Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le az okoskodás...

Hogyan szokjak le az okoskodásról?

Figyelt kérdés

Egyszerűen irritál,ha valaki ostoba,az pedig még inkább,ha büszke is erre. Én persze sose bírom ki,hogy ne javítsak ki másokat,amikor hülyeségeket mondanak.

Az egyik leggyakoribb eset,amikor kijavítok valakit,az akkor van,ha valakire azt mondják,hogy antiszociális/antiszoc. (Az antiszoc rövidítéstől ráadásul idegbajt kapok..)

Szinte mindenki olyan emberekre mondja,hogy antiszociális,akik visszahúzódóak. Közben meg egyáltalán nem ezt jelenti az antiszociális. Nemhogy az okoskodást nem bírom ki ilyenkor,még fel is idegesítem magam azon,hogy olyan kifejezéseket használnak,amiknek nem is tudják a jelentését.

Ugyanez van,amikor valakinek rossz a kedve,és egyből jönnek azzal,hogy "miért vagy ilyen depis?". Itt már néha kibírom,hogy ne kezdjek el kötözködni(de csak nagyon ritkán). Egyből kioktatom az illetőt a depresszióról,a tünetekről,stb. És közben magamat is szánalmasnak érzem,hogy emiatt képes vagyok kötekedni.

Az ehhez hasonló példákat órákig tudnám sorolni..

Emellett szinte kényszeresen kijavítom mások helyesírását,rosszul vagyok attól,ha valaki nem tud helyesen írni..



2018. febr. 10. 11:33
 1/6 A kérdező kommentje:
*mások helyesírási hibáit
2018. febr. 10. 11:36
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Hát haver neked rengeteg felelseges problémád van. Ne mások hibáival foglalkozz és nem fog fájni. Van benned is bőven mert a soraid nem hazudnak rólad. Kezdj el kijavítani minden hibád és ha már nincs egy se akkor foglalkozhatsz JOGOSAN mások hibáival.
2018. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Helyesírás..., a tiéd is problémás:D

Vedd észre magadban a hibákat vagy kérj meg másokat segítségül s leszállsz talán a magas lóról-normális leszel;)

Mellette még járj nálad okosabb emberek társaságába bár hamar ki lennél tagadva, úgy vélem.

2018. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Eljössz a munkahelyemre, és ígérem neked, ha evvel a stílussal előadod magad személyesen, a kollegák hamar helyreraknak. (nagydarab öreg csókák, fuvarozó cégnél)
2018. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-hol volt?

Összes válaszoló: Direkt azért tettem fel a kérdést,mert ezen változtatni akarok -.-"

2018. febr. 10. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Kezdj el számolni magadban, mert ha nem rögtön javítod ki az ügyeletes hülyét, akkor lecsúszol a lehetőségről és úgy nincs értelme. De nagyon nehéz kibírni, hogy sötétségben hagyod a másikat, nekem néha fizikai fájdalmam van már a marhaságoktól...

Vagy egyszerűen csak csapd pofon egy péklapáttal XD


Üdv: Egy másik okoska

2018. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!