Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítéli el az emberek...

Miért ítéli el az emberek nagyrésze a vagdosást?

Figyelt kérdés
A vagdosás is egy rossz feszültséglevezetési mód,mint a cigizés,ivás,stb. Az utóbbiakat mégse ítélik el olyan szinten az emberek. Pedig a cigizés még azoknak is árt,akik nem dohányoznak (passzív dohányzás),míg a vagdosás nem ártalmas más emberek számára.

2018. márc. 4. 12:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen embereket nem elítélni kell hanem segíteni rajtuk. Szerintem valamilyen szinten a vagdosas egyfajta figyelem felhívás, hogy "hahoo sz@rul vagyok kérlek segíts ". És szerintem mindenképpen segíteni kell ezeknek az embereknek mert az önmaguk bántalmazása sehova nem vezet. Inkább próbálják megoldani a problémát minthogy pengehez nyúljanak.

Csak sajna az a baj sokan divatból csináljak mert az olyan " menci". Hát nem az és ezt légyszi tudatosítsa mindenki magában!

2018. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%

Azért mert sokkal rosszabb üzenetet hordoz magában mint egy elszívott cigi. Ráadásul a vagdosás jelensége soha nem volt normális vagy elfogadott, de az interneten nagyon jól elterjedt és szinte felkapott dolog lett. "Problémád van? Hegedülj a karodon egy pengével és minden jobb lesz." - és ezt tanulja el a sok ostoba gyerek, majd terjeszti hogy ez a megoldás ha bajod van. Közben megoldást nem hoz csak pillanatnyi feszültséglevezetést aminek nyomát utána egész életében viselheti. Az iskolában kirekesztik, a tanár észreveszi és szó a szülőknek, majd hordhatják dilidokihoz mert nem tudta értelmes módon feldolgozni hogy valami baja van.

Tipikus példája annak hogy az internet neveli a gyereket és nem a szülő, mert pont az vagdossa magát akinél nincs olyan családi légkör amiben meg lehetne beszélni ha valami baja van. Ehelyett eltanulja, mert mástól hallotta vagy olvassa a neten hogy mennyire jó érzés a vért látni meg saját magát büntetni ahelyett hogy valami értelmes dolgot tenne.

2018. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%

Mert csak buta emberek vagdossák magukat.

Azok akik ezt csinálják, levezethetnék hasznosabban is a feszültségüket, és később nem nyafognak, hogy életre szóló hegekkel díszítik a testüket amit majd szégyellni fognak. Sokan bele sem gondolnak, hogy egy mélyebb vagdosás a combon akár halálos is lehet, a vérmérgezésről már ne is beszéljünk.

2018. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
31%

A cigizés valóban jó feszültséglevezőtnek, viszont a vagdosást nem gondolnám annak. Azért ítélik el mert ez nem éppen egy jó dolog ha így okozol kárt magadban. A cigi pl nem okoz fájdalmat, az viszont igen.(saját tapasztalat)

Valami komoly oka lehet annak hogy ha a vagdosás az ami segít le nyugodni.

Plusz : gondolj bele hogy ha egy hozzád közel álló ember ezt látja ( család, barátok) nyilvánvaló hogy el ítélik.. Hiszen nem jó ezt látni és valószínűleg aggódnak..

2018. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
13%
én nem ítélem el, kifejezetten szexinek tartom, meg azt is kedvelem benne hogy az illető ki meri mutatni a gyengeségét és nem akar tökéletesnek tűnni minden pillanatban
2018. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
Troll off: a vagdosás ugyanúgy elutasítandó, mint a cigizés és az ivás. Egyik sem magát a problémát oldja meg, ami a feszültséget okozza, hanem csak ideig-óráig eltereli róla a figyelmed. Mindegyik a saját testedben és lelkedben tesz kárt, miközben te csak örülsz, hogy nem kell a problémáidra gondolnod. Mindegyik helyettesíthető normális stresszkezelési módszerek alkalmazásával, aminek segítségével megbirkózhatsz a feszültséggel úgy, hogy közben nem mész tönkre.
2018. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem pont olyan szánalmas mint a dohányzás vagy az alkoholizmus. Én cigizek egyébként, gyűlölöm is magam ezért. Nem azt mondom, hogy elitélem, de hogy nem normális aki ilyet csinál az kva élet. Igazából persze az ilyen emberek akiket látok, kislányok akik karcolásokat ejtenek magukon, figyelemfelkeltés miatt vagy érzelmi zsarolás céljából ha szakítanak velük. Na az ilyen zsarolókat elítélem, mert undorító dolog. Engem mondjuk nem érdekel ez az egész, az én gondommal se törődik senki, én se másokával.
2018. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Mirk ***** válasza:
45%

Ez nem feszültséglevezetés. Gyerekeknél a cigizés és az ivás sem az - gondolom ezt a vagdosást csak gyerekek csinálják, 18 éves kor alatt. Ez divat, régen a cigizéstől voltunk "menők" a mostaniak meg vagdossák magukat, ennyi. A fiatalok azt akarják, hogy felfigyeljenek rájuk, lenni akarnak valakik, vagányok akarnak lenni, ez mindig is így volt és így lesz. Így próbáltok keménynek mutatkozni.

Majd 15 év múlva szar lesz takargatni a hegeket a kíváncsi tekintetek elől, mert felnőttkorban ez nem menő, hanem gáz.

Hidd el, azok a gyerekek akiknek igazi problémájuk van vonat elé ugranak, nem pedig vagdosósat játszanak.

2018. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
46%
Mert gyengék ahhoz hogy megoldják a gondjaikat.
2018. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Mirk ***** válasza:
#8 vagyok: A cigizés és az alkohol is elítélendő egyébként.
2018. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!