hasonlóképp vélelekednek, mint te, bár lehet az kevesebb pozitív visszajelzéssel jár, de többet ér.

2018. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Emellett pedig még a korom miatt is lenéznek, mert egy húszéves fiatal ugyan mit tud a világról... "


Ezen ne sértődj meg, a korosztályod hajlamos arra, hogy azt hiszi, már a világon mindent tud, és emiatt képes konfliktusba keveredni bárkivel.

Baromi idegesítő, amikor egy 20-on éves okoskodik olyanról, amibe még csak esetleg beleszagolt.

A mérhetetlen megfelelési kényszer, ez vezérel titeket, meg a bizonyítási vágy.

De ez messze nem azonos a tudással, meg a tapasztalattal.

2018. jan. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelj, hogy ne úgy add elő az érveidet, mint pzs, mert az undorító. Legyél együttérző a bolondokkal, azt jelenti, hogy nem érezteted velük felsőbbrendűséged. Elegendő, ha te tudod.
2018. jan. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy ha te vagy a legokosabb egy szobában, akkor rossz szobában vagy.

Keress szellemileg inspiráló közösséget, vedd körül magad olyan emberekkel, akik nem beszélnek baromságokat és akik előre húznak, akiktől tanulni tudsz.

Nagyon fiatal vagy még, nem tölthet a hátralevő életedet udvarias hallgatással.

2018. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez mindenkivel így van, mindenki azt hiszi neki van igaza, ő látja jobban, hogy mi a helyes. Sohasem találkozol olyan emberrel, aki nem anyagi dolgokat kér az arnyhaltól. Olyannyra gondolok. Több megértést. Több kitartást. Több értelmet.


Minden ember azt hiszi, neki elegendő az az értelem, ami rendelkezésére áll.

2018. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem azt, hogy elegendő, de mikor valaki egy logikátlan hülye és még kéri is a véleményem, egyszerűen nem tudom egy szóval elküldeni és hülye választ adni, mert azzal magam égetném, hanem normálisan elmagyarázom neki az alapoktól, hogy ez azért annál összetettebb... Ezzel van a baj.
2018. jan. 7. 02:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!