Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális így érezni? (halál)

Normális így érezni? (halál)

Figyelt kérdés

Ha arra gondolok, hogy meghalok, valahogy inkább megnyugvàssal tölt el, hogy utána nincs semmi. Se jò, se rossz, csak ugyanaz, mint amikor mélyen alszom.

Viszont ha arra gondolok, hogy meghal egy szerettem, azt valahogy nem tudom elfogadni.

Hogy valaki, aki gondolkodott, érzett, tett, egyszercsak ne legyen. Hogy nem jut sehovà, csak olyan lesz, mintha soha nem is létezett volna.

Magammal kapcsolatban azonban nincs ilyen érzésem, a saját megszünésem ùgymond „nem zavar“


24n


2018. jan. 8. 12:15
 1/4 manó1235 ***** válasza:
Fura így belegondolva, alapból én sem a haláltól félek a saját halálomtól, hanem hogy nem láthatom többet a szeretteimet, meg hogy fájni fog nekik ha egyszer távozom az élők sorából. 24/L
2018. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mindig így vagyok, de én nagyon is vágyok vissza abba az állapotba. Gondolj bele, az univerzum 14 milliárd éves nagyjából, és ebből nekem csak azok az évek szenvedés, amiket élve töltöttem. Amikor nem voltam, nagyon jó volt. Szóval vágyok oda vissza. És nekem annyira nem fáj, ha meghal egy szerettem, mert inkább irigylem és arra gondolok, hogy neki már végre jó.
2018. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mansour ***** válasza:
Szerintem ez a normális. Kivéve, ha valakinek óriási az egója, mert akkor az a saját megszűnésén sajnálkozik jobban.
2018. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom, és ha belegondolunk, a születésünk előtti "lét" is olyan volt, mint ami a halálunk után lesz. Az életet pedig kis ajándéknak kéne felfogni és nem sokat rágódni a dolgokon szvsz (bár tudom, ezt elég nehéz elérni).
2018. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!