Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartanak sznobnak?...

Miért tartanak sznobnak? Szerintem csak van önbecsülésem és szeretem az igényességet.

Figyelt kérdés

A legtöbb barátom, sőt a családtagjaim is sznobnak tartanak, meg ahogy fogalmaznak "elszaladt veled a ló".


Nem származom gazdag családból, igaz olyan szegényből sem, hogy ne lett volna mit enni.Emiatt a régió ismerősi köröm olyan kicsit egyszerűbb.

Egyetem alatt is dolgoztam, hogy meglegyenek a dolgok, amiket szeretnék.



A sznob jelző oka, hogy szerintük "furcsa" vagyok.

Nem használok tömegközlekedést, egyszerűen utálom.Ebből nekik az jön le, hogy biztos azért, mert felsőbbrendűnek érzem magam és utálom a nálam a nálam rosszabb anyagi helyzetben levőket.

Pedig a valóság az, hogy azért utálom a tömegközlekedést, mert kényelmetlen ,rugalmatlan,rossz a hőmérséklet, sok a kisebbségi....stb meg én csak hipermarketekben szeretek vásárolni, oda meg jobb autóval menni.

ja igen, meg az autó, azt mondják minek nekem ilyen drága meg ekkora (középkategóriás szedán) autó, amikor egyedül élek.Azért, mert szeretem a jó kiállású, elegáns autókat.


Az öltözködésemre is gyakran kapok kritikát.

Én nagyon szeretem a híres divattervezők által tervezett ruhadarabokat,mint Hugo Boss, Calvin klein,Ralph Lauren,Tommy Hilfiger semmi giccs, csak laza elegancia.

Erre kapom a megjegyzéseket, hogy úristen mennyit költök ruhákra, minek kell ilyenek hordanom, ilyet csak sznobok hordanak....stb


A másik ütközési pont, a munkahelyről való elképzelések.

Ők csak annyit látnak, hogy valami irodista vagyok, aki állandóan ingben van.A valóság az,hogy szoftverfejlesztéssel foglalkozom.

Amit kifogásoknak, hogy én azt mondom, nem mennék el sori munkára vagy közalkalmazottnak.Nem mennék el, sokkal kvalifikáltabb vagyok annál, van önbecslésem.



A helyzet az,hogy én mindig ilyen voltam, csak nem volt megfelelő végzettségem és állásom,hogy kibontakozzak.

Öltözködésnél, mindig szerettem a laza eleganciát, ugyanígy személygépjárművek terén is.


2018. jan. 14. 18:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
A világért se kívánnék ilyent senkinek se, de ha a jövőben neadjisten egyszer komolyan összecsapnának a fejed felett a hullámok és valamiért komoly veszélybe kerülne ez a nagy anyagi jóléted, akkor hidd el, egykettőre lejjebb tudnál adni az igényeidből. A szükség nagy úr.
2018. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem vagy mellette lekezelő bunkó az emberekkel,akkor semmi gond,sőt igazad van,éld jól az életed ha teheted.

Sajnos az egyszerű emberek hajlamosak(tipikus magyar pr0li szokás)a másik életével és dolgaival foglalkozni,pláne akkor,ha a másiknak jobban megy.

Irigyek,és számukra mindenki sznob,akinek 5 Ft-tal többje van.

Ez az oka.

2018. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem az anyagi dolgaid, hanem a viselkedésed miatt tartanak sznobnak. "Laza elegancia" "Jó kiállású, elegáns autó" "híres divattervezők". Nekem valahogy az egész szóhasználatod "sznob".


Nekem vannak munkatársaim, ismerőseim, barátaim akik több 100 ezres, milliós nagyságrendű havi fizetést kapnak, ők is igényesen öltöznek, megveszik amit meg akarnak, mégsem vágnak fel azzal amijük van, meg nem tartanak kiselőadást a divatról meg igényességről.


De lehet, hogy én tévedek és tényleg ők az "egyszerű" emberek akiknek savanyú a szőlő.

2018. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagyrésze sokszor oktalanul is beleköt a másikba. Kinézik ha valaki nem illik bele az átlagba.

