Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalként hogy kell gondtalan...

Fiatalként hogy kell gondtalannak lenni?

Figyelt kérdés

Annyira irigykedem, amikor azt hallom idősebbektől, hogy milyen jó volt a fiatalkoruk... nekem ez sosem ment. Az általános iskola utolsó évében céltábla lettem és rendszeresen sírva mentem haza. Egyszerre akartam öngyilkos lenni, meg megbüntetni azokat, akik miatt szenvedtem. Gimiben megint klikkesedés volt, meg végig féltem, hogy ott is kiközösítenek, így ott se nagyon mertem önmagamat adni. Ja, és természetesen a csajok akkoriban felém se néztek.


Gimi vége óta meg azon aggódok, hogy mit lenne érdemes tanulni, ami megéri. Nekem nagyon jól ment mindig a tanulás, de ettől függetlenül mindig aggódtam amiatt, hogy kudarcot vallok, meg hogy nem fog sikerülni, amit kitűzök célként, így nem is tűztem ki magas célt. Most 25 vagyok és halálosan boldogtalan. Csak sodródtam az élettel, pedig ha igazán hittem volna bármiben, már simán egy komoly szakértője lehetnék valaminek, egy doktorival a zsebemben. Nem sok barátom van, nincs olyan, akivel napi szinten lóghatnék. A csajok körében sose voltam népszerű. Most meg azon szorongok, hogy mégis hogy kezdjem újra úgy az életemet, hogy még semmit nem csináltam és ha alapszakkal kezdek, akkor leszek 30 éves, mire elhelyezkedhetek benne, és a sok fiatalabb mind le fog pipálni. Azt látom, hogy lassan mindenki elhúz mellettem, annak ellenére, hogy mindig én volta ma jobb. Meg amiatt is félek, hogy nem találok időben olyat, akivel családot lehetne alapítani, és majd valahol 35 körül lesz egy olyan párbeszédem egy nővel, ahol ő azt mondja, hogy "nem árulok zsákbamacskát, van egy gyerekem" én meg azt, hogy "legyünk reálisak, fiatalabbak már nem leszünk", és elhelyezkedek valami halál középszerű helyen, és bummm, ennyi volt a nagy álmaimból. Miközben nem arról van szó, hogy csak álmodozok, és nem teszek semmit, mert ha valamit a fejembe veszek, akkor véghez tudom vinni. Itt inkább arról van szó, hogy nem _merek_ álmodni, mert félek a kudarctól, hogy esetleg kiderül, hogy mégiscsak olyan vagyok, mint a többi álmodozó flótás, aki semmire nem viszi. Csak összehasonlításképp, középsuliban, amikor még nem ilyen voltam, egyik versenyt nyertem a másik után.


Szóval hogy kéne boldog fiatalnak lenni? :)


2018. márc. 31. 01:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
25 évesen már sehogy. Legalább a képzeletbeli szorongásaidat és félelmeidet mellőzd, már érezhető lesz a külömbség. Szedj össze egy kis pénzt, utazz el nyáron és nézz körül, aztán majd lesz valami. Nem kell temetni magadat, folyton van az embernek alkalma csinálni valami olyat, amitől jól érzi magát. Ezekből az emlékekből épül majd össze a gondtalan fiatalkor, ha még kicsit meghomályosítja a 40 év távlata.
2018. márc. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Aha. Szóval nőjek fel, és felejtsem el azt, amit be akarok pótolni? Csajozást, nyári tábort, koleszt, kipróbálni magamat dolgokban? Mert tényleg úgy érzem, semmi másra nem vágyom, mint ezekre. Pénzt keresni ott lesz az egész életem.


Másik meg, hogy tanulni is csak most tanulhatok. Úgy érzem, én arra születtem, hogy valamiben komolyan elmélyedjek. Mondom, ez egy darabig ment is, csak valahol úgy elb***ódott az érzelmi stabilitásom, hogy képtelen vagyok szorongás nélkül belekezdeni bármibe. Márpedig azt tudom, hogy ha folytatom ezt a sodródást, akkor iszonyú megkeseredett életem lesz. Csak az rázna fel, ha sikerülne valahogy rebootolni.

2018. márc. 31. 01:47
 3/16 Taicho válasza:
Mindenképpen 360 fokos fordulatot kell tenned a te életed te irànyítod .1 lépés növessz golyókat 2. Lépés hagyd abba a nyavajgàst 3 tedd mérlegre a jó és rossz tulajdonsàgaidat és eszerint tűzz ki célokat magadnak!! 4 .lépés és ez a legfontosabb bízz magadban!!
2018. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz?

Mit csinalsz?


Döntsd el mit akarsz csinàlni, ergó légy férfi,legyen piacképes szakmàd,kezdj el pénzt keresni,menj edzeni,frissitsd fel a ruhatàrad.


Ne görcsölj a tàrson,rendbe hozod magad úgyis jönnek a nõk.

Elõbb legyen rendbe az életed,karriered.

2018. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De ennyi idősen még nem késő új szakba kezdeni? Alapszakra gondolok. Nekem olyan, mintha az kimaradt volna, mert anno saját magamat győztem meg egy hülyeségről, és szülői nyomásra maradtam ott. Nem is érdekelt, amit akkor tanultam.
2018. márc. 31. 12:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarjál 25-30 évesen bepótolni tinédzserkori dolgokat, mert bizarr.

A 25-30 közti kalandjaidat mikor tervezed? 45-50 évesen?

Illeszkedj be a saját életedbe, vállalj halál középszerű helyen munkát, és KEZDD EL VALAHOL. Ha tényleg benned van a szakértő, akkor szakértővé fogsz válni, de ahhoz nem egyetemről egyetemre kell kapaszkodni, hanem csinálni valamit.

A halál középszerű munkahelyeden keress pénzt, menj nyaralni, egyél fagyit, láss világot a szabadidődben, és érezd át, hogy nincs gyereked meg filléres gondjaid. Annak kell örülni, ami van, nem bepótolni azt, amit fostál létrehozni tizenévesen.

2018. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerinted a 18-19 évesek közül nem fogsz az alapszakon kilógni?



mert de

2018. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én 20 évesen végeztem gimiben. Miért lógnék ki? Kb. 22-23-nak ha kinézek. Csomóan később kezdik.
2018. márc. 31. 21:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjed később, pár évig még lesz alibid, hogy miért ne kelljen semmit se csinálni. Aztán meg majd lesz valami.
2018. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha mégse te leszel a társaság középpontja, azért ne szomorodj el, 40 éves korodig még sok főiskolát kipróbálhatsz.
2018. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!