Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar mindig valaki...

Miért akar mindig valaki kihasználni? Hogyan tudom az ilyen embereket elkerülni, ha rámtapadnak?

Figyelt kérdés

Sajnos évek óta fennál ez az állapot. Akárkivel közepebbi viszonyba kerülök, mindig a hasznot keresi a kapcsolatunkban. Persze amíg szívesen adok, addig ez nem gond.

Csak aztán átlépnek egy bizonyos határt. Parancsolgatni kezdenek, hisztizni, vitázni, amikor pedig nemet mondok és megálljt, akkor onnantól hanyagolva vagyok. Azt vettem észre, hogy csak addig vagyok jó ezeknek az embereknek, amíg valami hasznuk van belőlem.

Hiába nem hagyom magam, mégis ez történik. Nem értem miért.


2018. márc. 8. 10:20
 1/6 A kérdező kommentje:
közelebbi
2018. márc. 8. 10:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ember önző faj csak saját magáért él. Ez van.
2018. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Légy óvatosabb már a kezdetekkor is. Ne bízz sokáig, és akkor nem vágnak át, vagy mire bizalomra sorra kerülne, addigra kikopnak mellőled a haszonlesők.
2018. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egész életemben fennállt ez az állapot. Az ilyen embereket egyszerűen ignorálni kell. Tanulj meg nem minden jött-ment embert beengedni a privát szférádba, Figyelj oda, hogy ki(k)ben bízol meg, és ha már egy kicsit is kételkedni kezdesz abban, hogy ő veled egy őszinte, és nem érdekember, akkor azonnal szakítsd meg vele a kapcsolatot.


Nem tudom, hogy hány éves vagy, de nyilván azért tetted fel a kérdést, mert még fiatal lehetsz, nincs elég tapasztalatod, és nem ismerted még ki elég jól az embereket.

2018. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a szitu. Próbálj meg felépíteni egy erősebb jellemet. Az jó, hogy ki tudod mondani a "NEM"-et, de utána légy önző és ne érdekeljen az, hogy a másik mit gondol, érez, cselekszik utána. Ezzel csak saját magát égeti, ha megmutatja, hogy az érdek fontos neki egy kapcsolatban.

Próbálj meg kontrollt kialakítani a segítség adásban is, tehát ne adj mindig, racionalizáld, hogy valóban neked fontos-e segíteni valakinek valamiben, vagy máshogyan is meg tudná az illető oldani.

2018. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek már csak ilyenek. Vannak jószívűek adakozók, segíteni akarók, és vannak haszonlesők, sőt energiavámpírok is. A haszonleső rászed becsap, átver ahol tud (ha nem figyelsz a részletekre). Az energiavámpír örökké hisztizik, nyavajog, církuszol, neki soha semmi nem elég, nem elég jó, stb, stb, míg végűl kiborulsz kiöntöd a bilit.

Szerintem egy normális kapcsolatban is jelen van egymás kihasználása, de ésszerű mértékben. Pl. a feleséged meg főzi az ebédet, kimossa a ruháidat, te meg megjavítod a vízcsapot, vagy felvágod a tűzifát.

Nem kell sajnálni az olyan kapcsolat elengedését ahol csak kérnek tőled de te semmit nem kapsz.

Fogalmazd meg, hogy mit vársz az élettől, mit vársz te egy kapcsolattól, és mit tudsz te adni egy kapcsolatba, és tudatosan azt keresd. Ha reálisak az elváráseid akkor előbb-utóbb megtalálod akit keresel

2018. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!