Egyszerűen ilyenek. Mindig találnak valamit, amiért meg lehet szólni valakit. Ha szegény vagy, ha gazdag vagy, ha alacsony, ha magas, dagadt, gebe...mindegy.

Ezzel nem kell foglalkozni. Mindenki a saját háza körül sepregessen szerintem.

Ha lenne pénzem én is így csinálnám.

2018. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Mert tenyérbemászó a stílusod.
2018. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%
Irigykednek,mert nem tehetik meg. Ez Magyarország 90%ára jellemző viselkedés
2018. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Sznob jelentése: az előkelők szokásait, életmódját utánozó ember


by idegen szavak gyűjteménye


Azért tartanak sznobnak, mert a sznob szó jelentése illik rád.

2018. jan. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%

Üdv kolléga,mintha magamat olvasnám.


Amúgy első nem nem fog összecsapni mert fejlesztők vagyunk,akik mindig kellenek. Plusz karriert lépünk architectté aztán felsőbb vezetővé, irgalmatlan zsetont fizetnek.


Leírtam engem kérdező kolléga :)


Ugyanez vagyok:

-Szeretem az igényes ruhákat,csak minőségi darabokat hordok amit te is,kedvencem a Hugo Boss,G STAR,Tommy Hilfiger,akár ZARA de csak fekete pólók.

-Csak super slim fit ruhákat veszek fel ami kiemeli a kisportolt alakomat

-Hajam mindig be van állítva még edzésen is

-Heti 5 edzésem van szigorúan,mellette csak minőségi ételeket fogyasztok húsokból, őstermelőtől veszem a marhahúst,halat.Csak piacon vásárolok minőségi alapanyagokat.

-TESCO-ba be nem teszem a lábam silány minőségű moslékokat árulnak.


-Kocsiba nekem is csak prémium jöhet,most akarom lecserélni majd jobbra(bár a mostanit is imádom),csak Audi,BMW,Merci,LExus,Volvo ezek amiket csipek.


-Én BKV-val szoktam menni de csak azért mert a Hungárián reggel melóba menni öngyilkosság,közben legalább olvasok fejlesztem magam szakmailag és soft skillekben is.


-Lányokban is csak a fullos szintén ilyen beállítottságú nők jöhetnek szóba akik ilyen igényesek,és elvárják a jót.

Ha nem jár edzeni,nem olyan piperkőc szóba se jöhet társként csak barátként.


A magyarok ilyenek kérdező nekik jóa langyos f.s is,otthon isszák a sörüket,jó dagadtak,az asszonyra néha ráfanyalodnak mert jobb nem jutott nekik,közben mindenki hibás csak maguk nem.


Meg nincsen céljuk megelégszenek a rosszal is,mert tenni érte lusták.


Te gondolom vágod miről beszélek,amikor egyetem mellett is már főállásban dolgoztam végig a szakmánkban,kávé,koffein tabletta két arcra ment,hogy tudjak dolgozni is mert kellett a pénz a dolgokra.


Munkahelyben ugyanezt vallom csak a legjobb cégekhez megyek dolgozni és pénzben is megkérem az áram,mert TETTEM és teszek érte most is,mindennap képzem magam otthon még.



Én is ilyen vagyok akinek nem tetszik sz.rd le,olyanok véleményére adj aki ott tart ahol te akarsz legalább öt év múlva.


KI AZ AKIRE HALLGATSZ? - ezt az elvet jegyezd meg.

2018. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%

Lemaradt,meg az a bajuk,hogy irigyek rád mert rendbe van az életeted,izgalmakkal teli,gondolom két arcra bulizol meg csajozol is mint én, két végén égeted a gyertyát plusz középen is meggyújtod.


Itthon ha felmarad magad vállalni és láthatólag boldog sikeres,kiegyensúlyozott vagy akkor te vagy a szemét sajnos,mert nem állsz be a sorba orbánozni meg mészároslörincezni mint a birka magyarok,hanem TESZEL és tettél azért,hogy jól élj.


Itthon nem divat önbizalommal telinek lenni meg céltudatosnak mert az rossz és negatív.

Ne is törődj velük.

2018. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
Igen, sznob vagy.
2018. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!