Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen önbizalmam?

Hogyan legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés

Eléggé önbizalomhiányos vagyok amin szeretnèk már nagyon változtatni de nem tudom hogy hogyan kezdhetném el. Olvastam hogy cèlokat kell kitűzni magunknak nekem vannak is céljaim de ezeket min. 1-2 èv mire megvalósítom most akkor 1-2 èv múlva lesz csak önbizalmam vagy mi? Sportolok is már egy jó ideje de ez sem segített rajta semmit. Hogyan kell önbizalmat èpíteni?

16/l



2018. márc. 19. 17:09
 1/2 Hibiscus Francesco válasza:
Nekem kezdetben apró dolgok segítettek, mint például egyenes háttal járok (kihúzom magam), mosolygósabb lettem, ha valaki megszólított buszon vagy boltba vagy akárhol próbáltam nem csak a kérdésre válaszolni hanem beszélgetésbe elegyedni vele (többnyire idősebb nénik voltak rá vevők :D például pénztárba előre engedett mert csak egy teát akartam venni, de ahelyett hogy csak annyit mondtam volna hogy "köszönöm", mondtam hogy jaj de kedves, legalább előbb ihatok teát, úgyis megvagyok fázva - néni kapott az alkalmon és mondta hogy ő is mennyire szereti ezt a teát, neki is bevált megfázásra stb..) és ezektől a kis 4-5 mondatos beszélgetésektől én mindig magabiztosabbnak éreztem magam. Ez az egyik. A másik az volt hogy elkezdtem az emberek gondolkodásáról és viselkedéséről szóló könyveket olvasni, és azzal hogy jobban megértem már a miérteket, így ezzel is magabiztosabb lettem. Valamint ahogy írod a sportolás is segített meg a célok (bár nekem ebből nem valami sok jött össze :D) Kb engem is 16-17 évesen kezdett el foglalkoztatni ez a kérdés, egy most 20 évesen lényegesen magabiztosabbnak érzem magam, ezek miatt, valamint ebbe a 3-4 évbe azért sok történés volt ami szerintem szintén hozzásegített (apró dolgok). Remélem tudtam valamennyire segíteni :)
2018. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sz@rj le mindenkit, legyél lazább és ne stresszelj. Legyél optimista.
2018. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!