Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell azt hinni hogy aki...

Miért kell azt hinni hogy aki munkanélküli, az nem csinál semmit? Miért kell beszólogatni, mikor eleve rossz a kedvem emiatt?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, még sajnos nincsen munkám. Lassan álláshirdetés olvasással kelek, fekszek. Eddig sikertelenül jártam. Nyelvvizsgára tanulok, illetve itthon is segítek természetesen a házimunkában, meg minden egyéb dologban amiben tudok. Eljárni nem járok el itthonról szinte soha szóval nem költök semmire. Van egy ismerősöm aki minden egyes nap megkérdezi hogy "na ma fogsz csinálni valamit?" Miért kell azt hinni hogy csak fekszek egész nap? Nagyon nem így van. Lelkileg már annyira ki vagyok készülve ettől a tétlenségtől hogy lassan minden nap kerülget a sírás, rossz a kedvem. Elég baj az nekem hogy nem tudok dolgozni jelenleg. Tegnap mondom neki hogy rossz a kedvem. Erre gúnyosan kérdezi, hogy "depis vagy?,mondd el mit érzel". Nagyon vicces..

Miket lehet ezekre válaszolni?


2018. márc. 4. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy aktívan keresel állást, tanulsz nyelvvizsgára és segítesz otthon is. Ennyi.
2018. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%
Menj el dolgozni, aki keres az talál.
2018. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1: Hiába mondom neki. Már nincs kedvem senkivel beszélni. Nagyon rosszul vagyok.. Pedig nem válogatnék a munkák közt.
2018. márc. 4. 12:43
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak akár egy takarítói állásra is rengetegen jelentkeznek, illetve mondták azt nekem már, hogy oda nem fognak felvenni egyetemet végzett embert. Kössz... Így aztán tudok is haladni. A fővárostól messze lakok, amerre élek, ott meg a munkalehetőség egyenlő a nullával.
2018. márc. 4. 12:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy ismerősöm aki minden egyes nap megkérdezi hogy "na ma fogsz csinálni valamit?"


Kérdezd meg tőle, hogy nem tud-e egy jó állást? :D Ha őt zavarja az, hogy TE munkanélküli vagy (amihez semmi köze, hacsak nem Ő tart el Téged), akkor szerezzen Neked egy jó állást. És onnantól fogva minden nap megkérdezheted: na, találtál már nekem egy jó állást? :D

Nem kell magadba roskadni - kis gondolkodással "ki lehet oltani" az ilyen dolgokat :-)

2018. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szard le. Az idióták nem azért vannak, hogy bánkódj. Azért vannak, hogy megtudd milyen nem akarsz lenni.
2018. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Én az ilyen ismerősöket elég gyorsan leépíteném, nemhogy még panaszkodnék neki, hogy rossz a kedvem... Nekem volt egy viszonylag hosszú időszakom, mikor a munkahelyen fizetett szabadságra küldtek minket, és ez nem csak pár hét volt, hanem több hónap. Én is kaptam az "irigykedő" megjegyzéseket ismerősöktől, hogy de jó nekem, biztos semmi gondom, ők meg próbálták sajnáltatni magukat, hogy szegényeknek dolgozniuk kell. Én is tudom milyen hajnali négykor kelni és este nyolcra hazaérni, szóval köszöntem szépen, de nem kértem a nyomorukból. Egyszerűen tudni kell, hogy melyik emberekkel nem kell foglalkozni és ezt tényleg be is tartani. Te csak csináld a dolgod, keress állás, tanulj és ne foglalkozz a beszólogatásokkal.
2018. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#4: Neked mi bajod? Hidd el ha tartósan nem lesz munkám, elmennék egy gyárba is dolgozni. Egyelőre megpróbálok a szakmámban elhelyezkedni. De mint írtam, takarítói állásra is jelentkeztem ahol az volt a válasz hogy túlképzett vagyok oda. 50 kg-s nő vagyok, volt hogy diákmunkán kiküldtek minket olyan nagy gödröket ásni,hogy alig látszottunk ki belőle. Szóval nekem te ne mondd hogy büdös a munka. Ha meg az az örömöd, hogy olyan emberekbe rúgj bele akik lelkileg egyébként is rosszul vannak, akkor gratulálni tudok és legyen szép napod!
2018. márc. 4. 12:55
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Azért érdekelne, milyen szakon végeztél, melyik egyetemet, értesz-e valamihez, hol laksz? (Priviben is várom, ha neked az jobb.)
2018. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#6: Ez nagyon jó ötlet, ki fogom próbálni! Köszönöm! Egyébként ő is volt munkanélküli évekig. Akkor én még egyetemre jártam. Sosem gúnyolódtam se rajta, se másokon. Én másfél hónapja vagyok itthon sajnos.


#7: Köszi a biztatást!:)


#8: Nagyon jól leírtad!! Szó szerint ugyanezt csinálja ez az ismerősöm is. Amikor ír, a munkájáról panaszkodik. Hogy mennyire elfáradt, de holnap is megy stb stb. Elhiszem hogy neki se könnyű, de megmondom őszintén szívesen lennék a helyében.


#10: Egy vidéki egyetemen végeztem, gazdaságtudományi karon. Viszont lakhelyet meg mindent nem adnék ki magamról bocsi. Nem erre irányult a kérdésem.

2018. márc. 4. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!