Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidékiként kérdezem, hogy...

Vidékiként kérdezem, hogy Pesten mennyire "divat", hogy az emberek felszálláskor, szinte az életükért küzdve dúródnak fel a buszra?

Figyelt kérdés

2018. márc. 12. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem amúgy kedvencem, amikor az ilyen mentalitású nyuggerek kezdenek el elégedetlenkedni, hogy bezzeg a régi szép időkben tisztelték az időseket. Meg a korukkal jönnek. Az ilyenekkel közlöm, hogy úgy látszik 80 év alatt sem volt képes megtanulni a tömegközlekedés alapvető szabályait.
2018. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"sűrűbben járnak a buszok, van villamos és metró is.."


Ilyen szempontból örülök a mobilos Futár applikációnak. Mindig megnézem mikor mennyi busz-villamos jön, és mindennapos, hogy például az 1-es villamos vonalán 2-3 jármű is összetömörül. Egyikre küzdik fel magukat az emberek, közben a másik ott áll mögötte tök üresen.


Sőt, ha azt látom hogy sokat kell várni, 10-15 percet akkor inkább lesétálok 1-2 megállót, ki lehet fogni a szellősebbeket ahol még/már a villamoson sincsenek sokan és a megállóban sem.

2018. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
Én ezt videken, inkabb diakoktól tapasztalom. Kikalkulálják, hogy ahogy beáll a busz, "hol kell lennie az ajtónak", aztán, ha "elmerték" a dolgot, akkor indul a lökdösődés, más letaposasa. Az meg természetes dolog, hogy ha már fenn vannak, leülnek a külső ülésre, a belsőre meg megy a táska.
2018. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első ajtós buszok ilyen szempontból jobbak, ott néha abba futok bele, hogy leszálláskor a hátsó ajtót használják, így ott is felrohan pár okoska. A vezető meg áll egy helyben és 15-20x elismétli a géphang, hogy elsőajtós, menjen előre és mutassa be bérletét/jegyét. Soha senki se reagál rá, mert neki van bérlete, de nem hagyja ott a helyet. 8-10 perc múlva (késés) már a vezető szól bele, hogy addig nem indul el, itt fog állni órákig is. Ekkor felháborodottan előremennek megmutatni...

Ugyanez a busz délutánonként már elmegy egy nagy bevásárlóközpontig. Kész pokol. Minden nyugdíjasnál banyatank, egymásnak ordibálnak inkább messzebb, de a mellettük lévő hely a banyatanké! (Ugyanaz mint a fiatalabbak és a táskák esete... ezek szerint nem lehet kinőni.) Egyébként őket szeretem a legkevésbé. Le akar szállni és én véletlenül útban vagyok a tömött buszon? NEM szólna, á, helyette a botjával lazán lábon/hason vág, majd felháborodottan rikácsol, hogy ő le akar szállni!

Alapjáraton van pár "paraszt", aki előbb lök fel, mintsem hogy lemaradjon egy helyről, de egyébként nem olyan rossz a helyzet. Ez az egy busz a legextrémebb, de óránként csak 2x jár, ez az egyedüli, ami megáll egy ipari területnél (több 100 dolgozó) + egy nagy bevásárlóközpontnál.

Én még mindig annál a csodánál tartok, miszerint az emberek 80%-a képes megjegyezni, hogy a mozgólépcső jobb oldalán álljanak, a balon pedig a siető emberek lépcsőznek. Tök jó :)

2018. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14:


Minden buszsofőrnek ezt kéne csinálnia, én olyan szívesen végignézném, ahogy egy ilyen "sunyibahátulfelugrós" trógert összerugdosnak azok, akik miatta nem érnek be időben a munkahelyükre.

2018. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!