Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hozzáértő ember tanácsát...

Hozzáértő ember tanácsát szeretném kérni. Debrecenben lakom a vizórám mellékmérőjét használja a szomszéd és tartozást halmozott fel, mit lehet tenni vele? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval a főmérő az enyém a mellékmérő az ő nevén van. Elmaradt a fizetéssel és automatikusan nekem jön a felszólitás,már 4 éve ezt csinálja. Neki már a szerződése is megszünt a szolgáltatóval , a mellékmérőt meg nem szedhetem le,mert joguk van a vizhez.Kifizetni nem fogom az ő tartozását.

Hogyan lehetne ésszerűen pontot tenni a végére milyen megoldás létezik, gyujtogatáson és csont- nyaktörésen kivül.



2015. júl. 3. 23:43
 1/5 anonim válasza:
Én ugyan leflexelném a csőszakaszt amin hozzá megy a víz. Alanyi jogon senkinek nem jár a víz. Ha szüksége van rá akkor köttesse be magának közvetlenül,saját főmérővel. De interjúvold meg a vízműveket is,hátha tudnak javaslatot adni.
2015. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Én a tartozást biztos hogy leverném rajta.
2015. júl. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Én úgy tudom, hogy a vizet nem zárhatja el! Ha elzárja, akkor valószínű hogy tettlegességre kerül sor, és nem a kérdező fog jól kijönni belőle!

Azt viszont én is jó ötletnek tartom, hogy a vízműnél írásban(!) panaszt kell bejelenteni, és kérni, hogy egy szűkítő beépítésével a fogyasztását korlátozzák a minimumra. Akkor talán észhez tér, mert fürödni nem fog tudni - de azt nem hiszem, hogy az eddig felhalmozott vízdíjat valaha is vissza fogja fizetni...

2015. júl. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tothp ***** válasza:
57%

A mellékvízmérőt nem lehet hitelesíttetni és az alapján rész számlát kiállíttatni?

Szerintem ezt csinálják a bérházakban is. A lakók egyedileg fizetnek. A mellék és fő mérő különbözetét meg bedobják a közös költségbe.

2015. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mellékmérő is hitelesítve van, le van plombálva? Hogy lehet az ő nevén? Ha a nevén lenne, tőled nem kérnének semmit, minden más esetben neked kell megfizetni a tartozást.
2016. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!