Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért így alakultak ki az...

Miért így alakultak ki az emberek, hogy van szép és csúnya?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 22:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%
Csúnya az, aki aránytalan, az arányosság pedig a szépet jelenti. Akinek aránytalanok az arcvonásai(=csúnya), annak nagyobb esélye van arra, hogy genetikailag defektes, esélyesebb lehet a betegségekre, mint aki szépnek születik. A feltűnően rondákat megpróbálja kilökni a társadalom pl. bántalmazással, az ellenkező nem pedig az érdeklődés hiányával. Ez viszont csak az én sejtésem, nem tudom bizonyítani.
2018. febr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerencsére az emberek különbözőek. Így a szépség és a csúnyaság fogalma mindenkinél más, másképp fogalmazva szubjektív fogalom.

Lehet hogy a kérdező valaki számára szépnek tűnik es egy másik ember számára meg csúnya holott ugyanarról az emberről van szó.

Ha mindenkinek ugyanaz tetszene akkor csak egyforma emberek mászkálnának a Földön.

2018. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha még púpos is lennék, akkor simán elmehetnék a Notre Dame-ba toronyőrnek.


Józsi!


Ilyen velem is volt.


(4-es voltam)

2018. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A csúnyaság egy olyan rontás melyet mások hazudtak rád, hogy eljátszassák veled a rád kiosztott szerepet, de sokszor olyan rontás, amelyet az ember saját magára idézi. Ha érzéseid helyén valók nem csak tenmagadban, hanem felebarátodban is felfedezed a szépet. Az első lépés a szépség felé önmagad elfogadása. A másik a szépséged szégyenének leküzdése.

Figyelj a jelekre, melyek arra utalnak, hogy a szépség-csúnyaság ítélet csapdájába eshetsz. Ha mégis megtörténik, úgy mász ki belőle, hogy elfogadod magad, és kijelented: az vagyok, aki vagyok.

2018. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

tegnap 23:58


Elég hülye gondolkodásod van,attól,hogy valaki csúnya még nem azt jelenti hogy fogékonyabb a betegségekre,de attól,hogy valaki szép se biztosa,hogy egészséges.Én nem egy szép embert tudok pl aki beteg vagy súlyos betegsége volt,míg simán tudok csúnyább embert aki meg egészséges.

2018. febr. 10. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!