Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bennetek mennyi együttérzés van?

Bennetek mennyi együttérzés van?

Figyelt kérdés

Hogy érzitek magatokat ha a közerezetekben egy állat vagy egy ember életét veszti, még ha a halál bekövetkeztének nem is voltatok tanúi?

A kérdés kizárólag a halálra irányul, és ne vegyétek bele a más élőlény érzelmi lehangoltságával vagy fájdalommal/szenvedésével kapcsolatban lévő együttérzést.


2018. ápr. 2. 01:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Semennyi. Én sem érdekelnék senkit sem, ha az utcán egy váratlan pillanatban összeesnék.
2018. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

eléggé meg szoktam döbbenni amikor mondják hogy xy akit látok heti pár alkalommal vagy még beszéltünk is meghalt.

egy imát el mondok értük magamban utána.

2018. ápr. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mélyen megérint, de inkább az emberek, de persze sajnálom az állatokat is. Én nagyon empatikus vagyok, ezt bizton mondhatom neked.
2018. ápr. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az idők során szerintem teljesen elfogyott belőlem sajnos, nagyon bánom pedig és nem is értem miért.
2018. ápr. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igazaból inkabb epp az vált ki belőlem együttérzést, ha tudom, hogy szenvedett a halala előtt. Ha olyat hallok, hogy valaki egyszer csak összeesett és meghalt, persze, sajnálom, de ugyanakkor van egy olyan gondolat is bennem, hogy nem ő járt- e "jól"...
2018. ápr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha egy általam alig ismert ember hal meg, akkor egyáltalán nem vált ki belőlem együttérzést. Ha közelebbi az illető, akkor egy kicsit sajnálom.


Viszont ha hozzám közel álló állat pusztul el, akkor azt nagyon tudom sajnálni.

2018. ápr. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahogy öregszem egyre együttérzőbb vagyok.


Sosem láttam rossznak a halált, azokat sajnálom akik elvesztették akit szerettek. Ha olyan hal meg akit én is ismertem, akkor számomra az a pillanat megrendítő mikor tudatosul, hogy már nincs közöttünk. A szeretteink halála sokkal nehezebben viselhető és még azon belül is számít, hogy mennyire volt szoros vagy gyakori a személyes kapcsolat. De az sem a velük való együttérzést jelenti nálam, hanem magamat sajnálom. Aki meghal azokkal talán annyiban érzek együtt, hogy lehetett volna könnyebb életük, haláluk, de mint állapot, azért mert halottak, abban nem lehetek együttérző.

2018. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak a hozzám közel álló emberek halála rendít meg.

Az állatok halála minden esetben együttérzést vált ki belőlem.

2018. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Emberi halállal találkoztam már, megviselt (önvád, stb). Állattal kapcsolatos közvetlen halállal még nem találkoztam, de megérint, ha bántalmazzák őket. Állati halál esetén (pl.: kutya esetén) végiggondolnám, hogy ki volt ő, mit tett, mit lehetett volna tenni vele, miről szólt/szólhatott volna az élete, stb.
2018. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
sajnos elég sok.
2018. júl. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!