Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem idegesito...

Csak szerintem idegesito nehany vegan?

Figyelt kérdés
Azt vettem eszre, hogy a veganok kozul rengetegen villognak es menoznek azzal, hogy veganok, egymilliard dolgot posztolnak buszkelkedve errol es szinte ugy kezelik az atlag embereket mintha gyilkosok es elettelen idiotak lennenek, lenezik oket. Csak en velem ezt felfedezni? Mi okozhatja ezt?
2018. jan. 12. 23:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

#10-es válaszoló:

A szója génkezelt. Ezért nem egészséges.

A vegánok, és húsfogyasztók között is vannak erőszakosak, ebben egyetértek. A baj akkor kezdődik, amikor a vegánok erőszakosan lépnek fel ellenünk. Engem nem fognak meggyőzni, amikor tisztában vagyok vele, hogy pontosan mit tartalmaznak az általuk fogyasztott élelmiszerek. Elég csak ránézni a mandulatej összetevőire.

2018. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

Az Eu-ban tilos génkezelt növényeket termeszteni. Persze biztosan keresik a nagy termelők a kiskapukat, ezt nem tudhatjuk. De ettől még a szója 90%-ban takarmánynövény marad.


Egyébként meg vegánként nem kötelező szójás ételt enni.


" Engem nem fognak meggyőzni, amikor tisztában vagyok vele, hogy pontosan mit tartalmaznak az általuk fogyasztott élelmiszerek."


:DD

Tisztában vagy vele, hogy több millió vegán mit fogyaszt? Gondolom az átlagra értetted a kijelentést, de legalább annyian nem fogyasztunk nagymértékben feldolgozott ételeket mint amennyien igen. Én pl cukrot és sütőolajokat nem fogyasztok, de most terjed egy minden kisebb mértékben feldolgozott cuccokat is nélkülöző irányzat. Ők a nyers vegánok.

Csak néhány összetevő: kenyér: 80% tönkölyliszt, 20% tk. búzaliszt, víz, só kovász.

Vegan fasírt: csicseriborsó, fokhagyma, zeller, tk. liszt, lenmag.


" Elég csak ránézni a mandulatej összetevőire."


Abból megint van kb 10 féle, valamelyik tényleg tele van vegyszerekkel, de vannak jók is. Pluszba ezeket nem csak a vegánok fogyasztják, hanem paleosok is. Az állati tejek sem a csuda nagy egészségességükről híresek, sokan meg se tudják emészteni őket..


" A baj akkor kezdődik, amikor a vegánok erőszakosan lépnek fel ellenünk."


Nem vagyunk szent emberek mi sem, ez egyértelmű.

Erőszakosak sem, viszont ha a másik félről egyértelműen süt, hogy megvet, kigúnyol, vagy a mondandójával megpróbál "megalázni" minket, akkor jogos reakcióként, mi sem leszünk kedvesebbek. Kivéve, ha elég erős a jellemünk ahhoz, hogy az ilyesmi 100%-ban leperegjen rólunk, csak ez ritka.

2018. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem a szója génkezelésével van probléma.A szója minden tekintetben feldolgozott élelmiszer,egy adalékanyag.Részben a dúsító anyagnak használt szója miatt lesz szemét kaja a felvágott.Az állattartásban is szigorú szabvány van arra,hogy mennyit ehetnek belőle a növényevő állatok.A húsevő állatoknak meg gyakorlatilag méreg.Ez azért érdekes,mert az olcsóbb kutyatápok legalább 90%ban szójából állnak,ami miatt az ezekkel táplált húsevő kutya 4-6 éven belül elpusztul rákban.Az ember mindenevő,de attól még nem érdemes szóját fogyasztania csak akkor ha tényleg nincsen már más ehető,mert a szója semmilyen tekintetben nem emberi fogyasztásra alkalmas étel.
2018. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
52%

# 10


"és minden embertársunk kárára kiható fogyasztási szokás."


Azt hittem ezt már megbeszéltük egyszer. Ez az érvelés a mindenevőség állítólagos "kárairól" számtalan rosszul megtervezett kísérletből és helytelen statisztikai következtést kihozó studyból áll, amik mögött nagy számban állnak a con◙irmation bias teljes hatása alatt álló emberek.


Ennyit a "táplálkozástudomány" hatalmas eredményeiről:


[link]

2018. jan. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!