Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik folyton őszinték (akkor is ha nem kérdezték őket)?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy őszinte negatív véleményt havernak-barátnak csak végső esetben mondok meg, ha már tényleg nincs más mód. Értelemszerűen vannak olyan helyzetek, hogy ha kérdez is, jobb azt mondani, amit hallani akar. Én például szemtől szemben azt, hogy nem szeretnék a helyében lenni, csak az ellenségeimnek, de minimum általam nem kedvelt embereknek mondanám meg.

Ha például arról van szó, hogy egy barát elpanaszolja nekem, hogy összejöttek neki a dolgok, és emiatt nehéz helyzetben van, akkor a legkevesebb, hogy motiválni próbálom, és bíztatom, hogy ne aggódjon, minden rendbe jön majd. Avval semmit nem segítek, ha azt mondom, készüljön fel, hogy még ennél is rosszabb lesz. A kegyes hazugság akár motiváló hatású is lehet.

Az pedig az alap, hogy ha nem kérdeznek, nem mondom el a negatív véleményemet.


2018. febr. 15. 08:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
31%

20: ez egyáltalán nem igaz.

Pont itt jön be a tapintat. Ezt sokan nem értik. Úgy tűnik, te sem.

És annak is kellemetlen, sőt még kellemetlenebb, aki kap egy bunkóbb beszólást. És akik így gátlástalanul beszólnak, azoknak egyáltalán nem kellemetlen. De persze ők háborodnának fel legjobban, ha valaki velük így beszélne :)

2018. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
53%
Az őszinteség célravezető. A kegyes hazugság által csak illúziókat keltesz benne, a megoldásra nem lel rá magától. Sőt talán nyomatékosítod benne, hogy nem kell tennie a megoldásért, mert úgymond nem rajta múlik a helyzete.
2018. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
94%

A kegyes hazugságok, mint minden más is az életben, mértékletességgel jók. Az, hogy nem rombolod a sárga földig az ismerőseid önbizalmát azzal, hogy elmondod nekik, hogy ténylegesen irtózol valamitől velük kapcsolatban, még nem azt jelenti, hogy nem adhatsz nekik tanácsot arra, hogy jobbak legyenek.

Pl van egy ismerősöm, aki verseket és rövid novellákat ír mióta az eszét tudja, és IMÁDJA. Ez a kedvenc időtöltése, erre a legbüszkébb, és jóformán csak akkor csillog a szeme, ha az írásairól beszél. De a helyzet az, hogy ezek az írások nem jók. Ritka az, amikor nem nem fogom a fejem unalmamban, mikor átküldi az egyik írását messengeren, és ha nem ő írná, messziről kerülném az egészet.

Általában rá is szokott kérdezni, hogy "na, tetszett? :)" és ilyenkor van 2 lehetőségem: beállni az itteni szentek közé, és kimondani, hogy "dehogy is. írj jobbat. sok sikert lol" vagy azt mondani neki, hogy "persze, remek volt, de tudod, hogy hogy lehetne még jobbá tenni?" és innentől megmondani neked az őszinte kritikámat. Az ismerősöm nem író, nem akar népszerű lenni az írásaival, egyszerűen örömmel tölti el az önkifejezés, de ettől megfosztanám, ha folyamatosan azt nyomnám belé, hogy ez se volt jó, az se volt jó. És így is fejlődik a maga ütemében, szóval lehet, hogy egy nap nem is lesz hazugság, hogy tetszenek az írásai.

Ennek a másik fele meg az, ha valaki erőfeszítést tesz a másikért (főz rá, kisegíti ebben-abban stb) és az, aki megkapja a törődést nem tud mást csinálni, mint kritizálni. Nekem apám olyan, hogy egy k...rva alkalommal nem fogta volna a kezébe a fakanalat az életében, de olyan is csak szökő évente van, hogy azt mondja anyukámnak, hogy jó a főztje. Egyszer sem bunkó, nem arról van szó, csak vagy ez nem jó, vagy az, és ezen a ponton anyám rühell főzni, egy időigényes kötelezettségnek tartja, és csak púp a hátára az egész, ami nem így lenne, ha kapna pozitív megerősítést is. Még akkor is, ha ez csak füllentés lenne.


