Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak sokan abban a...

Miért vannak sokan abban a tévhitben, hogy az öngyilkossághoz bátorság kell?

Figyelt kérdés
Mikor csak annyiról van szó, hogy annyira fél szembemenni a problémákkal, és megoldani azokat, hogy még egy ablakon is képes kiugrani csak hogy menekülhessen. Szerintem ettől nagyobb gyávaság nincs, bár mindenkinek joga van hozzá.

2018. márc. 15. 14:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
22%
Talán ezzel mentegetik az öngyilkosokat. De szerintem ahhoz sokkal nagyobb bátorság kell, hogy ha már eljutottál az öngyilkosság gondolatáig, onnan is talpra tudj állni. Jó, vannak speciális helyzetek, amikor én is azt mondom, nincs más kiút, de a legtöbb öngyilkos nem extrém helyzet miatt lesz öngyilkos, hanem jóval pitiánerebb problémák miatt, az pedig gyengeség. De végülis... (most gonosz leszek), legalább annyival kevesebb nyugdíjast kell majd eltartani...
2018. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Azokat pl. semmibe nem nézem, akik egy viszonzatlan szerelem, vagy a rossz anyagi helyzet miatt teszik ezt. Valahogy nem tudom sajnálni őket.
2018. márc. 15. 14:23
 3/29 anonim ***** válasza:
77%
Nem az ongyilkosokat vedem, de azert hidd el, ongyilkosnak eleg nehez lenni, beleugorni az ismeretlenbe. Ez csak egy sablon, hogy annyira egyszeru megtenni.
2018. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Szerintem annak nehéz, akinek nincs valós, komoly problémája.
2018. márc. 15. 14:27
 5/29 anonim ***** válasza:
26%

Én egyetértek veled, de az öngyilkosságpártiak nem fognak, látod, az első válaszom máris le lett húzva, ez is le lesz húzva.

Ha gyógyíthatatlan beteg lennék, és ágyhoz lennék kötve, és minden napom szenvedés lenne, lehet, hogy én is kérném a megváltó halált. De szerelmi csalódáson azért tovább tudok lépni, még ha először pocsékul is vagyok miatta.

2018. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Magyarul csak a fejében lévő kis hang tartja vissza, mert tudatalatt tudja, hogy lenne más megoldás is.
2018. márc. 15. 14:28
 7/29 anonim válasza:
65%
Az emberekbe evolúciósan ott van az az ösztön hogy életben kell maradnia. Szóval szerintem is nagy bátorság kell ahhoz hogy egyáltalán tudatosan kárt tégy magadban. Hát még mekkora ha le akarsz ugrani 10 emelet magasról. Ezzel nem menteni akarom őket én is elítélem azokat akik csak az miatt lesznek öngyilkosok mert elhagyták őket,de van olyan eset is amikor ez érthető. Ez a dolog megosztó van aki így gondolja van aki nem. Én mindkét oldal érveit megértem és elfogadom. És minden eset más van aki okkal tette amit tett,van aki meg csak azért hogy felfigyeljenek rá.
2018. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Néha mikor feljövök erre a f0s oldalra tényleg olyan érzésem van mintha a sötét középkorba csöppennék,ahol parasztok osztják az észt olyan dolgokról, amikről nem hogy nincs a világon semmi tapasztalatuk, de ami mégrosszabb, nem is akarnak utánaolvasni. Kérdező, a mentális betegségeket felfogni képtelen fajtád kb azon a szinten van mint a Lapos Föld hívők.
2018. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Szóval szerintem is nagy bátorság kell ahhoz hogy egyáltalán tudatosan kárt tégy magadban. "


Pont ezt írtam az előbb, ha figyeltél. Annyira fél, és annyira gyáva, hogy még egy ilyen őrült dolgot is képes megtenni, csak hogy menekülhessen. Ez inkább a gyávaság felé hajlik. Mert az életben mindig lesznek problémák amiket meg kell oldani, de ugrani csak egyszer kell, ha szerencséje van.

2018. márc. 15. 14:37
 10/29 A kérdező kommentje:
8-as, azzal nincs gond ha nem értesz egyet, de személyeskedés helyett inkább írd le a véleményed?
2018. márc. 15. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!