Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik folyton őszinték (akkor is ha nem kérdezték őket)?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy őszinte negatív véleményt havernak-barátnak csak végső esetben mondok meg, ha már tényleg nincs más mód. Értelemszerűen vannak olyan helyzetek, hogy ha kérdez is, jobb azt mondani, amit hallani akar. Én például szemtől szemben azt, hogy nem szeretnék a helyében lenni, csak az ellenségeimnek, de minimum általam nem kedvelt embereknek mondanám meg.

Ha például arról van szó, hogy egy barát elpanaszolja nekem, hogy összejöttek neki a dolgok, és emiatt nehéz helyzetben van, akkor a legkevesebb, hogy motiválni próbálom, és bíztatom, hogy ne aggódjon, minden rendbe jön majd. Avval semmit nem segítek, ha azt mondom, készüljön fel, hogy még ennél is rosszabb lesz. A kegyes hazugság akár motiváló hatású is lehet.

Az pedig az alap, hogy ha nem kérdeznek, nem mondom el a negatív véleményemet.


2018. febr. 15. 08:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%
Az én barátaim azt kérdeznék meg, hogy van-e valami ötletem, hogyan tudnám megoldani a dolgot, segítenének megoldást, valami jobb állást vagy plusz munkát, bevételt keresni, esetleg valakit, aki segít tárgyalni a bankkal vagy ahonnan veszély fenyeget. Én is ezt tenném velük. És igen, ha láthatóan nem lehet megmenteni az ingatlant, akkor azt mondanák, hogy most ez van, engedjem el és próbáljak túllépni rajta, nem lesz vége a világnak, ezt meg ezt meg ezt tudom tenni ahhoz, hogy újra felépítsem az életemet. Segítenének albit keresni stb. Én is ezt tenném velük. Most komolyan, segít az neked egy ilyen helyzetben, hogy "majd minden jóra fordul"? Nem jobb szembenézni a valós problémával, és nyavalygás meg csodavárás helyett tenni valamit a megoldásért?
2018. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
11: Olvass vissza! Leírtam, hogy nem erre gondolok.
2018. febr. 15. 09:41
 13/30 anonim ***** válasza:
90%

A tapintathoz kell egy bizonyos intelligencia szint.

Ez nem mindenkinek van meg.

Pl. ha megkérdezi egy barátnőm, hogy kövér-e (és tényleg van rajta bőven felesleg), akkor nem fogom azt hazudni, hogy áhh dehogy. De nem is fogom nyersen a fejéhez vágni, hogy meghízott, mint egy disznó, hanem normálisan elmondom, hogy valóban felszedett pár kilót, de semmi gond, ha szeretné, segítek, hogy hogyan lehet leadni.

De számomra az nem őszinteség, hogy sokan mondjuk még kérdés nélkül is megjegyzik, hogy (maradjuk a példánál) hogy meghíztál. Ez bunkóság és nem őszinteség.

2018. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
53%
Elolvastam, kedves. Próbáld meg te értelmezni, amit én írtam.:-)
2018. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
14: De ha én speciel nem tudok neki tanácsot adni, ötletem sincs, hogy mászhatna ki a slamasztikából, akkor mi mást tehetnék, mint hogy bíztatom és sok sikert kívánok a probléma megoldásához? De ahogy írtam, ez nyilván csak szélsőséges eset, ha van valami a tarsolyomban, azt feltétlen megemlítem.
2018. febr. 15. 09:50
 16/30 anonim ***** válasza:
54%
Le lehet nullázni, de ez a "homokba dugom a fejem és várom a csodát"-mentalitás megerősítése senkit nem visz előbbre.:-) Ha nincs más ötleted, akkor legalább abban tudsz segíteni, hogy lássa reálisan, mi várható, és készüljön fel rá. Egy ilyen szituban az a legnehezebb, hogy elfogadd a veszteséget, túllépj rajta, és kezdj elölről építkezni, kitörési pontot keresni. Pontosan tudom, miről beszélek, mert voltak már tragédiák és nagy veszteségek az életemben, és abszolút nem "motivált" egy olyan mondat, hogy majd minden jóra fordul - csak úgy, a semmiből, anélkül, hogy tennem kéne érte.
2018. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%
Ez helyzetfüggő.Az,hogy milyen a haja,öltözéke nem érdekel különösebben emiatt nem szólnék.Végső esetben olyankor vagyok kíméletlenül őszinte(erre nem sok példa volt)ha viselkedésével árt nekem és itt nem véletlenszerű dolgokról van szó,hanem olyanról amit ártó szándékkal mond vagy túlzott elvárásai vannak,de ő nem tesz semmit.Pl.ha valaki beszólogat cinikusan,meg fölém akar kerekedni annak erre fellehet hívni a figyelmét,ha fontos az illető ha nem az akkor lehet angolosn távozni az életéből.A másik eset az elvárásokkal kapcsolatban volt Újév utáni napra ígértem egy nevezzük barátnőnekaki kb.40km-re lakik tőlem,hogy ha a közelben leszek elmegyek hozzá.Végül nem mentem,mert nem arrafelé Újéveztem erre jött az sms gondolta,hogy nem lesz belőle semmi,majd biztosan tavaszra találkozunk és sokszor tett már ilyen megjegyzést.Akkor kicsit felhúzott és megmondtam neki,hogy felőlem találkozhatunk a közeli városban is valamikor az mindkettőnknek kb.ugyanaz a táv és akkor nem nekem kell 2 autóbust váltani meg még plusz 20 percet sétálni hozzá az állomásról a házukig.Hanem mindketten beutazunk a városba,ő még így is kicsit közelebb van oda.
2018. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
94%

16: nem a homokba dugom a fejemről szól ez, hanem az empátiáról és a tapintatról.

Az nem őszinteség, ha egy régen látott ismerősödnek azt mondod, hogy de szarul nézel ki (hiába nem néz ki jól) hanem szimpla bunkóság.

Ha meg valakinek tanácsra van szüksége, akkor sem mindegy, hogy milyen stílusban tesszük ezt meg.

2018. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

"16: nem a homokba dugom a fejemről szól ez, hanem az empátiáról és a tapintatról.

Az nem őszinteség, ha egy régen látott ismerősödnek azt mondod, hogy de szarul nézel ki (hiába nem néz ki jól) hanem szimpla bunkóság.

Ha meg valakinek tanácsra van szüksége, akkor sem mindegy, hogy milyen stílusban tesszük ezt meg."


Elég világosan és egyértelműen leírtam, mire gondolok. Az őszinteség pedig nem egyenlő a bunkósággal, nem kell keverni a fogalmakat. A kérdés egyértelműen az őszinteségről szólt.

2018. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
67%
Ja, és még annyi: az ún. kegyes hazugsággal, "tapintat"-tal SOHA nem a másikat kíméljük, hanem saját magunkat.:-) Kellemetlen szitu másnak rossz, negatív tartalmú dolgokat mondani, sokan nem merik felvállalni akkor sem, amikor fontos lenne.
2018. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!