Meg egy másik helyzet, amiben egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne lenne szemétség hazudni, amikor valakinek rendkívül jó napja van, le sem lehet vakarni a mosolyt az arcáról, ami kb a legritkább dolog az ember életében, és az illető megkérdezi, hogy hogy vagy, te meg aki nem vagy épp a legjobb passzban elkezded mondani, hogy "hát sajnos nem túl jól". Ez csak olyan kérdésekhez vezet, amivel átragasztod a másikra a búvalb...szottságodat.


Személyes véleményem szerint (amiért jól le is leszek pontozva) egy olyan világban, ahol egyáltalán nincsenek hazugságok jóval több keserű, és reményvesztett ember lenne.

2018. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
94%
Aki folyton őszinte, az olyan mint egy gyerek, aki nem tanulja meg a dolgok fontosságát, és nem méri fel a szavai következményét. Nincs emberismerete, és nem saját tapasztalatára alapozott véleményét ráerőlteti más emberekre, más tapasztalatokra, amik olykor nem egyeznek. Tehát végső soron az ilyen embert egy kissé butának tekintem. Az őszinteség az utolsó amit látok a szavai mögött.
2018. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
33%
LOL. Ennyire félsz az őszinteségtől, utolsó?:D A magam részéről azokat látom ostobának, akik itt mentegetik magukat, és folyamatosan összekeverik az őszinteséget a nyers beszólással, a gyáva, kényelmes hazudozást pedig a tapintattal. Ha valaki ennyire nincsen tisztában az alapfogalmakkal, nem képes intelligens módon kommunikálni az őszinte véleményét (már ha van neki egyáltalán saját véleménye, mert sokszor ez sem jellemző...:D), az minek osztja az észt?
2018. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Én is folyton őszinte vagyok, azonban a negatív véleményt csak akkor mondom ki, ha kérdezik.
2018. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Irigylem őket.
2018. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Summa summarum, ha egy ismerősöd maga alatt van, és ezt elpanaszolja neked, akkor motiválni illik, nem pedig még lejjebb süllyeszteni hangulatilag. És arra is gondolni kell, hogy később, mikor rendbe jön az élete, valószínűleg emlékezni fog arra, hogy miképp reagáltál. Ha pozitívan, akkor esetleg viszonozza is valamiképp.
2018. márc. 18. 10:03
 29/30 anonim ***** válasza:
Az ismerőseim nem szoktak nekem panaszkodni, meg nem is érdekel a problémájuk, úgyhogy szerencsére nekik nem kell eljátszanom, hogy majd hű de rendben lesz minden. A barátaim meg elvárják, hogy őszintén és réálisan mondjam el a véleményemet egy helyzetről. Persze mivel nem vagyok büdös paraszt, ezért érzem, mikor van szükségük csak egy "sajnálom"-ra vagy vigasztaló szavakra, de eddig még senki nem mondta, hogy tartsam meg a véleményemet magamnak.
2018. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Az ilyenek alapból provokálják a környezetüket, gyaníthatóan semmi céljuk nincs vele, mint viszályt szítani, ne adj isten ami bunyóig megy.

Nekem a nővérem ilyen, egyszerűen nem bírja ki, hogy ne szóljon be, de lehetőleg csak olyannak, akiről tudja, hogy mindent lenyel, bevesz.

Ha meg ilyenkor kitör az ember, nagyon meg van lepődve, és vérig sértődik, kívülről egyáltalán nem látja önmagát. Visszaidézve meg még meg is lepődne, hogy ezt ő mondta?

2019. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!