Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell utálni/szidni a...

Miért kell utálni/szidni a rendőröket?

Figyelt kérdés

Valahogy nem tudom megérteni hogy miért szidják sokan a rendőröket? Hisz ők is a munkályukat végzik. Szerintetek hobbiból bírságolnak? Vagy pl. ha van egy lopás, rablás, testi sértés akkor kit hívtok először? A rendőrt. Utána persze mehet a szidás ezerrel... Aztán még ti várjátok hogy normálisan intézzék a gondjaitokat miközben 0-24 ben megy az oltogatás. Pedig meg kellene nézni hogy kik azok akik védik a határainkat... Tisztelet természetesen a kivételnek aki kultúraltan is tud véleményt alkotni.


20/F



2018. febr. 27. 20:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%
Mert jobban esik számukra szidni őket, mint elismerni ha hibáztak. Pl ha megbüntetnek valakit gyorshajtásért, egyből szidja a rendőrt ahelyett, hogy magába nézne az idióta.
2018. febr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egész testületet meg kellene reformálni, illetve a lakosság felé kellene nyitni, hogy helyreálljon a tisztelet feléjük. Ha meglátok egy rendőrautót, nem azt érzem, hogy biztonságban vagyok, hanem azt, hogy meg akar büntetni, és ez nagyon nincs jól.
2018. febr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20%

Nekünk eddig a családdal pozitív élményeink voltak a rendőrséggel. Párom telefonját ellopták, de foglalkoztak az üggyel és megtalálták. A gyorshajtás nem az ő hibájuk, be kell tartani a szabályokat és nincs büntetés. Amúgy biztos lenne jobb dolguk is mint vasárnap kint ülni 2kor az útszélén.

Sokszor cselekednének, de a jog megköti a kezüket, na meg az aktuális hatalom is.

2018. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt éltél az elmúlt 20 évben?
2018. febr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Valószínűleg a csalódottság, a kiábrándultság, mert nem tudnak segíteni a bajban, alapvető törvényben leírt feladataikat se tudják ellátni. Csak tippelnék, sem ötletelés sem egyébb, ne is hallgassatok ide...


"Csak feladatot látnak el" - hát tudták mire vállalkoznak, azaz kérdés nélkül vetik alá magukat az aktuális hatalomnak, legyen az Gandhi vagy Hitler. Példa, ha 1988-ban kaptak el akkor megszivattak ugyanazért amiért 1992-ben a rendszerváltás után elengednek.


"Bűnmegelőzés" - ha jól csinálják, miért raboltak ki többször is, miért árulhatnak a bűnözők drogot a Deák térnél, stb.


"Ha ártatlan vagy" - akkor is rádfoghatnak dolgokat, a jog ugye bonyolult dolog, ha nem vagy jogász akkor ott találnak fogást ahol akarnak, nem lehetsz benne biztos a ártatlan is vagy, hogy nem hurcolnak meg valamiért.


"Bűnüldözés" - engem többször raboltak ki, gyakorlatilag már a helyszínelés során lehetett tudni, hogy el sem akarják kapni az elkövetőt és nem is fogják. Meglepő, de így is lett.


"Emberek" - igen, valóban jó fejek, rendesek és mosolyognak. De jobban örülnék, ha nem lenne bűnözés és nem az lenne a mentségük, hogy olyan kis aranyosak.


Ezek törvényi előírások részükre, de ha nem kapják el a bűnözőt, akkor sem lesz semmi következménye, nem vonják őket felelősségre.

2018. máj. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Egyszer a sarkon vertek egy hajléktalant (épp a fejét verte a betonba a másik). Hívtam a rendőröket, akik azt mondták, ha hajléktalan akkor nem sietnek annyira...

Vagy fél óra volt, mire elcirkált egy járőr és körbenézett. Hát dícsérni nem tudom őket az biztos. Gondolj bele, ha Te vagy ott. Vagy gondolj bele, hogy ilyen mérlegelési lehetőségük van e valójában! Szerintem ez nagyon nincs rendjén.

2018. máj. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Mert fèrges a lelkük , nekem haveromat megvertèk.mert megtagadta a szondát amihez joga van , aztán meghamisitották a jegyzőkönyvet , fèreglelkű gonosz emberek,pokolra velük
2020. máj. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyűlölöm a rendőröket. Szerintem büdös férgek!
2021. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!