Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem idegesito...

Csak szerintem idegesito nehany vegan?

Figyelt kérdés
Azt vettem eszre, hogy a veganok kozul rengetegen villognak es menoznek azzal, hogy veganok, egymilliard dolgot posztolnak buszkelkedve errol es szinte ugy kezelik az atlag embereket mintha gyilkosok es elettelen idiotak lennenek, lenezik oket. Csak en velem ezt felfedezni? Mi okozhatja ezt?
2018. jan. 12. 23:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Amíg nem ér atrocitás általuk amiatt, hogy fogyasztok, valamint használok állati eredetű termékeket, addig semmi bajom Velük. Ellenben sokan ténylegesen lenézik, sértik azokat a személyeket, akik nem értenek egyet a nézeteikkel. A lényeg, hogy ne akarjanak térítgetni, sem pedig az érveiket sorolni napi szinten nekem.
2018. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Majd ha intenzívre kerülnek a hülyeségük miatt, onnan is legalább így posztolják az infúziót.
2018. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 nagyjabol enis igy vagyok veluk, de megis napi szinten latom hogy harcolnak az atlag emberek ellen es ugy kezelik oket mint a haborus bunosoket. Miert jo ez nekik? Elvegre mi sem haborgatjuk oket.
2018. jan. 12. 23:38
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
A sport kategóriában most van egy ilyen.Minden kérdésre válaszol ezért ő a kategória első.Teljesen megfordította a normális keretet és szerinte mindenki tudatlan és tökkel ütött aki szereti a húst meg a tojást.És isteníti az egyik legszörnyűbb allergén növényt és adalékanyagot a szóját és ezzel lép át a már káros kategóriába a ténykedése.És igen állandóan posztol mindenféle videókat.Szerintem önmagát győzködi és próbálja erősíteni ilyen kéretlen formában.
2018. jan. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Sokan vannak, akik keresnek valami ilyesmit, amitől ők magukat jobbnak éreztethetik (szerintük), másokat meg lenézhetnek-leszólhatnak, hogy ezzel is saját maguk nagyszerűségét reklámozzák és kiéljék és levezessék így másokon a flusztrációikat.


Nem csak a vegák között lehet találni ilyeneket, hanem sok másnál is, pl. a valláskárosultak közt is.

2018. jan. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon sok vegán idegesítő. Persze minden csoportban vannak ilyenek. Engem zavart már ketogén diétázó is. Bigottak, téveszmékben hívők, intoleráns emberek minden nagyobb embercsoportban vannak, ez már csak ilyen.


Dehogy te véled ezt felfedezni. Elég határozottan leírják sok blogon, hogy ők bűntelenek és mennyire szuperek... Egyszer voltam egy ilyen blogon, de emlékezetes volt. Piedesztálra állították magukat és a blogger és rajongói együtt örültek annak, hogy ők szentek.


Pedig vannak jó fej vegánok is, természetesen, nyilván ilyenekbe is belefutok, ha sok vegán blogon járok. De a rosszabb fajta hangosabb s azért elég sok is van belőlük. Egy bizonyos szintig megértem a szempontjaikat, de utána nem. Plusz nem értem, milyen világban élnek. A saját nem vegán ismerőseiket is rühellik? Akkor is, ha az az "amúgy rendes", szerető édesanyjuk? Nem ismernek embert, aki nem vegán, de láthatóan nem az emberiség söpredéke? Fura ez nekem.

2018. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Vegánt konkrétan nem ismerek egyet sem, de amit leírsz, az nem csak vegánokra jellemző.
2018. jan. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Amíg nem akar engem is rászoktatni, addig nem zavar.
2018. jan. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
64%
Addig, amíg az én étkezési szokásaimat tiszteletben tartják, addig semmi bajom velük, az étkezés magánügy. AKkor van baj, ha ezt nem tarják be egyesek és elkezdenek téríteni.
2018. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

" Elvegre mi sem haborgatjuk oket."


Lehet, hogy te éppen nem, de ha körülnézel akár csak ezen az oldalon tele van az egész fikázó és tudatlan kommentekkel. Legtöbbször már akkor is elkezdenek szidni minket a "mindenevők" amikor még írni sem írt egyikünk se :D

Ezenkívül minket többnyire minden értelmes érv híján térítgetnek, hogy "köll a hús mert beteg leszel" stb. A tanulmányokat fel sem fogják, vagy el se olvassák, mert hát ők jobban tudják mint a biokémikus professzorok. Kb az összes kérdésnél ez volt a tapasztalat sajnos.


Én azt figyeltem meg, hogy a mindenevők kikérik maguknak a kedvességet tőlünk, hogy szó nélkül tűrjük el, hogy pl szamárságokkal vádolnak minket, mert nekik lehet "véleményt" nyilvánítani másokról, de ha mi szólni merünk akkor meg mi vagyunk az erőszakosak :D

Mindemellett a legtöbb "mindenevő" abszolút 100%-ig elutasító mindennel szemben ami a komfortzónáján kívül esik, lásd a paleosokat is hasonlóképpen "fikázzák". Kivétel mindig van, de ettől még az átlag magyar kő konzervatív és abszolút beszűkült.


" És isteníti az egyik legszörnyűbb allergén növényt és adalékanyagot a szóját és ezzel lép át a már káros kategóriába a ténykedése."


Ki és hol istenítette a szóját? Ami amúgy egy takarmánynövény, és emiatt egy mindenevő közvetett módon sokkal többet fogyaszt belőle.

Ja, hogy ezzel nincsen gond, csak azzal, ha egy vegán kiejti a szója szót, az égetni való :D

Arra pedig, hogy a mérsékelt szójafogyasztás káros lenne semmiféle bizonyíték nincsen (szendi gábor oldala nem játszik).


" Elég határozottan leírják sok blogon, hogy ők bűntelenek és mennyire szuperek.."


Hol írták ezt, illetve kik? Még ha létezik is ilyen, a többségünk úgy van vele, hogy ez a legkevesebb amit megtehetünk.


" az étkezés magánügy."


Ez akkor lenne igaz, ha amit megeszel annak kizárólag csak rád lennének pozitív illetve negatív hatásai. Egy alkoholista ivászata pl addig magánügy amíg másnak nem árt vele. Állati eredetű termékek fogyasztása viszont csak a környezetet kárára, a bolygó minden élőlénye kárára, és minden embertársunk kárára kiható fogyasztási szokás. A növénytermesztésnek csak 13%-a van emberi fogyasztásra termesztve, mielőtt még jönne valaki, hogy a növényfogyasztás is ugyanúgy káros...

2018. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!