Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem kezd elmenni minden...

Úgy érzem kezd elmenni minden önbizalmam a tanulástól. Mit csináljak? 22/L

Figyelt kérdés

kezdjük a legelején. Általánosban azért piszkáltak mert mindenem 5ös volt, strébernek hívtak. Bekerültem egy nagyon erős gimibe, ahol nem ment a matek/fizika és ott azért aláztak meg hogy nem vagyok oda való. Mindig is orvos akartam lenni, segíteni másokon, de a gimis osztályfőnököm mindig mondta, hogy úgyse vesznek fel. Aztán mégis felvettek 80 és 90% feletti érettségikkel. első évem nem volt olyan jó, de minden tárgyam meglett. Aztán 2. évben csak 5öseim voltak szinte. Megéreztem azt, milyen ha van ösztöndíja az embernek, ha végre kap pozitív visszajelzéseket.

Viszont itt van most a harmadév, megint próbálkozom hogy jó legyek mindenből de egyszerűen nem megy.... mások alig tanulnak a vizsgákra és jó tételekkel jobb jegyeket kapnak mint én aki sose fogom ki a jó vizsgáztatókat/ jó tételeket...

Kezd elfogyni az energiám. És emellett ottvannak a szüleim akik orvosok, ha rossz lesz valamim azonnal számonkérik, hogy biztos nem tanultam eleget. Persze tudom, hogy csak jót akarnak... meg ott a párom aki felettem jár orvosira 1-el és neki szinte csak 5ösei voltak mindig. Kb egy zseni...

Ja és egyre fáradtabb vagyok, nincs kedvem semmihez, ott vannak azok a barátaim akik nem orvosisok és nagyon mennék velük ide-oda színház, buli, kirándulni de nem lehet mert ha tanulás helyett kimozdulok rámjön a bűnösség érzés.


2018. jan. 5. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Irigyellek, hogy oda jársz, én jóval idősebb vagyok, és csak most kezdtek elé érdekelni ilyen dolgok, és szinte egyből megjegyzem őket.

De már nem lesz esélyem se iskolába járni, szóval nehogy abbahagyd, szép jövő előtt állsz.

2018. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Lehet hogy kiégtél most egy kicsit. Érthető hogy ha x éve már csak hajtassz.
2018. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

"Aztán 2. évben csak 5öseim voltak szinte"


Bírom amikor az ilyenek panaszkodnak. Stréber vagy kérdező. Nekem 3 egész körül mozgott az átlagom egyetemen, de az évfolyam fele így is rosszabb volt nálam.

2018. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Pedig éppen ezért nem tudsz tanulni, mert nem kapcsolódsz ki! Buli kell és kirándulás!
2018. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, akit lepontoztál.

Az a baj, hogy nem szín ötös vagy? Szörnyű. Én is egyetemre járok, 35 vagyok, mellette dolgozom, szabadnapom alig van, azon is tanulok, nem vagyok szín jeles.

Majd ha lesz időm akkor sajnáltatom magam egy kicsit én is.

2018. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Tarts egy nap szünetet, kapcsolódj ki. Nekem sem volt túl sok kedvem tanulni az utóbbi 2 napban, minden mást is mellőztem, mert tanulnom kell(ene) és így nem is csináltam semmit. Legközelebb, amikor az agyamra megy a vizsga előtti stressz, félre fogom tenni a tanulást fél vagy egy napig, hogy feltöltődjek tanuláson kívüli élményekkel.
2018. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha semmi kikapcsolódást nem engedélyezel magadnak, akkor nem csoda, hogy kezdesz szétesni. Az alapján, amit írsz, jó vagy abban, amit tanulsz, mégjobb meg mindig van. Ha majd dolgozni kezdesz, úgyis meglátszik majd, hogy te tanultál is, nem csak mázlid volt a vizsgákon. Lazíts egy kicsit, és javulni fog a teljesítményed is. A szüleidről meg bármilyen nehéz, meg kell próbálnod kevésbé tudomást venni, mert nagyon idióta a hozzáállásuk.
2018. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szeintem ne add fel az álmaid mások miatt ha en olyan jo tanúlò lennék mint te biztos nem adnám fel.küzdenék amig el nem érném a célom.Szerintem ha tényleg az az álmod hogy orvos legyél.Akkor tegyél érte!Kitartåst es sok türelmet :)
2018. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!