Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok akik már túl vannak...

Azok akik már túl vannak rajta! Ti sokat készültetek az érettségire? Nagyon féltetek? Hogy sikerült, az írásbeli vagy a szóbeli volt nehezebb?

Figyelt kérdés

2018. febr. 25. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egész középiskolában közepes tanuló voltam, nem igen érdekelt az iskola.Utolsó másfél évben kezdtem el felzárkózni és tanulni elég sokat, hetente 3x jártam különórára is.Az érettségi átlagom 4,4 lett.

Szerintem a 2017 májusi érettségi nem volt egyáltalán nehéz.

A matek kifejezetten egyszerűnek volt mondható.

Én igen féltem hétfőn kezdődött és már csütörtökön remegett a kezem és csak vergődtem tanulni már nem tudtam az idegességtől.Szerintem a tanárok fel hypeolják az érettségit nem olyan nehéz mint ahogy előadják.

(középszintről beszéltem)

2018. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem.


Szóbelira előtte 3-4 napon át tanultam, írásbelire meg annyit sem.


A matekot leszámítva 5-öseim lettek :D

2018. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Készültem rendesen, de nem pusztultam bele a tanulásba, másra is volt bőven időm. Eléggé tartottam tőle, igen, de tudtam hogy rendben lesz. A szóbelitől jobban féltem, de mivel jókat húztam így nem volt nehéz, sőt a tanárok tényleg minden erejükkel azon vannak, hogy segítsenek neked. Nekem még emelten is nagyon aranyosak voltak és nem szívattak meg meg próbáltak segíteni. Szóval összességében az írásbeli volt a nehezebb, de az se volt azért olyan nagyon nehéz. Amúgy minden 5-ös lett, három tárgyból kaptam dicséretet is és az átlag is 90% felett lett:D
2018. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Folyamatosan tanultam gimiben. Éltanuló sose voltam, de 4-es körüli volt az átlagom mindig. Írásbelikre csak úgy készültem, hogy a korábbi feladatsorokat megoldottam, szóbelire pedig (úgy ahogy) kidolgoztam a tételeket. Törin és matekon kívül minden ötös lett.
2018. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Még a tételsort sem tudtam, nemhogy kidolgoztam volna :) Soha egy szót sem tanultam, nem is izgultam egyáltalán. Az átlagom 4-es lett, a leggyengébb jegyem a matek lett, 3.

A szóbeli volt döcögősebb nyilván, az írásbelit még egy majom is meg tudta volna oldani.

2018. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. ^^
2018. febr. 25. 16:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

2013-ban érettségiztem. Én 11-ben kezdtem el jobban tanulni mert tudtam hogy a továbbtanuláshoz már számítanak a jegyek. Írásbelire úgy készültem, hogy megoldottam az előző évek érettségi feladatsorait, matekból különtanárhoz jártam, illetve írtunk próbaérettségit az összes tárgyból a gimiben. Szóbelire magamnak dolgoztam ki az összes tételt, majd megtanultam, a vizsgára tudtam mindet szinte szó szerint. Úgyhogy én az írásbelitől fèltem jobban. Meglett a tanulás eredménye mert most végeztem januárban az egyetemen is.

Így visszagondolva, egyáltalán nem olyan durva az érettségi, csak mindenki ijesztgeti vele azokat akik még nincsenek túl rajta. Látod az eddigi összes kommentelő pozitív tapasztalatot írt :) Sok sikert előre is!

23N

2018. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ^^
2018. febr. 25. 18:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Érettségiből egyedül a töri lett 4-es, minden más (biosz és kémia emelt is) 5-ös.

A kémia érettségire készültem a legtöbbet, matek órán az utolsó hónapban megoldottuk az előző évek feladatsorait, töriből még mindig a középkorral vacakoltunk (ebből még kidolgozott tételeim se voltak). Semmi másból nem volt "célzott" felkészítés.

Őszintén szólva semmiből se volt tételem... Írásbeli nekem nehezebb volt (az a fránya kémia).

2018. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1, Sokat készültem rá, volt, hogy a szüleim mondták, hogy most már pihi. Volt egy-egy tantárgy, amire többen, közösen készültünk fel; 2, Igen, nagyon paráztam, de amikor az írásbelin túl voltam - még az eredmény ismerete nélkül -, olyat éreztem, hogy ez menni fog, hiába is nehéz, így már a következő etápnál már nem annyira paráztam; 3, Közepesen jó eredmények lettek. Igaz ez 2002 körül volt.
2018. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!