Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak sokan abban a...

Miért vannak sokan abban a tévhitben, hogy az öngyilkossághoz bátorság kell?

Figyelt kérdés
Mikor csak annyiról van szó, hogy annyira fél szembemenni a problémákkal, és megoldani azokat, hogy még egy ablakon is képes kiugrani csak hogy menekülhessen. Szerintem ettől nagyobb gyávaság nincs, bár mindenkinek joga van hozzá.

2018. márc. 15. 14:11
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Semmi konkrét dolgot nem írtál, erre felpontoznak.. én ezt szeretem ebben az oldalban.. Bár ha érvelni nehéz..
2018. márc. 15. 14:42
 12/29 anonim ***** válasza:
41%
"Az emberekbe evolúciósan ott van az az ösztön hogy életben kell maradnia. Szóval szerintem is nagy bátorság kell ahhoz hogy egyáltalán tudatosan kárt tégy magadban." - Nem, ehhez nem bátorság kell, ehhez az kell, hogy ne legyél tisztában azzal, amit csinálsz, hogy hiányozzon a fék, ami visszatart, pillanatnyi elmezavar, tudatmódosító szerek hatása miatti zavart elmeállapot, tökmindegy, de akiben ez a fék hiányzik, az nem bátor, hanem nincs egészséges mentális állapotban. Csakhogy valóban vannak, akikben egyébként megvan a fék, de valamiért mégis megpróbálják, még az "ok" sem akkora, hogy értelme legyen eldobni miatta az életed, de manapság olyan divatos dolog depisnek lenni (nem, nem depressziósnak, az más), aztán ha sikerül, már későn kapnak észbe, hogy még élni akarnának, ha nem sikerül (és általában nem sikerül), akkor meg egy életre megbánhatják a kísérletet, mert esetleg összeroncsolódik a testük, belerokkannak... stb.
2018. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
67%

Az öngyilkosságnak semmi köze a bátorsághoz vagy a gyávaságot (persze kellhet hozzá, ha valaki fél a haláltól vagy a fájdalomtól és lehet az oka menekülés, de egyik sem szükségszerű, ugyan úgy lehet is hozzá köze, meg nem is,a hogy bármi máshoz az életben).


*Egyébként nem szabad ilyeneket mondani (mint hogy gyávaság) azoknak akiknek ilyen gondolatai/szándékai vannak, mert pont ez lehet az utolsó dolog ami átlöki őket a holtponton.

2018. márc. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
45%
És neked egyébként miért számít bármit is, hogy random emberek mihez kezdenek az életükkel? Van sajátod, foglalkozz azzal. Oldd meg a saját problémáidat, és hagyd békén a többi embert, amíg rád nézve nem ártalmasak. Ez olyan, mint a diszkrét melegek, vagy a szülni nem akaró nők. Sehol nem áll jogodban verni a melled és lenézni őket, mert egyszerűen semmi közöd nincsen hozzá.
2018. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
63%
* Az utóbbit félretéve: Mindentől független hülyeség ez a gyávaság dolog, ha már meg kell nevezni valami ilyesmit, akkor az a gyengeség általában. (Nem bír elviselni valamit, akár egy érzést vagy egy helyzetet amiből nincs lehetősége menekülni.) Gyávaságról csak akut problémánál/fenyegetésnél beszélhetünk, de ha valakit a folyamatos szenvedés gyűr le, amíg már bármit megtenne, hogy szabaduljon (még ha rossz helyen is keresi a megoldást az öngyilkossággal), az sokkal inkább mondható gyengeségnek (vagy szerencsétlenségnek, mivel nem volt olyan eszköze vagy lehetősége, esetleg olyan emberek a környezetében akik segítségével felelegezhetett volna).
2018. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

15-ös, igazad van, a gyávaság jelző ilyen helyzetben nem állja meg a helyét, ezért bocsánat, ha valakit megbántottam. A gyengeség tényleg jobb..


Valaki kérdezte, hogy mit foglalkozok én ezzel.. Az ismeretségi körömben ketten ölték meg magukat, és ezért érdekelt a téma. Az érzéseim feléjük változatlan maradt.

2018. márc. 15. 16:33
 17/29 anonim ***** válasza:
45%
Én is félek kinyirni magam, pedig a minden napi nonstop testi kínjaimmal már élhetetlen az életem, és nincs rá gyógymod. Szóval kell bátorság hozzá.
2018. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
66%

Apám fiatalon mozdonyvezető volt, egy vonatnak hosszú a féktávja, és volt gázolása (aki biztosra ment) és majdnem gázolása öngyilkos szándékúak miatt. Volt olyan esete, hogy pár méterrel az öngyilkos jelölt előtt állt meg, de nem volt benne biztos, hogy meg tudott állni, csak mikor leszálltak a társával, akivel együtt voltak szolgálatban a mozdonyon akkor.

Anyámnak egy fiatalkori barátnője lett nagyon fiatalon öngyilkos. Amikor anyám egyszer évtizedekkel később mesélt az esetről, látszott rajta, hogy megviselte a dolog, és ha eszébe jut, hatással van rá még mindig az eset. A lány biztosra ment, úgy csinálta, hogy senkinek ne legyen gyanús, és senki ne tudjon rajta segíteni.

Méghogy nincs hatással másokra...

2018. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem bátorság kérdése szerintem.

Az élni akarás ösztöne elemi része az embernek és minden élőlénynek.

A sikeres öngyilkosság végrehajtása olyan tudatállapotban történik, amikor ez az ösztön kikapcsol.

Ebben a tudatállapotban nincs bátorság vagy gyávaság. Ráadásul ahhoz, hogy ez bekövetkezzen, az embernek sokszor kell a keljfeljancsit játszani.

És az, hogy a sorozatos kudarcot ki hogy fogja fel, erősen egyéni. Szerintem kell hogy legyen valami ott mélyen az agyban, ami képes kikapcsolni az ösztönt és ami nincs meg mindenki agyában, ezért nem képes rá bárki.

A gyávaságnak vagy a bátorságnak szerintem semmi köze ehhez a tetthez.

2018. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Máshogy gondolkodunk,ez igy rendben is van!

Szerinted az az ember aki nem fél a haláltól az gyáva ember? Vagy az aki életét adja azért,hogy más élhessen?

Szóval te ugy gondolod,hogy ez tévhit?

És te vajon félsz e a haláltól?

2018. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!