Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj ha valaki nem...

Miért baj ha valaki nem beszél sokat?

Figyelt kérdés

Világ életemben azzal piszkáltak mind gyerekek,mind felnőttek,hogy miért vagyok ilyen csendes.Pedig szerintem teljesen normális mennyiségben beszéltem.Miért van az ha valakinek be nem áll a szája és folyton hangoskodik azt tartják jónak?Miért baj alapvetően ha valaki keveset beszél?Kaptam a csendes,hallgatag és antiszociális jelzőket...

18l



2018. márc. 16. 13:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Beszélni kell, mert a hallgatásnak egész fészekalja rút, fekete kisgyereke születik: a félreértés, a sértődés, a megbántott önérzet, a kétely."


Szabó Magda


Ebben is van valami, bizonytalanná teszi a másikat, ha valaki sokat hallgat.

2022. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: nagyon tetszik ez az idézet. Csak az a helyzet, hogy valószínűleg Szabó Magda részeg, összefüggéstelen magyarázásában is több intelligencia van, mint az átlagember teljesen józan, mindennapi megszólalásaiban.

Azzal maximálisan egyetértek, hogy az ember kommunikálja az érzelmeit, az igényeit, a számára fontos dolgokat. Ha ez megvan, akkor nem fogtok elbeszélni egymás mellett a másikkal, nem lesz sértődés. Ami zavar, az a full fölösleges szájtépés, tudod, mikor valaki unatkozik utazás közben, ezért felhív valakit, és a komplett Budapest-Nyíregyháza távon azt részletezi, hogy milyen pizzát rendelt tegnap.

2022. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!