Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok kinek van itt...

Mit gondoltok kinek van itt “igaza”? Rosszul tettem hogy írtam neki?

Figyelt kérdés

van egy lány aki kórházban feküdt, az alatt a párja elhagyta. Állandóan posztol instagramon ilyen depresszív szövegeket, elkezdett rendszeresen inni és cigizni, amit előtte sose.

Követem instagramon és láttam ezeket a posztjait. Nagyon megsajnáltam. Gondoltam ráírok, megkérdezem, hogy segíthetek-e valamiben. ( egyébként végzős pszichológia hallgató vagyok)

Erre elküldött a lány a francba kb, hogy nekem semmi közöm ehhez és mit képzelek magamról.

( egyébként onnan ismerem a lányt, hogy annó alattam járt gimiben)


2018. ápr. 6. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
A csaj értelmi fogyatékos, meg is érdemli h szenvedjen. Nem hiszem el hogy neked nem egyértelmu h kinek van igaza.
2018. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem aki így reagálja le azt, ha valaki felajánlja a segítségét, az megérdemli, ha pofonokat kap az élettől.

Visszataszító az ilyen kamu önsajnáltatás facebookon meg instagramon, de ha valaki segíteni akar, akkor fel vannak háborodva. Megérdemlik.

2018. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát, neked se kéne pszichológusnak menned...
2018. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Minek irsz rá, észnél legyél. Nyilván nem azért irkál ki hülyeségeket hogy te majd megmented.

De azt hogy kinek van igaza, ezt egy vitás kérdésnél szokták feltenni, nem ilyenkor.

2018. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Te fiú vagy, gondolom és a lány félreértette a közeledésedet. Már ha egyáltalán félreértette, ugye... fiúknak is segítesz így szívjóságból?


Mondjuk ha állatorvosira járnál és úgy ajánlanád fel, hogy segítesz a beteg kutyáján, szintén elküldött volna, hallgatóként ne ugrálj. Majd ha végeztél.


Ha nem durván küldött el, akkor nyilván igaza volt, nem kötelező elfogadni a kéretlen segítséget.

2018. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2018. ápr. 6. 13:08
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor miért rakja ki nyilvánosan a problémáit egy közösségi oldalra? én ezt egy segélykiáltásként értelmeztem de ezek szerint tényleg velem van a baj :(
2018. ápr. 6. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor vedd magadra mások hulyeségét, és legyél önkínzó. Veled van a baj, te vagy a rossz. Miért probálsz másokon segiteni? Szégyellhetnéd magad, ne kutakodj mások magánáletébe, hiába rakják ki mindenhova, semmi közöd hozzá.
2018. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki ilyen depressziós, meg szánalmasan önsajnáltatós maszlagokat rakosgat ki mindenhova, az nem azért teszi, mert tényleg segítségre van szüksége, vagy tényleg azt várja, hogy segítsenek. Az ilyenek csak azért csinálják ezt, hogy a felszínes "ismik" majd lájkolják meg írják a sablon kommenteket, hogy "fel a fejjel" stb. Valódi segítséget ezek nem várnak senkitől.

Pont ezért utasított el. Nyilván ha úgy tette, ahogy leírtad, akkor egy bunkó se ggfej a csaj, de te is hibás vagy kissé abban, hogy feleslegesen foglalkozol ilyenekkel. Ha valakinek segítség kell, majd kér.

Kéretlen segítségnek ritkán örülnek az emberek.

2018. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!