Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nincs gyerekem, és nem...

Ha nincs gyerekem, és nem lakok albérletben, akkor eláshatom magam?

Figyelt kérdés
Mert sokak szerint ettől tud önállósodni egy ember. Én ugyan úgy fizetem a részemet, otthon lakom, nincs barátnőm, így értelmét nem látom annak, hogy egyedűl lakjak. Inkább azt a pénzt haza adom. A családommal nagyon jó a kapcsolatom, sosem veszekedünk. Volt olyan időszak, hogy menni akartam, de mondták szerintük hülyeség, döntsem el én. Ettől független, mégis megkapom az emberektől a kioktató hangnemet, lenéző pillantásokat. :S Mit csináljak? 28

2018. márc. 30. 09:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyedül..bocs telefn
2018. márc. 30. 09:54
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem fosod le más véleményét? Tudod, magasról.
2018. márc. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom férfi vagy. Hát igen, egy 28 éves férfi illene, hogy ne a szüleivel, hanem a párjával lakjon, és ha gyerek nincs is, tervben legyen. Ha neked így jó, akkor csináld így. De 20 év múlva nagyon bánni fogod, hogy nem önállósodtál egyáltalán, és így egy nő sem fog szívesen összejönni beléd, hacsak nem annyira naiv, hogy azt hiszi, mamahotel helyett majd a vele való közös életet választod.
2018. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3-as, laktam már külön 2 évet, volt bnőmmel.. Nem arról van szó, hogy nem akarok, hanem arról, hogy nem találom a megfelelő lányt, aki belsőleg nekem tökéletes. Egyedül meg mit csináljak? Minden nap meló után menjek haza az üres lakásba, csak azért, hogy elmondhassam külön lakok, és önálló vagyok? Szerintem nem ettől lesz önálló egy ember, hanem attól, hogy hogyan állja meg a helyét az életben. Bármikor mehetnék albiba, akár lakásra is futná, ha pár évig szorgosan gyűjtögetnék, de minek? Semmit nem bánok, csak azt, hogy akikkel jó fej voltam mikor külön éltem, mikor ők még anyucival itták kint a kakaót a konyhában, pont nekik van a legnagyobb arcuk! Ugye azt mindenki tudja, hogy munka mellett mennyire nehéz kapcsolatba kerülni normális nőkkel, az interneten való ismerkedés meg valahogy nem azt én világom. Elfogadom, hogy beszoptam, de zavar, ha emiatt lenéznek az emberek.
2018. márc. 30. 10:26
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Szard már le. Kinek akarsz ennyire bizonyítani? Azzal laksz, akivel akarsz. Mehetnék én is külön egy szobába nyomorogni 3 idegennel, hogy döngethessem a mellem, milyen felnőtt és önálló vagyok. Nem akarom, ez nekem nem jelenti az önállóságot.

Segítem a családom, el tudom végezni a házimunkát, elintézem a magam ügyeit, dolgozom és nem szórom ki az ablakon a pénzt albérletre, csak mert noname prolik azt állítják, ez így nem önállóság. NEM ÉRDEKEL. Ha lenne komoly kapcsolatom, nyilván vele élnék. Nincs egyelőre. Se bizonyítási kényszerem vadidegeneknek.

2018. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

28 évesen felnőtt ember vagy. El kell döntened, hogy a magad módján éled az életed vagy más, idegen emberek által felállított társadalmi normáknak akarsz megfelelni.


Sajnos ez volt mindig is a baj a világgal, mások akarják megmondani mi a helyes. "legyen gyereked" "legyen párod" "lakj egyedül" "legyél önálló"

2018. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Engem nem érdekel, csak tudom, hogy nem illek össze ilyen emberekkel. Én mindig az egyedüllétet választom, és ilyen embert keresek.
2018. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Kit izgat más mit mondd? Én eleve a többséget hülyének nézem, tehát a véleményük sem mérvadó :D
2018. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok.
2018. márc. 30. 15:40
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
Az semmit nem jelent, hogy mid van vagy nincs, hol laksz kivel hány évesen. Ha egyedül lennék és jól érezném magam otthon, én se költöznék, de ettől függetlenül lennének rövid és hosszútávú terveim és közben tennék azért, hogy egyszer saját lakásban élve gyereket is vállalhassak.
2018. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!