Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az orvosok miért csodálkoznak...

Az orvosok miért csodálkoznak azon, hogy az emberek nem mennek el időben korházba, mikor sokuk rettentő bunkó a páciensekhez?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember akár komoly problémákkal is azért nem fordul időben szakemberhez, mert már előre fél attól, hogy a kórházban az orvosok és a nővérek elkezdik prosztó módon cseszegetni, hogy "ezzel miért ide utalták, mi közöm ehhez?" vagy "mé nem jött ezzel hamarabb?" vagy "mé vett be ilyen és ilyen gyógyszert az ilyen és ilyen gyógyszer mellé... ne csodálkozzon ha így baja van!" stb.


Rengeteg javítani való lenne a hazai orvostársadalom stílusán. Senki nem várja el, hogy non-stop vigyorogjanak az emberre, de a rideg megjegyzéseiket igazán megtarthatnák maguknak, és akkor talán jobban el mernének menni hozzájuk a betegek.



2018. febr. 6. 11:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%

A dokikat nem a betegek ba552ák fel, hanem a saját kiábrándultságuk. Nekiindultak az életnek gyönyörű, nagyravágyó tervekkel, sok-sok gyógyult páciens reménybeli képével. Ehelyett mit kaptak? Az egyetemen azt tanulták, hogy milyen TÜNETRE milyen gyógyszert írjanak fel, majd annak a mellékhatására milyen másikat. A sok gyógyult páciens helyett egyre betegebb a társadalom, mert a protokoll nem a gyógyítást hanem a gyógyszeripar termékeinek felírását szorgalmazza.

Ilyen körülmények közt ki a ménkűnek lenne kedve mosolyogva végigülni egy rendelést?

2018. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#11 Nem ezt tanuljuk.


Üdv: egy orvostanhallgató

2018. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

Majd rádöbbensz.

Üdv: Egy volt orvostanhallgató.

2018. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%

De ha már itt vagy, neked nyilván frissebb a tudásod, válaszolj, légy oly kedves.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__9129202..

2018. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Orvostanhallgató vagyok, nem orvos és nem is jótékonysági szolgálat, hogy tanácsokat adjak olyan embereknek, akik inkább kikérik a jobb esetben 8 általánost végzett gyk felhasználók véleményét az egészségügyi panaszaikról ahelyett, hogy orvoshoz fordulnának.
2018. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%
Hú de fenn hordja az orrát valaki! Mire? A szüleid pénzén tanulsz, te majom!
2018. febr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Régóta(2002)szenvedek hólyaggyulladással!Többször is voltam orvosnál,ahol minden alkalommal antibiotikumot írtak fel.Se egy vizelettenyésztés,se egy komolyabb vizsgálat nem történt.A szexuális életem is megkeseríti ez a gyulladás.Természetes gyógymódokat is próbáltam,hogy ne szedjem azt a sok antibiotikumot.Nem használ semmi!Nemrégiben az én kérésemre csináltak vizelettenyésztést,de már a fele antibiotikumot beszedtem!Nem volt kimutatható baci!Rá két hétre megint görcs,zavaros vizelet stb.Újabb tenyésztés,tele bacival a vizelet.Újabb adag antibiotikum és most megint görcs stb.Azonnal doki,ahol teljesen más irányba kezdtek vizsgálni!Menstruáció előtt nagy ciszta,feküdjek be,méhen kívüli terhesség sem kizárt(negatív a tesztem).Mindezt flegmán közölve,azt csinál amit akar!!!!Megjött a menstruációm és képzeljétek nem kell műteni!!! Na Ennyit a nagy orvostudományról!Nem hallgatnak meg,sőt szóhoz sem hagynak jutni!Undorító!!!
2018. febr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#16, te már csak tudod, hogy kinek a pénzéből élek. Ameddig nem a tiédből, addig semmi jogod nincs belepofázni a pénzügyi dolgaimba.
2018. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18%

Nem a pénzügyi helyzetedet firtatom, te felfújt hólyag! Csak arra akartam rávilágítani, hogy nincs okod ekkora arcot hordani. Majd arra legyél rátarti, amit te magad, a saját erődből értél el.

Ilyenek nagyképű majmok mennek orvosnak? Isten mentse az egészségügyet!

2018. febr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy a legtöbb orvos pont azért befásult, unott és bunkó, mert nagyon sok az értetlen, ugyanilyen páciens is. Nekem is van egy orvos ismerősöm, néha szoktam vele beszélgetni, és egyszer direkt rákérdeztem erre a témára. Azt mondta 10 páciensből 5-6 fárasztóan ostoba, bunkó, lekezelő, vagy pedig makacs mint az öszvér. A következő példákat mondta:

- bejön, majd közli, hogy neki XY gyógyszer kell, mert nála csak az használ, holott fogalma sincs az egészről, csak olvasta valahol

- eljön az orvoshoz, majd sz@rik arra, amit az orvos mond/felír, mert ő csak léleknyugtatásként jött

- ugyanilyen páciens visszajön, ha már nagyobb a baj, és az orvos a szemét, hogy nem gyógyult meg

- közli, hogy neki olcsóbb gyógyszert írjanak mert ő nem ad ki annyi pénzt érte, persze az olcsóbb és ezáltal gyengébb gyógyszer meg nemigazán segít neki

- ő olvasta a neten, hogy ilyen-olyan-amolyan betegsége van, ő már megállapította a diagnózist, és elvárja, hogy az orvos őt ez alapján kezelje

- szidja teli torokból az orvosokat, ha már nagy a baj és nem vagy csak nehezen tudnak rajta segíteni, de korábban meg el nem ment volna orvoshoz, mert "belőle aztán ne gazdagodjanak meg az egészségügyisek"

- öregasszonyok, akik hobbiból járnak orvoshoz és emiatt elfoglalják az időpontok jó részét a tényleg beteg páciensek elől


És így tovább. Nem állítom, hogy nincsenek bunkó, lekezelő orvosok, de rengeteg páciens ugyanilyen, vagy még rosszabb. Ezek alapján nem csodálom, hogy sok orvosnak már elege van és frusztrált. Én is az lennék, ha mindennap lenne 5-6 olyan páciens akivel szó szerint vitatkozni, veszekedni kell.

2018. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!