Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a pontozás dolog kedvez a...

Ez a pontozás dolog kedvez a sunyi embereknek?

Figyelt kérdés
Itt nincs rizikó, nem kell semmitől tartani. Különösen a család-állatkategóriában, ahogy megjelenik egy kérdés, máris megy a lepontozás. Pár napja nézem, de ahogy kimegy a főoldalról, emelkedik a mutató, utána már nem érdekli. Más is tapasztalta, mind egy hogy pro vagy kontra, de megy a piros kéz. Van ennek értelme? Jó ez nekik?
2018. ápr. 4. 22:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem igazából senkinek nem kedvez, ez csak egy szám, semmit nem számít. Persze aki arra élvez, hogy lepontozott valakit, annak lehet, hogy van benne perverz öröm, ehhez nem értek, én nem vagyok ilyen. Eleve ritkán pontozok és sosem azért, mert nem értek egyet a válaszolóval, csak ha biztos vagyok benne, hogy oltári nagy marhaságot írt. Aki sérteget (nem szoktam kérdést kiírni, úgyhogy offol is lelkesen), azt sem pontozom le.


Néha feltűnik, hogy milyen semleges vagy remek válaszokat pontoznak le, de tudom, hogy az emberek ilyenek. Ha sokat járok a családi rovatban, engem is iszonyúan lepontoznak, de most már nagyon sokezer hozzászólásnál tarthatok, s minduntalan fel is pontoznak, úgyhogy engem most már nem lehet elsüllyeszteni... Nem mintha az nagyon érdekelne.

2018. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%

A 2. váladzoló van értékelve(egyedül). Vajon ki lehetett?

Egészség, jog, közlekedés témában nekem azért ad egy fajta biztonság érzetet ha valaki80% gelett vagy körül van. Mondjuk ott nem húzzák le idióták, jellemző, bele se mer olvasni a lérdésekbe. Fingja nem lenne róla. Inkább megy más rovatba.

2018. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
Én vagyok a 2-es gondoltam hogy lepontoznak az élettelen szarok akik magukra ismertek, pedig tény hogy van ez a pár típus akiket írtam..
2018. ápr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Ebben a formában a pontozás egy vicc és tényleg a frusztrált lepontozóknak kedvez. A felmérések is azt mutatják, hogy a negatív véleményt többen hangoztatják, mint a pozitívat.

Szerintem az lenne a jó, ha bizonyos válaszoknál lemenne egy ellenőrzés és aki ott negatívat nyomott értelmetlenül, annak a pontozása a továbbiakban nem számítana bele a százalékokba. Pl. a már említett melyik szín a kedvenced kérdésre egy csomóan lepontozzák a normális válaszokat. Elég könnyű eldönteni, hogy ezek a válaszok értelmesek, szóval aki ezeket lepontozta, azok pontozása többet nem számítana.

1-2 hét múlva sokkal értelmesebb százalékok születnének.

2018. ápr. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%

#12: Közlekedés témában nem húznak le? Dehogynem, ott aztán különösen. Vannak alapfeltevések, amikkel ha nem értesz egyet egyből megy a mínusz (Olcsón csak Suzuki, dízel maga az ördög, BMWs hülye, aki friss jogsival akar 200.000es Suzukinál drágábbat az ostoba, és még sorolhatnám)


De meg lehet nézni ennél a kérdésnél is. Első oldal végig van minuszolva.

2018. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, honnan nézzük a dolgokat.


Minden területen vannak olyan emberek, akik heccből adnak lepontozást, mert a rendszer megengedi.


Nem érdekel sok embert a válasz pontossága, aki egy kicsit is mást mer írni, mint ők, azt képesek oldalakon át követni, és minden írását minuszolni.


Engem nem sokat izgat, hogy a %-om mennyin áll: ha van válaszom, megírom. Ha helyesbítenek, és igaza van az illetőnek, elismerem, korrigálok. Ha tapló módon kötekedik, vagy, személyeskedő/leereszkedő stílust enged meg magának valaki, megírom neki a véleményemet, általában az ő stílusában.....


Mivel sokat használom a véletlen kérdés gombot, sok érdekességbe botlik az ember. A legtöbbre akkor is válaszolok (ha szükségét érzem), ha több éves kérdésről van szó. Kaptam már ezért is. Ha maga a kérdés is necces, látszik hogy kamu, akkor is válaszolok rá. Mert lehet, hogy valakivel pont az a kitalált vagy elferdített dolog történik majd meg. Bár jelzem a kétségeimet a kérdés valódiságáról.


Összességében: nem kell ezzel foglalkozni, a válasz ok értéke az, ami számít. A trollkodókat, szándékos kötekedőket meg rendszeresen jelezni kell az adminok felé....


Ui.: mindenkinek ment a zöld kéz :-)

2018. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Tegnap 23.21-kor még csak egy válasz volt értékelve. Utána tévedhetett be az a tipus akiről beszélünk, és végignyomta. Biztos jól aludt, ez legyen élete legnagyobb öröme.
2018. ápr. 5. 09:57
 18/21 anonim ***** válasza:

Erről a lepontozásról van 2 sztorim az elmúlt időszakból, mindkettő a társkereső kategóriából.

Volt egy kérdés, ahol egy illetővel vitáztam. Normális hangnemben válaszoltam, ő meg kb. csak szitkozódott. Hirtelen elkezdett lepontozni és jött még egy profil, aki teljesen az ő stílusában írt. Persze, tagadta, hogy ugyanaz a személy lenne. Ezután több héten át, kb. minden válaszom le lett pontozva. Feljöttem, ránéztem, nincs lepontozva. Aztán feljöttem fél óra múlva, szinte az összes válaszom 0%-on állt. Szóval egy időben valaki végigment a válaszaimon. És ez az illető egy csomó kérdésnél szidta a velem megegyező összszázalékú embereket és az volt a rögeszméje, hogy csak egy felhasználónak lehet annyi százaléka. Hiába írtuk le pár kérdésnél többen is, hogy ez nem így van... :D

Másik sztori: Nemrég este egy kérdésnél lett egy vita. Egy válaszoló próbálta előadni, hogy ő mennyire képben van és az ő véleménye mérvadó, meg amúgy pszichológus is. Aztán sorban cáfoltuk az állításait, linkeltünk is tanulmányokat. Hirtelen jött még egy profil, aki először visszafogottan védte, aztán egyre látványosabban. Mindent lepontoztak ketten és az egyikük azt állította, hogy nem. Írtam, hogy okés, pontozza fel a válaszom. Írta, hogy megtette, de semmit sem változott a százalék... :D Írtuk nekik, hogy tuti 1 profilról vannak, aztán bele is kavarodott az illető, hogy melyik profiljáról hogy kéne válaszolni. Amikor valaki leírta, hogy látványos, amikor átjelentkezik és eltűnik 5 percre és hirtelen lepontozódik minden, akkor hirtelen mindkét felhasználó eltűnt és nem írt a kérdéshez...


Hát, szerintem egyeseknek egyszerűen nincs semmi sikerélményük az életben és itt vezetik le minden frusztrációjukat. Sajnálom őket, beteg emberek.

2018. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Akkor valaki csinálhat akár 10 profilt is? A saját véleményét felpontozta, másokét meg le? Ilyen lehet?
2018. ápr. 5. 13:03
 20/21 anonim ***** válasza:
Megoldható de pl egy gépről csak egyszer pontozhatsz egy választ, hiába jelentkezel be másik fiokkal
2018. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!