Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "fiúsodik be" néhány lány?

Miért "fiúsodik be" néhány lány?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban azt veszem észre, hogy - nem feltétlenül - de általában a rockot és az ehhez hasonló műfajú zenéket hallgató lányok beemosodnak és emo fufrut hordanak, nem sminkelnek, bő farmert vesznek fel bő rockbrandes pólókkal, röviden kicsit se nőiesek. Néhányukon pedig ranézésre el se tudnám dönteni hogy fiú e vagy lány. 😳
2018. jan. 30. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Biztos van most egy ilyen divathullám, vagy csak így érzik jól magukat. De nem is baj, ha kényelmesebben öltöznek, meg nem kenceficézik magukat, kis szerencsével ilyenek is maradnak néhányan.

Amúgy a frufru mióta fiús? :D

2018. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem a frufru fiús ☺️ hanem van egy-két típusú frufru ami fiús 🙂
2018. jan. 30. 15:05
 3/19 anonim válasza:
87%
Szerinted a rock és a nőiesség kizárják egymást?Hát gratulálok! Én hallgatok rockot de még mennyit és mégis aktívan követem a divatot sminkelni is sminkelek sőt még a körmem is megvannak csinálva. Mit ne mondjak elég visszamaradott gondolkodásod lehet ha szerinted a zenei izlés ennyire befolyásolja a külsőt. Jó biztos vannak olyanok akik igy öltözködnek de attól még ne általánosít!
2018. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ezen a rock-os vonalon én is jót nevettem:) Egy nőnek ezek szerint már azt sem lehet??? :D


Igaz, nem sminkelek, és inkább kényelmesen öltözöm, semmint "nőiesen", de nem azért mert szeretem a rock zenét:)

2018. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%
Miért "lányosodik be" néhány fiú?
2018. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sok lány van aki ilyen, de van kivétel. Itt vagyok példának én, metált hallgatok, de meg nem mondanád a külsömről. Általános viseletem magassarkú szoknyával és enyhe sminkkel, az ékszereket is szeretem. Egyébként a bandáspólókat is szoktam kombinálni magassarkúval és társaival. Vannak fiúsabb típusok a rockerlányokból, ez igaz, nekem is vannak ilyen barátaim, de létezik a "csajosabb team" is :)
2018. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 2. es 3. válaszoló 🙂 elég erősnek érzem azt, hogy visszamaradott gondolkodásom van, azért, nert ahogy látod a kérdésemben tisztán leírtam, hogy "néhány", így nem is általánosítottam és olyat se írtam hogy a rock és a nőiesség kizárják egymást 🙂


Utolsó válaszoló, neked pedig annyi visszajelzésem lenne, hogy tudom hogy van "csajosabb team" is 🙂, de ahogy olvashatod én nem erről a teamről érdeklődtem 😇

2018. jan. 30. 15:38
 8/19 Metionin ***** válasza:

Valami oka mindig van, van aki nagyobb és bővebb ruhákat kap csak, bár ez inkább kisebb korban. Van aki nehezen fogadja el hogy elkezd nővé érni a teste vagy csúnyának látja azt, emiatt igyekszik eltakarni. Megint mások lázadni akarnak a lányoktól általában megkövetelt lányos dolgok ellen. Amúgy tényleg irritáló tud lenni ha megkövetelik, hogy xy dolgot viseld, csináld mert lány vagy és a lányoknak ezt kell. Vagy egyszerűen ezt tartja kényelmesnek. Vannak lányok, akiket egyáltalán nem érdekel a smink vagy a belőtt frizura. Sosem lehet tudni.

Amúgy ilyen 15-18 éves koromig én is fiúsan néztem ki, de ennek is több, összetett oka volt. 15 éves koromig nem választhattam ki hogy milyen ruhát szeretnék hordani, így az anyám által választott pasztellszínű, mintás, gyakran 2 számmal nagyobb (mert úgyis belenövök-ja nem) ruhákat kellett hordanom amit utáltam. A kedvenc színeim a fekete, kék és szürke de olyat nem kaptam mert fiús. Így aztán amint lett saját pénzem gimiben ösztöndíjból első dolgom volt venni pár egyszerű fekete ruhát. A mérettekkel is probléma volt, mindig kicsi, fejletlen és sovány voltam, ezért sokáig lógott rajtam a női s-es ruha. De a gyerekméret meg mindig mintás volt meg csillogós, xs meg akkoriban nem létezett, így rászoktam a kisfiú pólókra amik méretben jók voltak de ugye nem volt karcsúsított. Ja és csak trapézfarmert lehetett kapni :D a smink tilos volt az iskolában, tehát mondhatni az általad leírt fiús rocker izé voltam.

Manapság azért már több a választási lehetőség, én is megfelelő farmert hordok női szabású zenekaros pólóval meg fűzőt meg harisnyát meg mindent. Amikor elköltöztem városba, akkor döbbentem rá hogy úristen létezik xs-es ruha ami végre nem lóg rajtam mint egy zsák. Viszont itt is és ma is látok fiús lányokat, na náluk már valószínűleg nem az az ok hogy nem lehet megfelelő ruhát kapni. Marad a többi amit már fent leírtam.

2018. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a kommentet :)) igazából aki annak érzi, se feminista se rockgyűlőlő nem vagyok, egyszerűen csak érdekel mivel én sosem voltam ilyen és csak érdekel azok az emberek intelligensen megfogalmazott véleménye, akikre akár jellemzőek a fent leírtak. :)
2018. jan. 30. 15:45
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk ilyenek :)), itt is vannak kivételek :). De abban igazad van, hogy vannak, akik sertésnek veszik, úgy gondolom az ő dolguk hogyan értelmezik, én egy ártatlan kérdésnek szántam :))
2018. jan. 30. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!