Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem nevetségesek ezek a...

Nem nevetségesek ezek a zaklatással kapcsolatos feljelentések? Miért hisznek el mindent az emberek?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, és én is elítélem a szexuális zaklatást.

Viszont nevetségesnek tartom, hogy egyes nők direkt csak akkor jelentik fel a férfit, amikor az már gazdag vagy híres, addig várnak vele, mondván "nem merik elmondani".

8-20 évig vár vele, ez miért nem évül el?

Nekem is van ismerősöm, akit zaklattak, ő se merte eleinte elmondani, de azért évekig nem várt vele! Csak nekem tűnik ez furának? Éli a nő az életét, majd 10 év után eszébe jut, hogy a gazdag XY zaklatta, gyors feljelenti így utólag.


Olvastam olyat is, ahol a nő egyáltalán nem tudta semmivel sem bizonyítani, hogy XY zaklatta vagy molesztálta őt, mégis a pasast megbélyegezte mindenki szexuális zaklatónak, és a hírneve is egyből odalett.


Csak neme gusztustalan, hogy egyes nők ebből ipart csinálnak? Nem arról van szó, amikor bizonyítható a zaklatás, megerőszakolás, hanem arról, hogy már kb minden híres meg gazdag embert feljelentettek zaklatásért, holott sokszor be sem bizonyítható, vagy ha zaklatás is történt, akkor meg miért várnak ezzel éveket, vagy akár 20 évet?


Tényleg nem akarok provokálni, de nem értem ezt. Vagy csak én gondolom rosszul, és a nőknek van igaza?

Ti mit gondoltok erről?



2018. jan. 14. 19:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy szerinted normális dolog egy idegen fenekére csapni? Mit szólnál, ha nálad kétszer nagyobb pasik csapkodnának a fenekedre?


Az lenne az egész lényege, hogy MINDEN napvilágra kerül. Nem csak a nemi erőszak. Mert azzal, hogy legyintünk a fenékre csapásokra, utat adunk a durvább dolgoknak.


Hogy ha az emberek komolyan vennék, vették volna az összes zaklatást, nem érünk el a nemi erőszakig. Képzeld el, mi lenne akkor, ha holnaptól azt mondaná mindenki, hogy ha valaki ellop tőled valamit, csak akkor számít bűnnek, ha 300 ezer forint értékben történt lopás. Egyébként meg örülj annak, hogy lopnak tőled, mert azt jelenti, van mit lopni, és jó ízlésed van, másoknak is tetszik.


Ha egy 12 éves kislánynak szexuálisan beszólogat akárki, ne az legyen már a reakció, hogy "ezek a férfiak, hagyd figyelmen kívül, vedd dicséretnek (?)". Milyen elszabott világ ez, ahol így bánnak az emberekkel? És innentől csak rosszabbodik a helyzet.


Ha engem valami rosszul érint, ne más mondja meg, hogy hogy érezzem magam.

2018. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Vezetők élnek vissza a zaklatásokal nem a férfiak de megint jó dolog hogy, elterelik a figyelmet lényegről.Egyszerüen lehetne kezelni ezt is minden nőnél kelene lenni egy készüléknek amivel felveszik a zaklatást ennyi.Azután feljelenti a cég meg kénytelen ki rugni mert a fele munkása nő meg a vevők is.
2018. jan. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

"minden nőnél kelene lenni egy készüléknek amivel felveszik a zaklatást ennyi"


Van ilyen minden nőnél, a telefonja. De nem tudod előre, hogy mikor fognak zaklatni. És nem mondhatod azt, hogy "várj, megnyomom a rec gombot". Lehet, hogy úgy lefagysz, hogy azt sem tudod, mit csinálj. Elképzelheted, hogy egy krízisben hogy viselkedhetnél. Persze mindenki úgy képzeli, hogy tárgyilagosan, hideg fejjel mérlegelne, ezért mondják pl. horrorfilmekben is, hogy "de buta, az emeletre fut". Lehet, hogy ha téged kergetne a gyilkos, és az egekben lenne az adrenalinszinted, nem tudnál tiszta fejjel gondolkodni, csak futnál, amerre látsz.

2018. jan. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%

"Amúgy szerinted normális dolog egy idegen fenekére csapni? Mit szólnál, ha nálad kétszer nagyobb pasik csapkodnának a fenekedre? "


Nyilván nem normális, ahogy az sem, hogy manapság kb már minden szexuális zaklatásnak számít. És pont ezzel van a baj. Emiatt a komoly eseteket sem fogják egy idő után ténylegesen komolyan venni. Ez a #metoo kampány nagyon rossz irányba halad. Az eredeti céljával én is egyet értek, mert a szexuális zaklatás nem tréfa. Na de valakit csak bosszúból vagy unalomból zaklatással feljelenteni már nevetséges és szánalmas.

Mint mondtam, nagyon számít az, hogy egyes nők mégis mit tekintenek zaklatásnak és kinél!

Nekem is van ilyen ismerősöm. Egy átlagos, nem túl előnyös külsejű srác kétszer megkérdezte tőle, hogy lenne-e nála esélye, erre a csaj a fejéhez vágta, hogy ne zaklassa, mert feljelenti. De bezzeg a jóképű srác, aki a csitrikének is tetszik, ő fogdozhatja, kérdezhet tőle akármit, stb. a lány csak nevet rajta, mert tetszik neki.

Ha ez nem szexuális zaklatás, akkor a másik miért az? Ha az egyiket feljelentené, a másikat miért nem?


Pont erre értettem, hogy egyes lányok/nők igenis visszaélnek ezzel. A fogdosás ne csak akkor számítson zaklatásnak, ha az illető a nőnek nem szimpi. Ha meg valaki rácsapott a nő fenekére (ami természetesen felháborító meg elítélendő az én szemszögemből is), akkor azon mit kell titkolni 10 évet? És nem egyszer fordult elő, hogy a nő csak akkor tett feljelentést, mikor a pasas már megszedte magát.

Arról nem is beszélve, hogy ennyi év távlatából simán megtörténhet az, hogy a nő olyasmit mesél, ami igazából meg sem történt, mert már nem emlékszik pontosan, hogy mi volt.

Nem egy olyan eset van, ahol beszélgettek, vagy max a férfi elkezdte kissé csapni a szelet, akár csak simán szóban, a nő nemet mondott, a férfi meg megértette, és hagyták egymást, aztán évek múlva a nő már erőszakos zaklatásról vagy már szinte megerőszakolásról beszél.


Természetesen nem a ténylegesen szexuálisan zaklatott nők ellen beszélek, de én az ilyen 10 éves zaklatásos sztorikat igenis fenntartással kezelném. A tényleges megerőszakolás megint más téma.

2018. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
68%
Van magas beosztású fèrfi ismerősöm. Eddig szoktunk hülyülni, ha nèha összefutottunk. Ez annyit jelent, hogy megdicsèrt, hogy jól nèzek ki, èn pedig megköszöntem, aztán pár buta vicc ès ment mindenki az útjára. Sosem volt illetlen ès kellemetlen. Viszont, amióta vezető beosztásban van, azóta ez megszűnt. Nem kèrdezem, mièrt...Bizalmatlan, mert mindenki ,,figyeli,,.
2018. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!