Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a probléma?

Velem van a probléma?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nincsenek barátaim. 15 éves vagyok, de egyszerűen nem vagyok jó helyzetben. Próbálnék korombeliekkel barátkozni, de mindenki más mint én, és nem akarnak engem elfogadni olyannak, amilyen vagyok. Van egy-két ember akivel lehetne jó kapcsolatom, de egyszerűen nem kitartóak hozzá. Úgy látom, azért nincsenek barátaim, mert mindenki más akar lenni, mint ami valójában és átvették az amerikai jellegzetes tinédzser flegma-sarok ŕad-jobb vagyok stílust. Jól látom a dolgokat? Vagy bennem van a probléma? Mert én nem vagyok kötekedő ember, sőt. Szoktam viccelődni, de azzal csak jó kedved akarok deríteni. De akármit csinálhatok nem fogadnak el és én nem akarom magam megváltoztatni.

2018. jan. 15. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek. Milyen vagy, amilyennek nem fogadnak el? Miből gondolod, hogy nem fogadnak el? Mondják, vagy piszkálnak valamilyen tulajdonságod miatt? Ha igen, akkor nem érdemes velük foglalkozni, keress másokat.

Mindenki más akar lenni, mint ami valójában, én is, hiszen nem vagyok tökéletes, szeretnék jobb emberré válni, és ehhez az kell, hogy megerőltessem magam, és kedvességet erőltessek magamra pl. Vagy én elég zárkózott, csendes ember vagyok, de a világban érvényesülni kell, ezért időnként "gyakorlom" az ismerkedést, kapcsolatépítést, vagy olyan helyzetekben is felszólalok, amikor legszívesebben mélyen lapítanék, mint szar a fűben, de muszáj, mert ha nem erőltetem meg magam, akkor sosem fogok fejlődni. Vagy egy olyan mondás, hogy "táncolj, uram, majd csak megjön a zene is", ezt kb. így lehet értelmezni, hogy ha sokat viselkedsz valahogy, ami először neked természetellenes, akkor egy idő után már a személyiséged része lesz.

Ha meg barátkozol valakivel, abban az az egyik legszebb dolog, ahogy szépen lassan egyre jobban megismered, egyre inkább kinyíltok a másiknak, és a te feladatod is, hogy finoman feszegesd a másik "kagylóhéját", hogy megnyíljon neked, nem csak a másiktól várod, hogy ő kitartó legyen és próbálkozzon veled.

Ha meg valaki szarik rád és azt érezteti, hogy jobb nálad, azt tényleg jobb, ha hagyod a fenébe, hadd barátkozzon a hasonszőrű "nagyonmenő" arcokkal. Az nagyon jó, ha nem vagy kötekedő, ezt tartsd is meg, hidd el, egyébként a legritkább esetben tudsz célt érni azzal, ha valakire ráborítod az asztalt. A nézeteltérést intelligensen, határozott kedvességgel is el lehet simítani.

Az utolsó mondatodról még az jutott az eszembe, hogy nem lehet, hogy túlságosan "tolod magad" a többiekre, hogy nagyon erőszakosan akarod, hogy mindenképp a barátaid legyenek? Inkább kérdezz te, hallgasd meg a másikat te, egy kis idő után ők is vissza fognak kérdezni és meg akarnak ismerni jobban. Ne is változz akárki kedvéért, de a kommunikációdon lehet, hogy változtatni kell, ha nem megy a barátkozás.

Végezetül, nem hiszem, hogy azzal elérsz bármit is, ha megállapítod, hogy ez most a te hibád, vagy az ő hibájuk. Amit eddig írtam, azt se azért írtam, mert azt gondolnám, hogy te vagy a hibás, csak az szomorú helyzet, hogy magadon tudsz csak csiszolni (nem megváltoztatni, elárulni a személyiséged, hanem fejleszteni!), a környezetedet nem tudod direkt módon megváltoztatni.

23/L

2018. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2018. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Járj olyan helyre, ahol elfogadnak. 7 billió ember közül biztosan találsz legalább egyet, akinek megfelelsz. Ez nem klisé duma, ez a valóság.


Még a legnagyobb őrülteknek is vannak közös programjaik másokkal, neked miért ne lehetne?

2018. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1. Nem vagyok tolakodós típus, próbálok beszélni sok emberrel. Van 2 ember akire azt mondanám, hogy ok, ellehet velük beszélni, meghallgatnak. Egyébként kapcsolatokban kitartó vagyok, de ha többször vagy akár egyszer is valaki engem átver, vagy mögöttem beszél, annak viszlát.
2018. jan. 16. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!