Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen sok ember? -Tartozás-

Miért ilyen sok ember? -Tartozás-

Figyelt kérdés

Heló.


Fél év alatt másodszor hagytam magam, hogy behúzzanak ugyanazzal a csőbe, de azt hiszem ebből elég rendesen megtanultam a leckét.


Először is én mgamból indulok ki. Szlovákiai vagyok, nálunk ugye Euro van. És ha tetszik valakinek ha nem én ilyen "centezgetős" vagyok, szóval ha 0,99-et kell fizetni és 1€-t adok én megvárom azt amíg visszaadja a pénztáros azt a nyomorult 1 centet, még akkor is ha gyakorlatilag semmire sem elég. Volt már nem egyszer, aki csúnyán nézett emiatt rám, de ez az én pénzem. Főleg úgy, hogy még nem is dolgozok!

De ez igaz fordítva is. Ha egyik haveromtól pénzt kérek mondjuk kávéra, akkor másnap már amint meglátom őt egyből fizetem is vissza. Egyszerűen utálok tartozni valakinek pár centtel is, nem még nagyobb összegekkel.


Tavaly októberben eladtam egy telefont, de mivel a srácnak nem volt pénze megígérte, hogy majd jövő héten kifizeti. Én ebbe bele mentem, mert tudtam, hogy kifizeti, vagyis reméltem, azt hittem ismerem annyira. Hát tévedtem. Nah ebből a jövő hétből 3 hónap lett, mire kiszedtem belőle azt a pénzt. De cigarettára mindig volt neki pénze. De mindegy, nekem annyira nem volt szükségem arra a pénzre hirtelen, lényeg, hogy megkaptam.


A másik eset most történt egy másik gyerekkel. Februárban eladtam pár alkatrészt egyik ismerősömnek, megjegyzem, ő évekig a legjobb barátom volt. Jelentkezett rá más ugyanazért az árért, de könyörgött, hogy ne adjam el mert kell neki. Én hülye megint belementem, hogy fizetés nélkül odaadom neki. Ő is lóg nekem már több mint egy hónapja 50€-val. Ha keresem, írok neki, megnézi és nem válaszol, vagy leírja, hogy majd ha innen meg onnan lesz pénzem. Nem tudom, mikor fogom én azt a pénzt látni...


Nem értem az ilyen embereket. Volt, hogy tartoztam én is valakinek, mert nem volt nálam annyi pénz (nagyobb összeg) és kölcsön kértem, ha nem tudtam volna másnap saját pénzből visszaadni akkor elkértem annyit anyámtól. Családon belül mégiscsak elnézőbb az ilyen tartozás. Hogy tud valaki azzal a tudattal nyugodtan élni sőtt még haverkodni is, hogy tartozik?


18/F



2018. ápr. 3. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha családdal, barátokkal üzletel az ember, akkor gyakran ilyesmi lesz a vége, mert eltérő én gondolják, hogy mi fér bele.

A bankár senki sem sértődik meg a késedelmi kamat miatt, de a haverjánál aki "nem bír várni" arra igen.

Ilyen még az is, ha ismerőst kérsz meg dolgozni valamit, ő nem mond árat, neked nincs pofád keveset adni, vagy akkor kell valami ajándék.. Aztán mindketten rossz szájízzel maradtok, míg ha kihívtál volna egy szerelőt, megmondja mennyibe kerül, fizetsz, kész passz.

2018. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha nincs valakinek pénze akkor egy hétig bírja már ki telefon nélkül..majd viszi ha kifizette. De mindegy, igazából szerintem az a baj, hogy megbízol az emberekben (persze miért ne, hiszen azt hiszed ismered és magadból kiindulva azt hiszed másnak is rossz érzés ha tartozik és igyekezni fog megadni a pénzed) De nem mindenki ilyen korrekt. Én is jártam így párszor, aztán meg még nekem kellett hetekig-hónapokig futkoznom és pitiznem a saját pénzemért. Már megtanultam, hogy üzletben nincs barátság, ha valakinek valami kell, akkor fizesse ki, aztán vigye, ha meg nincs pénz akkor gyűjtsön és addig nélkülözze a dolgot. Max ha havernak kell valami akkor rövid időre félreteszem neki, mert nem sürgös, hogy eladjak ezt-azt. Látod milyenek az emberek..ahogy őket nem érdekli, hogy megadják a pénzed, téged se érdekeljen hogy nem nekik adsz valamit hanem másnak aki ki is fizeti. Persze vannak kivételek akik becsülettel állják a szavukat de nem kell kockáztatnod

23f

2018. ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog segíteni másokon. Emlékezni fognak rád, amikor megint bajba kerülnek. :-))
2018. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Paraziták mindig voltak sajnos az emberek között is. Többször jártam meg én is pénzzel, könyvvel. Mára már talán megtanultam, hogy csak annyit adok amit nem sajnálok akkor sem ha nem adják meg, de könyvet senkinek soha. Volt, hogy vadi új könyvet salátára szaggatva kaptam vissza azt is úgy, hogy elmentem érte. Volt mikor vissza se kaptam mert tovább kölcsönözte az illető. A tandíjat mindenkinek meg kell fizetni. Az ilyenekből ismered meg, hogy akit barátodnak hittél igazából milyen ember.

A legújabb a cigaretta kunyerálás. Nem azért mert sajnálom, de úgy gondolom ha valakinek nincs rá pénze akkor ne szívja (én is így teszek).

Valahol ott kezdődik szerintem, hogy az ilyen embereket nem tanítják meg gyerekként, hogy vigyázzon a saját cuccára a máséhoz meg semmi köze

2018. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!