Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a nagyobb...

Miért van az, hogy a nagyobb divat üzletekben (inditex) általában csak szép emberek dolgoznak? Egyszerűen belépek egy zarába vagy egy bershkába, és minden ott dolgozó szinte szép, jóképű, csinos, nagyon előnyös.

Figyelt kérdés

Szándékosan így válogatnak?

Tudás, tapasztalat < Szépség.

Nekem személy szerint nem attól jön meg a vásárláshoz a kedvem, vagy nem azért fogok megvenni egy ruhát, mert az ott dolgozók jól néznek ki.

Régóta érdekel ez a kérdés, szerintetek?



2018. jan. 13. 18:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A genetikája nem minden dolgozónak 10/10, de a jó megjelenés nyilván elvárás. A legtöbb átlagos és némileg átlag alatti adottságokkal rendelkező ember igényes ruhában, előnyös hajjal, szép sminkben jól néz ki...
2018. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem elmegy a kedvem a vásárlástól, mikor a pultból figyel a csípőgatyás, szolizott pockú, ragadozó fejű, seggig érő póthajas, 3 centi boszorkányműkörmös tetovált szemöldökű valami.
2018. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
a zarás-bershkás cicanadrágok, pólók és pulcsik összehajtogatásához milyen mélységű tudás és tapasztalat lehet szükséges, ami méltatlanul a semmibe vész a fiatal csinos fiúkák és lányok miatt?
2018. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy szándékosan van így!

Én Angliában élek, és ha néha Londonban járok, és bemegyek nézelődni a két legelitebb luxusáruházba a Harrods-ba meg a Selfridges-be, elájulok milyen csodaszép nők, és jóképű férfiak az eladók. Természetesen ragyogóan fehér fogsorral, tökéletes arcbőrrel, tökéletes sminkben, vékonyak, és gyönyörűek. Szebbek, mint az átlagember. Sokan modellek is lehetnének, lehet, hogy azok is egyben, ki tudja..? És fiatalok a nagyon-nagy többség.


Én nem vagyok szép nő, és mikor egy hotelben dolgoztam amolyan mindenesként, a jóképű fiúkollégám sokkal többször szolgált fel, mint én, őt küldték előre nyilván a "kirakatba". Tényleg egy igazi férfiszépség volt, sokan mondták is rá, hogy olyan, mint egy filmsztár vagy egy modell. Pedig időnként hanyagul végezte a munkáját, mégis ő volt kint a vendégek között, én meg aki lelkiismeretes, szorgalmas volt, mosogathattam...

Amúgy olvastam a Katalin hercegnő életéről szóló könyvet, amiben leírják, hogy az elit helyekre még a személyzet is úgy van összeválogatva, hogy az is csak elit lehet. Pl. egy igazán gazdagoknak szervezett rendezvényen a hostok/hostessek is csak előkelő iskolákba járt, felsőfokú végzettségűek lehetnek csak vagy minimum ilyen oktatási intézménybe járó egyének. Plusz nyilván a külső is számít itt is.

2018. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Különben megértem a dolgot.

Nem vagyok leszbikus, de van egy kisebb élelmiszerbolt, ahová sokat járok, és még nekem nőként is jó ránézni az ott dolgozó szép lányra a pénztárban. Eye candy. Csak mert olyan szép. Persze kedves is mellé, ha tapló lenne, nyilván nem számítana a szépsége. Van egy kis ronda pénztárosnő is, ő is kedves, de ő valóban nem szép látvány.

Egy férfi esetében el is tudom hinni, hogy az egész napja jól/jobban indul, ha munkába menet például megáll vásárolni valami kaját ebben a boltban, és pont a csodaszép pénztárosnő van ott. Tényleg igaz lehet, hogy vonzza a vásárlókat a csinos eladó.

2018. ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!