Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy pszichopata mond ilyet?

Egy pszichopata mond ilyet?

Figyelt kérdés

A volt barátom a kapcsolatunk közepén közölte velem, hogy ő pszichopata (eleinte nem gondoltam komolyan, azt hittem viccel)... Sokat olvastam róla, meg is volt jó pár tulajdonsága, de pár dolog kérdést vet fel bennem.


Az elején jó volt minden, aztán eltiltott barátoktól, feltörte a facebookomat, nem engedett el bulizni, hazudott, stb. szakítottam vele ő meg magába zuhant, később kibékültünk és "normális" volt mint az elején. Megígérte, hogy nem lesznek ilyenek többé és nem is követte el ugyan azokat a hibákat, viszont csinált másokat, ami ugyan úgy nekem rosszul estek.

Én az első szakítás után már sokkal távolság tartóbb voltam vele, kevesebbet mondtam hogy szeretem őt, nem becézgettem többé, komolyabb voltam vele, ami neki nem tetszett.

Újból szakítottunk és elsőként ezt ő vetette fel, hogy talán jobb lenne külön.

Ez két hete történt és azóta egyáltalán nem zaklat, nem írogat/hívogat. Azóta csak egyszer beszéltünk és akkor is azt mondta, hogy ő azért akart szakítani, mert nem akar többet megbántani, az én érdekemben tette, nem érdekli ha vele, egyedül vagy valaki mással, csak én legyek boldog és ha gondolom legyünk barátok. Azóta nem beszéltünk.

Félre értés ne essék, nem hiányzik vagy valami, csak az érdekel ez jellemző-e egy pszichopatára. Meg az is ha valaki pszichopata, az közli veled?



2018. jan. 13. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem pszichopata. Csak egy nagyon erősen domináló (feltehetőleg) nárcisztikus ember. Érzelmileg manipulálhat. Sőt, ez jellemző is rájuk... De hogy nem zuhan magába (max eljátssza) és azt sem mondja hogy pszichopata.
2018. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem pszichopata, olyasmi lehet mint én, nekem is vannak olyan tulajdonságaim (többségük úgy alakult ki, vagy szándékosan igyekeztem őket kifejleszteni), de sok másik hiányzik ahhoz, hogy ténylegesen annak számítsak.
2018. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A nárcisztikus embernél mennyire jellemző a hazugság?


Egyébként a pszichopata után olyat is mondott, hogy két személyisége van, egy másik alkalommal meg fogalma sem volt hogy mi a baja, csak azt mondta hogy nem tudja mi a baja csak érzi hogy valami nincs rendben az agyával...és nem tudja mit csináljon, mit kezdjen vele.

2018. jan. 13. 21:42
 4/6 anonim ***** válasza:

3, Nem mondom, hogy bipoláris, de aligha áll az önismeret különösebben magas szintjén...

Vagy csak rendkívül jól manipulál és alkalmazza a fordított pszichológiát. De erre kevés az esély... Főleg az, hogy egyáltalán ne gyanakodj

2018. jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fordított pszichológia? :)

Erről még nem is hallottam...

2018. jan. 13. 21:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt állítja, hogy pszichopata. Azt feltételezi rólad, hogy annyit tudsz a pszichopatákról, hogy nem mondják el, hogy azok. Ezért ő azt gondolja, hogy ez alapján te majd azt hiszed, hogy nem pszichopata, mert egy valódi pszichopata sosem mondaná el. Pedig az. És ezzel előzte meg, hogy rájöjj. Ez a fordított pszichológia
2018. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!