Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A héten záróvizsgázok az...

A héten záróvizsgázok az egyetemen és most úgy érzem vége a világnak. Mitől lehetne jobb kedvem vagy valami remény a jövőre nézve? 23N

Figyelt kérdés

A héten záróvizsgázok. Nagyon sűrű volt ez a félévem. Gyakorlaton voltam, közben esténként a tételeket dolgoztam ki,gyakorlat után kaptam állást, decemberben már tanultam és dolgoztam is. Bármit megadtam volna azért hogy január közepe legyen és pihenjek. Rengeteget tanulok, viszont csütörtöktől vége mindennek. Sajnos a diplomához kötelező 2 nyelvvizsga közül csak eggyel rendelkezek jelenleg. Félek hogy semmilyen állásom nem lesz. Ahol dolgoztam decemberben az nem bejelentett volt sajnos, nem tudom egy időre visszamehetek-e oda esetleg. De úgy érzem vége a világnak. Vége a megszokott dolgoknak. Már pánikszerűen elkezdtem okj-s képzéseket nézni. Igaziból rettegek a munkanélküliségtől és attól hogy itthon kell ülnöm heteket,hónapokat.

Ti nem éreztétek így magatokat egyetem után?


2018. jan. 15. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Túl sokat vállaltál, ennyi. Ha nem sikerül, akkor majd legközelebb újra próbálod, vagy ha másban látsz fantáziát pl az okj-s képzésben, azzal is jól el lehet boldogulni, sőt..csak jót kell választani és szeretni amit csinálsz.
2018. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miben vállaltam sokat, meg mi nem sikerül?

A záróvizsgám remélhetőleg fog, mert rengeteget tanulok rá. A tételeket tudom rendesen, a szakdogámat elfogadták.

Egy nyelvvizsga hiányzik, azt jó lenne tavasszal megcsinálni.

Nem vállaltam én most semmit. Épp hogy a semmittevéstől félek... A nagy pörgés után.

2018. jan. 15. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem erősen túltolod a témát.


Nem lesz "vége a világnak", sőt, még most kezdődik a való élet. Nem a nyelvvizsgán fog múlni a dolog. Főleg hogy kikérsz róla papírt, hogy lediplomáztál, csak még nem vehetted át. A cégek nagy részénél nem a papír számít, hanem hogy legyen valaki aki elvégzi a munkát. Elején nehéz beindulni, de ha már van meló onnantól megy minden. Addig meg legalább van pár szabad heted.


Nem mellesleg két semmittevés között neki tudsz állni azonnal nyelvet tanulni.

2018. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen,jól mondod.

Max egy hetet akarok pihenni,utána indul a nyelvtanulás újra. Igaz hetek óta csak itthon vagyok mert non stop tanultam. Nekem a halálom ez az itthon ülés.

Azért problémázok ezen mert az egyik barátnőmnek tb és bérügyintéző okj végzettsége van, mégsem tud elhelyezkedni 2 éve sehol,pedig folyamatosan jár állásinterjúkra de még egyetlen munkahelye sem volt. Ezért gondoltam hogy én meg így a nyelvvizsga hiánya miatt, érettségivel teljesen esélytelen vagyok.

Köszi a véleményed, és a biztatást :)

2018. jan. 15. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet, imádtam az egyetemet és nagyon rossz volt, hogy vége. De ahogy nagyapám mondta mindig, úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna. Minden rendbe fog jönni a te életedben is :)
2018. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is szerettem egyetemre járni. Jó volt a társaság, szívesen jártam be. Érdekelt is amit tanultam, szóval én se szívesen hagyom ott. De azért nem húznék rá egy két évet :D Furcsa lesz hogy vége a tanulásnak, vizsgáknak..

Akkor megértesz tényleg látom. :) Igazad van, köszi a biztatást!:)

2018. jan. 16. 15:22
 7/8 anonim válasza:
100%
Ugyanebben a helyzetben vagyok körülbelül... 1 hete végeztem az egyetemen, jelenleg a nyelvvizsgára készülök még. Én jelentkeztem is egy okj-s képzésre és majd mellette szeretnék dolgozni, remélem gyors találok majd valamit:(
2018. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor pontosan ugyanabban a helyzetben vagyunk igen. :/ Én is nézegettem az okj-kat de nem tudom melyikkel lehetne majd a jövőben elhelyezkedni, melyiknek van értelme. És mivel 100-200 ezer forintba kerülnek, nem akarom kidobni a pénzt. Úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok mit csináljak. Jövő héten felhívom a nyelvtanárt. Elkezdem tanulni, de hogy milyen munkám lesz, arról fogalmam sincs :( Az a baj 2 napja nem kell semmit csinálnom,de ma este már kezdtem unni ezt a tétlenséget.
2018. jan. 19. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!