Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges hogy szellemileg...

Lehetséges hogy szellemileg visszamaradott vagyok?

Figyelt kérdés
Már elég régóta foglalkoztat ez a kérdés, a környezetem reakciójából ez tűnik a legvalószínűbbnek. Kezdjük ott hogy mindenhol én vagyok a különc, az eddigi összes osztályomból én voltam a kitaszított, akivel senki sem beszélt, amikor nyáron dolgozni voltam, mindkét főnököm azt beszélte ki a hátam mögött hogy biztos "fogyi" vagyok, meg hogy milyen mulya ez a gyerek. Szerencsére legalább ezt a töredékinformációt visszahallottam, de kitudja hogy még mit mondtak. Persze én is nagyon hallgatag vagyok, nem sok emberrel beszélgetek, és ha el kell végezni egy feladatot (pl tedd azt a dobozt x helyre) hirtelen nem tudom hogy mi merre hány méter, és mivel nem merek visszakérdezni, és rossz helyre rakom azt a dobozt akkor bolondnak néznek (mondjuk jogosan). Emellett a családom is másképp viselkedik velem, teljesen úgy mintha óvodás lennék. Viszont mindezekkel szemben azt is érzem hogy nem lehetek bolond... Előrehozott érettségit teszek több tantárgyból, csak úgy kedvtelésből megbeszélem a tanárokkal hogy had tartsak meg egy-egy órát az aktuális tananyaggal kapcsolatban (Persze ha ilyen van akkor be nem áll a szám órán, le se lehet lőni), ha kedvem tartja írok egy verset vagy novellát és a mensa teszt szerint az IQ-m is 125 felett van (persze ez az online mensa teszt, majd el szeretnék menni egy normálisra is, az mégiscsak pontosabb). Szóval eléggé kétségek közt vagyok. Az engem körülvevő emberek reakciója szerint szellemileg visszamaradott vagyok, de én nem teljesen érzem magam annak. Ti ezt hogy látjátok? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. 17/F

2018. febr. 8. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány
2018. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a melós dolog nekem is megvolt sokszor, elmondtak valamit és elfelejtettem. Én is hasonló fizikai munkát csináltam és hát na... nekem unalmas, tök máshol járt az eszem, az még plusz rátett hogy nem a legértelmesebbek voltak a kollégák és teljesen leépültem a sok baromságtól 2 óra alatt.
2018. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy köze lenne ennek a szellemi fogyatékhoz. Biztos sokan beleestek már ezekbe a hibákba, csak úgy csinálnak, mintha ők szentek lennének. Feleslegesen aggódsz.
2018. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek rám is igazak és engem is lefogyatékosoztak már jó páran..De nem hiszem, hogy bármelyikünk is visszamaradott lenne szellemileg, kezdjük ott, hogy ha te az lennél, meg se tudtad volna fogalmazni ebben a formában a kérdésedet. Másrészt a legtöbb ember pusztán a csendesség miatt is elítél egy személyt, azt hiszik, a csendes emberek azért nem beszélnek valami sokat, mert semmilyen témához nem tudnak hozzászólni. Pedig ha a megfelelő emberekkel vagyok körülvéve, belőlem is csak úgy ömlik a szó...Csak sajnos a többség nem ilyen :/

És velem is volt már olyan, hogy mondták, hogy valamit tegyek arrébb és ott volt az adott tárgy a szemem előtt, de hirtelen nem is vettem észre, mert váratlanul ért a kérés és valamiben elmerültem, szóval nem tudtam azonnal kapcsolni. Vagy olyan is előfordul, hogy elfelejtek pár másodperc alatt dolgokat, pl. megnézem a telefonomon, mennyi az idő, visszarakom a zsebembe és rájövök, hogy elfelejtettem, mennyi volt és megint megnézem. De a legjobb, amikor kijövök angolról és egy ideig alig tudok beszélni, mert a szavak, amiket mondani akarok, csak angolul jutnak eszembe...szóval vannak ilyen dolgaim. De szerintem ezek is max egy kis szórakozottságnak tudhatóak be, nem azt jelenti, hogy fogyatékos lennék vagy ilyesmi :)

2018. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj! Szerintem írásod alapján vagy olyan értelmes, hogy ezt meg mered, tudod beszélni szüleiddel. Lehet van valami mentális problémád. Pl. Asperger vagy ilyesmi. Derítsétek ki és lehet megnyugszol, ha még sincs. Az viszont nem lesz egészséges hosszútávon, hogy ezt gondolod magadról. Szocializálódj, szerezz haverokat, barátokat, járj el és az is segíthet!


Hajrá!

2018. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt, hogy szellemileg visszamaradott legyél. Az írásod alapján nagyon intelligensnek, értelmesnek látszol. Irigyellek érte.
2018. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni, amit a 6. válaszoló. Biztos, hogy NEM vagy szellemileg visszamaradott. Itt sokan rendkívül okosnak tartják magukat, közben meg két mondatot nem tudnak értelmesen megfogalmazni, és helyesen leírni. Maximum önbizalomhiányod van vagy/és kicsit szétszórt vagy, de ez nem nagy probléma.

Az ilyen kijelentéseknél kezdődik a csökkent értelmi képesség:" Minek gyünne ki a hal a tóbú? Kiszedi az az okszigént egybű a vízbűl!":)

2018. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár a tapasztalatok rendkívül fontosak lehetnek egy állítás igazságának eldöntésében, de önmagukban és kiragadott jelleggel nem bírnak általános bizonyító erővel, és nem zárják ki mások eltérő tapasztalatait. Ha nem tudod kétséget kizáróan bizonyítani, hogy mindenki más is mind ugyanazt tapasztalta mint te vagy akikre hivatkozol, akkor nem tehetsz általános érvényű kijelentést az adott kérdést illetően, és nem vonhatod kétsébe mások eltérő beszámolóit sem.



Anektodikus érvelés: Egyik ismerősömtől hallottam, hogy a munkatársa rokonának kisfia a védőoltást kapott, majd utána egy héttel lebénult. Ezért egyértelmű, hogy a védőoltások veszélyesek a gyerekekre.



Saját példádon vagy mások, de elszigetelt - esetleg csak hallomásból, sokadkézből ismert - beszámolóin keresztül próbáltad meg igazolni egy általános érvényűnek szánt állításod igazságát, vagy kikezdeni egy nem általános érvényűnek szánt állítás helyességét.

2018. febr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!