Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan értethetném meg a...

Hogyan értethetném meg a szüleimmel, hogy nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés
Mondhatni szegények vagyunk, éppen meg tudunk élni a mostohaapám nyugdíjából és anyám huszon párezer rokkantságiából (azt hiszem így nevezik), és a nagyon beteg anyámnak dolgoznia is kell. Mostohaapám ül otthon, nem keres munkát, iszik. Ennek ellenére megvan mindenem, amire szükségem van. Van mit ennem, van hol aludnom, van számítógépem, telefonom... boldognak kellene lennem, ugye? :) De nem vagyok. Nincs támogató, szerető környezetem, nincsenek barátaim, soha nem volt még barátnőm. Nincsenek emberek, akik szeressenek, és akiket én is szerethetek... Én csak erre vágyom. Felőkem akár hajléktalan islennék lehetnék, ha ezek meglennének... :'c Mit gondoltok?

2018. márc. 24. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
átérzem, én is épp it bőgög, nekem sokkal több anyagi javam van mint neked de mégsem vagyok boldog mert amik hiányoznak neked azok nekem is
2018. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ok, de miért is kell ezt velük megértetni? Nem tudnak ebben segíteni.
2018. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért, mert többször is próbáltam öngyilkos lenni, vagdosom magam vagy egyéb módon teszek kárt magamban. Erre ők szemrehányést tesznek, hogy ők bezzeg mindent megadnak nekem, de semmi se jó... és nem értik meg, hogy ez a majomszeretet (azt hiszem így nevezik), az anyagi, tárgyi dolgok engem nem tesznek boldoggá, nekem nem erre van szükségem.
2018. márc. 24. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A leírásodból úgy látom, hogy a szüleidnek épp elég bajuk van anélkül is, hogy a nyavalygásodat hallgassák. Állj már a sarkadra! Ha nem szeret senki, ha nincsenek barátaid, barátnőd annak oka oka van éspedig te! Változz!
2018. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem az számít mennyi mindened van, hanem hogy mit csinálsz. Mivel töltöd a napjaid, és látod-e értelmét. Nem másoktól kell várni hogy boldoggá tegyenek minket, hanem magunktól. Persze, egy-egy új cucc amire addig vártunk, vagy egy-egy sörözés indikálhatja a boldogságunkat. De nem a tárgy a lényeg, hanem a tudat hogy előrehalad az ember, hogy értelmet ad az életének.

Én úgy látom hogy teljesen a környezetedre hagyatkozol. Ez egy nagyon rossz dolog. És annak ellenére hogy mennyi problémájuk van, még ezt is a szüleid nyakába zúdítanád. Old meg. Keress valamit ami leköt. Munkát, hobbit vagy bármit amivel tudsz minden nap egy kicsit haladni. Ez az egyedüli módja amit látok hogy kilábalj az ilyen helyzetből. Mert érzelmi gondjaidat anyádék se fogják tudni varázsütésre helyre tenni. Abban csak te segíthetsz magadon. És ki tudja, lehet hogy út közben barátokat is szerzel (szinte biztosan).

https://www.youtube.com/watch?v=5vp11h8VyQg

2018. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon értelmes vagy! 😮 Nem szoktak ide ilyen jól fogalmazva írni. Semmiképp se dobd el ezt az erőt.


A lényeg csak annyi, hogy meg kell tanulnod ebben a közegben is erős maradni, és amint lesz lehetőséged kiszabadulni innen.


Szerintem a legjobb ha tudsz egyedül lenni magány nélkül, el tudod fogadni saját magadat társadként. Így elérheted, hogymagadból nyerj energiát, nem kell éhezned más szeretetére. Ekkor már koncentrálhatsz a szükségleteidre, nyomás nélkül ismerkedhetsz, nem kell félned, hogy egyedül maradsz, mert mindig ott leszel magadnak 😃

Asszertív kommunikációt javaslom ehhez, a belső kommunikációdban. Nagyon jól félre lehet tenni azt, ami aktuálisan bánt, és hosszútávon eredményessé teheted az életed 🙂


A másik pedig az elszakadás. Nem tudni mennyi idős vagy. Ha tanulsz, akkor kollégiumba mehetsz, de sokszor az sem jobb. Válláljhatsz diákmunkát 16 éves kortól.

Viszont bármikor kimozdulhatsz, mehetsz sulis sportedzésre, szakkörökre. Ezeken lehet ismerkedni, szerezhetsz barátokat, párkapcsolatot, akiknek ugyanúgy szeretetre van szükségük, mint neked. persze nem lesznek a szüleid, ilyen mélységű kötődést nem várhatsz

2018. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es, valamint 5-ös okfejtése hibátlan. A szüleid megtették, ami tőlük elvárható. Életet kaptál tőlük, s ezzel ESÉLYT a boldogságra. Ám annak az elérése már a te dolgod.

Nehéz elhinni ebben a korban, tudom, de az ember boldogságát a munka adja. Nem pont a gyári munkára gondolok itt, hanem amikor egy kitűzött cél érdekében tevékenykedsz, küzdesz. És minél nagyobb küzdelem árán jutsz valamihez, az annál nagyobb boldogsággal fog megajándékozni. Ezért van az is pl, hogy a legnagyobb boldogságot a gyerekeink hozzák az életünkbe. Hiszen évtizedekig tartó lemondás, aggódás, odafigyelés vezet odáig, míg végre felnőnek.

2018. márc. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Te, szereted a szüleidet? Hogyan mutatod ki ezt nekik?

Te, szereted a környezetedben élőket? Hogyan mutatod ki ezt nekik?

Te mit tehetnél annak érdekében, hogy szeressenek?

Te szereted, elfogadod magadat? Elfogadod a környezetedben élőket?

Tudod-e, hogy 5 szeretetnyelv van?

Mindenki mást értékel szeretetnek.

Van akinek az érintés fontos,

van akinek az ajándék,

van akinek, a dicséret,

van akinek a vele együtt töltött idő,

van akinek egy szívességi szolgálat.

Előbb kezdj el szeretni valakit a neki megfelelő módon, bár ennek van kockázata, hogy megszeretsz valakit, vagy csalódsz valakiben.

A tudásra, a tapasztalatra, a boldogságra, a próbatételeken átjutva találunk rá.

Szeretettel, kívánok sok sikert a felfedező útra! Indulj el! Tedd meg azt amit Te megtehetsz a boldogságodért!

2018. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nehéz olyan szülővel megértetni, hogy miért nem vagy boldog, mikor vélhetően ők sem azok.


Lefoglalja őket a saját problémáik.


Boldog szülő -> boldog gyerek


Ha ez nincs jelen, akkor neked kell megoldást találnod vagy segítséget kérned.


Ha igaz, hogy a szülői minták alapján is fejlődünk, akkor neked a szülői minta miatt nehéz kilépned ebből.


De nem lehetetlen...

2018. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy azért nem vagy már olyan fiatal, úgymond nem vagy gyerek. Szép lassan majd rá kéne jönnöd, hogy a boldogságot nem elvárni, hanem megteremteni kell. Ha sikerül, máris sokkal boldogabb ember leszel :)

Legyél egy kicsit önzőbb és tégy valamit azért, amire vágysz!

2018. ápr. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!