Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van itt, aki képtelen...

Más is van itt, aki képtelen többszázezres városban és ott lakásban élni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 18. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy képtelen? Nagyon rosszul érzi magát ott? Nyilván sok ilyen ember van, főleg, aki nem lakásban, hanem kertes házban nőtt fel. Amilyen környezetet az ember megszokott, annak jobban igényli az előnyeit és jobban el tudja viselni a hátrányait. Új környezetben lehet, hogy több lenne az előny és kevesebb a hátrány, de mivel újak, még nem tudja az illető, hogy hogyan használja ki az előnyöket és hogyan kompenzálja a hátrányokat.


Egy kivétel van: az ábrándozás. Mikor új lakásról ábrándozol, akkor a hátrányokra nem is gondolsz, ezért az mindig jobbnak tűnik.

2018. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én csak sok időt töltöttem kertesházban is.


Szívesen bajlódnék kerttel, termesztenék magamnak (na csak nagyon-nagyon picit, már az jó), és munka után szívesen sétálgatnék a falu határában, ahol már nincs se ember, se ház.

Ez hiányzik.

Meg zavar, hogy a 4 fal között töltünk 24 órából 23 óra 45 percet.

2018. febr. 18. 14:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezeket egy városban ugyanúgy megteheted, akkor is, ha valóban bonyolultabb egy kicsit. Nem kell egész nap a négy fal között lenni. Találd fel magad, el lehet tölteni jól a szabadidőt városban is. De tényleg nehéz átállni. Azt is megteheted, hogy a városi körülményeket kihasználva jól tanulsz vagy továbbképzed magad, és olyan szakmát választasz, hogy lakhass majd falun később. Persze ha most házasságban élsz és a házastársadnak nem tetszik az ötlet, akkor ez kevésbé kivitelezhető.
2018. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyedülálló vagyok.

Pici erkélyen van asztalka, szék és tele növénnyel.

Egy-kettő még most, így télen is van.

2018. febr. 18. 15:39
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem ugyanaz...
2018. febr. 18. 15:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Enis kertes hazban nottem fel, meghozza a belvarosban... ennel rosszabb nincs. Mert keptelen vagyok videkre koltozni, de a lakasban “meghalok”. 5 éve “repültem” ki a fészekből, de mindig visszavagyom.
2018. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen én!


Falun nőttem fel, kertesházban, állatokat neveltünk és földet műveltünk.

Mentünk mi is a nagyvárosba-kirándulni.😂 estére fájt a fejem, azt sem tudtam mi bajom van.

Aztán egyetemre kerültem és egy évet ilyen nagyvárosban laktam. Hát borzasztó volt. Egy csepp friss levegőt alig tudtam szívni, mindenki csak rohant, kerülgettük egymást, egy órába telt eljutnom A-ból B-be... Alig vártam,hogy hazautazzak. A tömbház kész börtön volt számomra. Persze el lehet ott is menni parkba meg ilyen helyekre, de foolyton folyvást emberekkel vagy körülvéve, nyomasztó.

Azóta távoktatáson vagyok, itthon tanulok szép nyugodtan és dolgozgatok 😍

2018. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha nem érzed jól magad, költözz el. én pl. nem tudnék hosszabb távon falun élni. kicsit jó, pár napig, de elég. megértem az ellenkezőjét is.
2018. febr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én fordítva, a nem nagy városokat nem bírom. Cserélünk? :D
2018. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A rengeteg programlehetőségből válogatok a nagyvárosban akar heti öt nap is, de nekem a falu vagy kisváros kellemesebb.

Most kisvárosban élek, mely jól ellátott. Minden jobb előadásra elmegyünk, és szívesen beszélgetek az emberekkel. Az a nyugalom leírhatatlan..

Nem hiányzik semmilyen tekintetben a nagyváros.

2018. febr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!