Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen megoldatlan problémáid...

Milyen megoldatlan problémáid vannak egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan vállalkozást indítani, ami egyetemistáknak segít. Ezért érdekelnének olyan egyetemista problémák, amiket meg tudnék oldani másoknak. Egészen a bulihoz pia szerzéstől a beadandó írásig érdekelne minden.

2018. febr. 1. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A beadandó írás "segítésére" vannak már "vállalkozók", és jobb, ha tudod, hogy illegális. De van legális segítség is, úgy hívják, könyvtár.

Én a helyedben a kollégiumi körülményekkel, és az egyéb lakhatási problémákkal foglalkoznék, az viszont piszok sok pénz. A többi problémát, amit az egyetemista-lét generál (tartós stressz, függőségek, elhízás, vagy pont relatív szegénység, időhiány, silány társas kapcsolatok, mozgásszegény életmód) meg nem tudod úgy segíteni, hogy pénzed is legyen belőle.

2018. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva.

A kérdésed alapján elkezdtem gondolkodni, milyen problémáim vannak...

- szakmai tapasztalatot kellene szereznem, de végzettség nélkül nem dolgozhatok, viszont az önkéntes munkákkal nem keresek pénzt...

- ha pénzt szeretnék keresni, olyan diákmunkákat kell elvállalnom, amik köszönőviszonyban sincsenek a tanulmányaimmal...

- a munkát nehéz összeegyeztetni az egyetemi órarenddel, és a változékony órákon kívüli elfoglaltságokkal, a vizsgaidőszakról ne is beszéljünk...

- az egyetemnek nincs hozzáférése mindenféle honlapok és adatbázisok tartalmához, így a legtöbb olvasmány, szakcikk, számomra érdekes vagy a szakdolgozatomhoz hasznos publikáció nem elérhető, csak ha fizetek érte...

- ha részt akarok venni konferenciákon, előadásokon, szakmai programokon, még a diákjegy is nagyon drága, és ha nem adok elő / nem én szervezem a programot, az egyetem nem támogatja anyagilag...

- hiába tanulok jól, ha a tanulmányi ösztöndíj nevetséges összeg...

- borzasztó nehéz kapcsolatokat építeni az oktatókkal (és sokszor a diákokkal is), ha kétszázan vagyunk az évfolyamon...

- fogalmam sincs, hogyan lehetne hatékonyan összeegyeztetni az egyetemi elfoglaltságokat, a diákmunkát, a társasági életet, a párkapcsolatot, és mellé még vegyem ki a részem a házi munkából...

- mit tegyek, ha azt érzem, hogy a szüleim nyakán élősködöm, hiába tanulok jól, hiába igyekszem pénzt keresni és minden kiadásomra én költök (a lakhatást és itthoni étkezést leszámítva)... jó lenne már önállósodni, de jelenleg esélyem sincs rá...


Másnak meg az a gondja, hogy a bulihoz piát kell szerezni? Az igen.

2018. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a beadandó megírása nem illegális csak "korrepetálás" ameddig az egyén nem adja be, ennyi erővel illegális amikor anyu megírja Pistikének a háziját általános iskolában ? Pistike pedig erre jelest kap?


A puskázás is illegális, mégis hányan csinálják évfolyamtársaim közül is.....:-)


El vagy te tévedve aranyapám.....akkor gáz ha lebukik valaki addig nem illegális max erkölcstelen, de hát mindenki úgy boldogul ahogy tudd.....


Az is illegális amikor évfolyamtársnő az ajka formálásával nem éppen a hangokat adja ki a tétellel kapcsolatban hanem intenzív nyelvjátékot játszik a professzor úr fuvoláján...a másik hallgató meg tanul két hétig a kettesért....

2018. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!