Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki szeretne külföldön dolgozni, de nem tud beszélni idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Lassan végzős egyetemista vagyok és most döbbentem rá igazán, hogy nem lesz jövőm Mo.-n. A részletekbe nem megyek bele, mert ez nem a politika kategória, de gondolom tudjátok mire gondolok (privátban megbeszélhetjük). Sajnos a hallgatói szerződés rám is vonatkozik - vagyis képzésem idejének kétszeresét itthon kell ledolgoznom (ami sok-sok év) vagy egy összegben mindent visszafizetni, ami milliós tétel. Viszont minden vágyom itt hagyni az országot és a szebb, felvilágosultabb nyugati életmódot választani, de sajnos nem tudok németül egyáltalán nem, angolul pedig sokat felejtettem a középszintű nyelvvizsgám óta. Hogyan tudnék fél év alatt egy olyan stabil német és angol nyelvtudást összekaparni magamnak, ami elég a külföldi munkavégzésre. Egy OKJ-s hálózattelepítői végzettségem már van, de sajnos nulla tapasztalattal. Ha valaha is kimegyek külföldre, akkor csakis valami pakolós munka jöhet szóba. De már az is megváltás lenne, ha stabilan kint tudnék dolgozni.

2018. márc. 31. 18:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17%

ülj neki a nyelvtanulásnak. Nem tudom, milyen tanácsot vársz? hogyhogy hogyan? Senkinek sem megy magától a fejébe a nyelv, azt tanulni, gyakorolni kell.

Többször éltem külföldön, szerintem amúgy álomvilágban élsz, de menj ki, aztán meglátod. Mindenki csak rád vár, tárt karokkal, pont egy ilyen pakolóra van szükségük, mint te. Sok sikert, jó pakolást.

2018. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

Engem sem érdekel a politika, mert az életemet én alakítom és nem a politika. Becsületesen dolgozom, normálisan osztom a pénzem és lám megélek...nincs aranyvilla a kezemben, de ez nem jelentené h kevésbé lehetnék boldog. Nyilván lehetne könnyebb, de sokkal rosszabb is.


Szánalmasnak tartom azokat az embereket akik a saját lustaságukat és élhetetlenségüket a körülményekre fogják.


De ahogy írták menj csak ki külföldre. Csak nem kell meglepődni ha még sincs kolbászból a kerítés. Nekem 3 ismerősöm volt kint, szóval hallottam pár tanmesét.


1. ismerős. Nagy nyelvtudással ment ki Angliába bébiszitternek gazdag családhoz. Irtó magas fizut kapott, viszont a család ezért gyakorlatilag úgy kezelte mint egy "cselédet". Nem volt fix munkaideje hanem ők döntötték el mikor mehet haza, volt h a szabadnapján "berendelték" stb...2-3 év után betelt a gyomra az egésszel és hazajött.


2. ismerős. Idénymunkára ment ki pincérnek Ausztriába. Gyakorlatilag olyan drága volt az albérlet h csak úgy érte meg h 3-4 baráttal közösen összeköltöztek egy kis lakásba, a kaján úgy spóroltak h anyuka postán küldte nekik a konzervet Mo.- ról. Azt mondja élni nem tudna így hosszú távon mert gyakorlatilag nyomorogtak viszont a célját elérte és egy idény alatt össze szedett annyi pénzt h hazatérve családi adósságokat rendezni tudta/ kocsit vett. (de mondjuk ő tudta mire számítson, és bevállalta)


3. ismerős. Már egyetem alatt (egészségügy, gyógyszeripar) építette a kapcsolatot külföldi céggel, volt kint több tanulmányi úton, közben magánórákra járt és mire végzet felsőfokú nyelvvizsgát tudhatott magáénak. Nyilván azonnal felszippantották, azóta kint is él, már ott alapított családot. (ja és igen visszafizette a képzése árát, mert a jelenlegi fizujából megteheti)


A lényeg h ez nem úgy megy, hogy gondolok egyet és kimegyek mert ott "majd minden jobb lesz". Ha valaki lusta, és nem tesz magáért semmit annak nem repül a szájába a sült galamb.


De a kérdésre visszatérve arról még egy szót sem írtál, TE milyen módszerrel vagy hogyan is szeretnél nekiállni a nyelvtanulásnak?

2018. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
4%

Már vagy 15 éve megy a kivándorlás az országból mert egy rakás szar, neked most jutott eszedbe, hogy ja mégse állami pénzen kellett volna tanulni? Ebből is látszik jól, hogy a diákok és a fiatal felnőttek mennyire el vannak sötétítve a jövőjükkel kapcsolatban, nem tudnak előre gondolkozni egy évre se, nemhogy többet.


Nem tudsz mit csinálni, maradsz itthon. Annyi idő alatt meg tudsz tanulni egy nyelvet, probléma megoldva.

2018. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
27%

2-3 év BŐVEN elég megtanulni egy nyelvet annnyira, hogy tudjál rá építkezni.


Ennyi, én is gyenge közép nyelvtudással jöttem ki, és vettek fel dolgozni, 1,5 év alatt majdnem C-s tudásom van, mert idegen környezetben élek.


Aki 12 év alatt nem tud középszinten elsajátítani egy nyelvet, az meg is érdemli, hogy tengődjön.

2018. ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem fog menni, ha eddig nem ment akkor semmi akaraterod hozzá, szerintem utazzon ki, mindig keresik a moaogatokat
2018. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Zsenilla válasza:

Gyümölcsszedés, ilyesmi, felejtős, hiszen ott nagyon kicsi esélyed van angol/német nyelvű dolgozókkal tölteni a napot. Nem tudom, mennyire bírod a gyerekeket, de ezt fiú/lány egyaránt művelheti. Au-Pair-nek kimenve a család kötelezve van, hogy fizessen neked nyelviskolát, és az időt is biztosítsa hozzá.

Én 60 órás tanfolyam után mentem Ausztriába aupair-nek, majd ott iskolába jártam és 4 év alatt letettem a középfokút. Anyagilag, ha spórolósan élsz, kicsivel jobban jössz ki, mint a nullszaldó. De valamit valamiért.

2018. szept. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!