Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi magyarok miért vagyunk...

Mi magyarok miért vagyunk ilyen lopósok?

Figyelt kérdés

Nem úgy lopósok mint a sztereotípiák szerint a cigányok (pl. utcán körbeállni az embert és késsel fenyegetni), hanem "sunyiban", minden agresszivitás nélkül.


Mondjuk a munkahelyeken jellemző például hogy mindent széthordanak (igaz ez a szocializmusban még jellemzőbb volt). Vagy szállodákban lenyúlják gyakran a kis szappanokat, törölközőket, meg ami ki van téve. Vagy kocsmákból a söröskorsót a kabát alá elrejteni és hazavinni.

Vagy amikor volt még a Tolvajkergetők sorozat, akkor a tolvaj többnyire cigány származású volt, az orgazda meg magyar, aki nem is értette, hogy ugyan miért gond lopott cuccokat vásárolni. (Volt egy aki fel is háborodott, hogy hát de a tolvajtól megvette, akkor hadd legyen már az övé.)


2018. febr. 2. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tolem sose loptak meg el semmit, pedig sokszor ott hagyom a taskam valahol, amig elmegyek mosdoba vagy valami. Strandon se takargatom a cuccom meg semmi, megis megvolt eddig meg mindenem. Raadasul errefele sok a cigany nemzetisegu is. Egyaltalan nem olyan jellemzo ez szerintem, mint amennyire felti az emberek tobbsege a dolgait. Vagy csak en vagyok nagyon szerencses.
2018. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Egyetertek, a magyar az visz mindent ami mozdithato. Szallodabol szappant, hamutalat, soroskorsot, stb. Amugy szerintem azert mert szegenyseg van, es a tobbseg megszokta hogy ott potyazik ahol tud.

Ez nen az a fajta lopas amirol az elozo valaszado ir.

2018. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezen már én is gondolkodtam. Ez a magyarok szégyene. Elmennek külföldre és visznek mindent ami nincs lebetonozva, vagy akár itthon is. Hogy ki miért teszi, azt az illetőktől kellene megkérdezni. Van aki a megélhetésére hívatkozik. Nekem ez nem magyarázat mert ha valaki akar tud találni munkát, ha alkalmit is. Sokkal inkább úgy látom, hogy vannak emberek akik ha éhesek akkor beállnak valamit dolgozni, hogy legyen pénzük, és vannak akik meg lesik az alkalmat és elveszik a másét. Szerintem is csúnya dolog, de ez leginkább családi szokás kérdése. Aki otthon azt látta azt nehezen tudod a munka szépségéről tartott mesével felderíteni. Ha már kérdezed gondolom te nem szoktál lopni. Ne is tedd. Nagymamám azt mondta, hogy a becsületünkből csk egy van és nagyon könnyű eljátszani. Pl. Ha a munkahelyeden elveszel valakitől valamit és kiderül azután mindig téged gyanúsítanak mindennel. Kell ez?
2018. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még "lopásként" a bliccelés, amit a magyarok szeretnek csinálni. Ha csak pár megállóra szállnak fel akkor addig csak nem jön ellenőr ugyebár...

Meg a legnépszerűbb lopási forma hogy a netről mindent letöltünk ingyen, de ezt mondjuk az egész világ így csinálja (meg ebben én is ludas vagyok).


#2

Na igen, de én középosztálybeli embereket is láttam már lopkodni. A hagyomány lehet hogy a szegénységből indult ki, de azért folytatódok...

2018. febr. 2. 11:08
 5/13 A kérdező kommentje:

#3

Igen, a családi minta sokat számít...

Nem szoktam lopni, és gyűlölöm a lopást, szemetelést (legyen az akár csak cigicsikk), meg egy csomó mindent ami a legtöbb embernek Magyarországon természetes.

Annyi vaj viszont van a fülem mögött (amint előző kommentben is írtam) hogy netről szoktam ingyen zenéket / filmeket leszedni.

2018. febr. 2. 11:16
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Múltkor valakit lekapcsoltak az svájci határon, és még ő volt felháborova, mikor JOGGAL büntették meg.

"Dehát csak 5 kg-val több a hús, mint szabadna, meg csak 10 üveggel több bort hoznék be".


Persze a határőr ezek után már átnézte alaposan a kocsit, talált még egy számlát, amit próbált az illető elcsalni, és végül mikor megbxta őt 500 frankra, akkor a csávó volt kiakadva, meg felháborodva, hogy "milyen mentalitás ez".


Szánalmas és undorító, ezért kapnak sokan külföldön hidegrázást a "magyarok" szó hallatán. Én is utálom a kintiek zömét, mert tuskó, hazudozó.

2018. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

# 1


Válaszodból az ékezeteket ellopták:DDD


# 2

Hiszed a külföldi szent s tisztességes...hagyjuk már...alkalom szüli a tolvajt s nem nemzettség...


# 3

Bizonyára te még nem hallottál a rágalmazásról, amikor a sok tolvaj egy balekot kiszemel a cégnél...


# 4

Pár megállóra normális ember nem pazarol jegyet s kinek még kerete sincs rá...ugye.


A letöltés, az biztonsági mentés készítése.Na, szabályossá téve a dolog s az előfizetés törlesztésével-legális;)


Amúgy, a legnagyobb tolvajok azok, akiknek nem is kellene lopniuk csak sajnos ehhez értenek igazán ugye...politikusaink s sorolhatnám még...


# 6

A gazdag magyarok mennek s teszik ezt...

2018. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez a közbeszerzés.Nemcsak a tolvajlás a divat,hanem a rongálás szemetelés szétcseszése parkok aluljárók megállók tartozékainak is. A nyugati Fiatalok beb#szós

túrizmusa is azt jelenti,hogy itt "olcsón"bármit meg lehet tenni Bp.belvárosában is lehet betépve üvöltve randalírozni,hányni,és nem a keresztet.Ami le van betonozva azt is elviszik sajnos.

2018. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

14 éves voltam.Nem mai gyerek vagyok. A BRFK melletti téren csúszkáltunk a jégen.Már sötétben.Valaki kitalálta,

hogy egy köztéri padot szánkóként kellene használni.

Ezek ilyen vasvázas nem lerögzitettek voltak.Az egyik gyerek hasalt rajta a másik pedig tolta a jégen.Szerencsémre nem én következtek sorra,mert csak két

Puffanást Hallottam,aztán megláttam a rendőrt is aki meggumibotozta a társaimat.Mindenki hazáig futott.Nem volt semmi belőle,ezt csak miheztartás miatt kaptuk.

2018. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Lopott cucc vásárlása nem lopás, és nem is tudja feltétlenül, hogy lopott. Viszont baromságokat írtál... Mégis ki hoz el a munkahelyéről bármit, vagy akár egy k szappant? A legalja 5% csinál ilyet
2018. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!